Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg állatkínzásnak mondhat...

Tényleg állatkínzásnak mondható a fülkupírozás és a farokvágás?

Figyelt kérdés
Én azt olvastam,hogy egyes kutyafajtáknál igenis javasolt pl. a fülkupírozás mert így a hallójárat megfelelően szellőzik,mivel a boxernek elég szűk,így hajlamos a gyulladásra. A farkuk pedig vékony,ostorszerű és nagy a valószínűsége,hogy hevesebb játékban eltörhet.
2009. márc. 5. 13:57
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt mondtam, hogy a farokvágástól lesz domináns! Hanem azt, hogy vannak az emebernek más tudatlanságai, meg hóbortjai, amit a kutyának sokkal nagyobb kárt okoznak, mint pár napos fájdalom és kötözés!
2009. márc. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
88%

Egyik ismerősömnek a kutyájának a farka is le lett vágva (mert annál a fajtánál ez a szokás ) és a fülével is volt valami úgy emlékszem... neki nem fájt, nem is nyüszített nagyon szinte meg sem érezte. Később is csak kicsit volt neki kellemetlen de attól még vidám volt, simán szaladgált evett rendesen stb.


Szerintem ez nem állatkínzás, ha rendesen csinálják.

Én nagyon szeretem az állatokat, de szerintem van pár dolog amit muszáj. Az embereknek is el kell viselni oltásokat, meg mindenfélét amikor kicsik. :) De később ezeket elfelejtjük és igazából akkor sem annyira rossz ez csak hisztizünk :)


Továbbra is az a véleményem, hogy ha rendes orvos csinálja ezeket a dolgokat akkor nem állatkínzás , inkább az állat érdekeit szolgálja a későbbiekben.

Persze azért nem kell ész nélkül megcsonkítani szegény állatokat!

2009. márc. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
53%
Nekem spánielem volt. Kicsin kaptam, de soha nem hagytam, hogy levágják a farkát. Megértem, hogy valamelyik kutya szebb úgy, de a spániel nem. Soha nem értettem igazi lényegét.
2009. márc. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
83%
Nekem is farokvágott boxerem van, de a fülét meghagytam mert ő így szép. A farkukat nagyon pici (pár napos) korukban vágják el, amikor még nincs annyira becsontosodva. Annyi az egész hogy lecsippentik a végét. Még csak kötözni sem kell és amikor olyan picik, még nem tudatosul bennük a fájdalom ezért nem is szenvednek. A fülvágásról más a véleményem de nekem egyszer a doki mondta hogy egyes esetekben nagyon is indokolt például ha mindig begyullad a füle.
2009. márc. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
73%

én 14.03

akkor a véleményem. Azzal egyetértek, hogy korlátozzák, az állatkínzás megjelölést túlzónak tartom.

Nagyon sok esetben feleslegesnek látom, hiszen nem arról van szó, hogy egy betegséget gyógyítsanak, előzzenek meg.

Az már más kérdés, hogy a tenyésztés (külföldön is) essig nem foglalkozott azzal, hogy pl. bizonyos kutyák farkának hosszát csökkentsék (ne verje véresre mindenhol), hiszen az úgyis vágásra került. Most ebből problémák adódhatnak, de szerintem lassan ez is változik.

De a véleményem, hogy sokszor felesleges.

2009. márc. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor felesleges de vannak fajták melyeknél nem az. Ez nem csak divat, hóbort. A farokvágásról nem sokat tudok, a fülvágás valóban hasznos olyan kutyáknál, melyeknél nagyon megerősödik a porc és eltömíti vagy beszűkíti a hallójáratot. Ha levágják a fülét, "kifordul". Nem véletlenül szokták levágatni a tenyésztésre visszatartott Amstaffoknak a fülét.
2009. márc. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
62%
Nem értem, miért csinálják. OK, van, amikor indokolt pl. egészségügyi okokból. Persze, van rosszabb is, mint a farokvágás, de ez nem azt jelenti, hogy nem fáj neki. Közben vagy utána szerintem mindenképpen fáj. Nehezen tudom elképzelni, hogy van olyan csonkítás, ami nem fáj. Én elítélek mindenfajta műtétet, ami nem indokolt orvosilag, ha olyanon hajtják végre, akik nem tudják elmondani a véleményüket, kezdve attól, hogy egyes szülők kilukasztják a pár hónapos kisbaba fülét és fülbevalót tetetnek be, a kutyák fül-és farokvágásáig.
2009. márc. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
Aki nem ellenzi, az sem mondja, hogy nem fáj, és természetesen akinek van esze, és nem sajnál semmit, az jó helyre viszi ahol megfelelő körülmények között csinálják a fület. A farkat pedig pár napos korban csippentik. A kiskutyák ezt nagyon éészre sem veszik, utána szopnak tovább. Nekem csonka fAarkú kutyám van, és semmiben nem marad la a társaitól. Csak azt nem bírok hogy a nagy buzgók beszólogatnak, hogy szegény én meg állatkínzó vagyok! Közben a kutyám tökéletesen boldog, és problémamentes. Aztán amikor megmondom, hogy ÍGY született, akkor pofáraesnek vagy nem hisznek nekem. Na ez azért már túlzás... Mellesleg ha már a kisbabáról van szó... Nekem 15 évesen csinálták meg, és bizony szídtam anyámat, hogy miért nem kisbaba koromban, mint a nővéreimnek!
2009. márc. 6. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

A törvény szerint sem az jelenleg.

Az orvos által, altatásban végzett műtétek közül egyetlen egy sem minősül állatkínzásnak!


Más dolog hogy etikailag már itthon sem elfogadott, de még nincsen tiltva!

2009. márc. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
65%

aki össze vissza ír, az fogja meg az internetet, és keressen rá a törvényre. világosan leírja, hogy a nem egészségügyi célt szolgáló csonkító műtétek állatkínzásnak számítanak, mert a kutyának szenvedést okoznak, illetve ahogy már mondtam csonkítja őket.

ezen nincs mit vitázni, igen állatkínzás.


a múltkor is írtam már, hogy kedves állatgazdik, ne csak akkor tessék az állatvédelmi törvényt követelni és elégedetlenkedni, mikor valaki az utánfutójára köti a kutyát, és végighúzza a falon, tessék, lett törvény, ez mindenkire ugyanúgy vonatkozik, nem csak akkor és az a része amelyik nekünk tetszik/ nem tetszik!!

2009. márc. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!