Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan viselhető el és mikor...

Hogyan viselhető el és mikor fog enyhülni a fájdalom?

Figyelt kérdés
Szerdán elkellett altatni, a 6 hónapos kutyámat. Elütötte egy autó, a párom anyjának a hibájából. Azóta nem ettem, folyamatosan sírok, nem tudok semmire figyelni, 2 hét múlva kezdődnek a vizsgáim, 1 hónap múlva pedig államvizsgáznom kell.
2010. ápr. 23. 10:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Temetkezz a tanulásba és erőltesd at evést. minden étkezőskor ülj le és legalább pár falatot egyél, minden nap mozogj aktívan 1 órát: fuss vagy tornázz, biciglizz. nem baj ha nincs kedved, erőltesd. csak így lehetsz túl rajta és ne furdaljon a lelkiismeret, mindent megtettél érte, jó élete lehetett. A mozgást endorfint termel és megjön tőle az étvágyad, illetve a tanulás is jobban megy ha fizikailag fáradt vagy. én is idén vagyok végzős, sok sikert, menni fog!
2010. ápr. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Csúnya dolgot mondok:mielőbb szerezz be új kutyát.
2010. ápr. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sajnos ezen nem segít semmi.Én a 3 lábú cicámat veszítettem el már lassan 2 éve.Tudtam,hogy így lesz.Fél tüdeje,és a bordái "sem voltak a helyükön".A Dr.Bácsi mondta,hogy sajnos Ő fiatalon el fog menni,de azt nem lehetett tudni meddig lehet velem.Két hetes volt amikor hozzám került,majdnem három amikor meghalt.Minden nap az eszembe jut.Nekem Ő olyan volt mint a gyerekem.Még míndíg tudok sírni érte,de amíg velem volt tudom,hogy mindent megkapott és boldog volt.De az biztos,hogyha magadat bünteted azzal nem hozod vissza Őt.Gyászold,de ne úgy hogy arra rámenjen az életed.Nagyon sajnálom,hogy így történt,de nem halhatunk velük.
2010. ápr. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 14 éves kiskutyámat vesztettem el lassan már 5 éve..

Ha eszembe jut,még ma is megsiratom,de együtt lehet élni a tudattal..Egyébként én egy újabb kiskutyával próbáltam pótolni,de nekem nem ment...Aranyos volt,DE MÁS VOLT:Lehet,hogy túl korán pótoltam,és még nem kellett volna..jelenleg évek óta nincs kutyám..

2010. ápr. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sokan mondják az új kutyát, de abba a házba semmiképp nem engedem. Az a nő nem tud rá figyelni, most is úgy történt hogy ő utána szökött ki, ahelyett, hogy bezárta volna vagy megkötötte volna hagyta hogy 4szer egymás után kiássa magát a kerítés alatt, pedig nem kis kutya volt már.Tudom, hogy jobb neki így, mert csak szenvedett volna, darabokra tört a medencéje, a lába, az utolsó gerinccsigolyája, ülőcsontja és a húgyhólyagja is sérült, de nagyon hiányzik, mindene megvolt, minden hétvégén vittük kirándulni, terveztük, hogy velünk jön nyaralni...

Nagyon szenvedek.

2010. ápr. 23. 12:31
 6/9 anonim ***** válasza:
Őszintén sajnálom, tudom min mész keresztül. Az én legelső kutyám 10 éve halt meg, hirtelen, alig 7 éves korában. Nagyon megviselte az egész családot,engem különösen, hisz én voltam a gazdija. Abban az időszakban kezdtem az egyetemet és bizony vagy 3 hónapig "nem igazán tudtam magamról". Magamat hibáztattam a haláláért és nagyon sokáig- évekig- álmodtam az utolsó percekről...Végül elmentem egy terapeutához, aki nagyon sokat segített. Elmagyarázta, hogy a gyászfolyamat ugyanaz mindig, függetlenül attól hogy embert vagy állatot veszítünk el. Ennek megfelelően végig kell menni a gyász különböző lépcsőin, mindent meg kell élni, ki kell sírnod magadból mindent. 10 évig nem volt saját kutyám, ideiglenes befogadó voltam sokáig...Most megint van sajátom és bizony zokogtam mikor először fogtam a karomba :-) Máshogy szeretem a kicsit, mégis ugyanúgy...teljesen más mint a régi kutyusom, mégis ahogy rámnéz őt látom a szemeiben. Nekem kellett ennyi idő, hogy újra sajátomnak tudjak elfogadni egy kutyust és ne vele akarjam "pótoltatni" a régit. Te is rendbe fogsz jönni, majd meglátod! Most még fáj, de idővel enyhül!
2010. ápr. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én ezt nem értem...A te kutyád,de az anyósodnál volt?

nekem is volt kutyám,de az velem együtt élt,én etettem,gondoztam,én vittem sétáltatni..nem az anyós,vagy más valaki.

A fájdalom most nagyon friss neked,de tapasztalatból mondom idővel enyhülni fog,és együtt tudsz majd élni a tudattal is..

2010. ápr. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Még nem költöztünk össze a párommal. Én társas házban lakom, ők falun családi házban, ezért volt ott a kutyus.Közös volt a párommal.Minden délután kint voltam, foglalkoztam vele, tanítgattam....
2010. ápr. 23. 13:11
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem 3 éve halt meg édesapám, a mai napig ugyanúgy kicsordul a könnyem, ha rágondolok.

Ha meghalna a kutyám, szerintem belerokkannék a fájdalomba... bele sem merek gondolni...

Igaza van az elsőnek, erőltesd az evést, mozogj sokat, foglald el magad, úgyis rajta fog kattogni az agyad, de legalább csinálsz valamit, nem csak magadba roskadva emészted magad.

Sírj csak bátran, egy idő után nekem elfogytak a könnyeim, csak némán zokogtam magamban.

Csak az idő múlása hoz enyhülést.

Nagyon sajnálom :(.

2010. ápr. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!