Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Séta kérdés: szigorúan láb...

Séta kérdés: szigorúan láb mellett jöjjön a kutyus végig vagy engedhetek neki teret és hagyjam, hogy szaglásszon, mászkáljon jobbra-balra séta közben?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 27. 12:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Szegény kutyák... Mi értelme van a sétának ha végig láb mellett kell mennie? Az én kutyáim is előttem mennek, ennek ellenére eszükbe sem jut húzni vagy vezérkedni felettem. A húzásról nem úgy kell leszoktatni hogy a kutya nem mehet el mellőled. Kérdező nyugodtan engedd, hisz másképp nem élvezi a sétát. Láb mellett elég ha gyakorláskor vagy szükség esetén (másik kutya stb) megy.
2011. ápr. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ha teheted, olvasd el Cesar Millan könyvét. 3500 Ft, de neten is le lehet tölteni. Ott le van írva, hogy milyen időközönként engedi a kutyákat. Pl 20 perces vándorlás után 15 percig szaglászhatnak, ez a jutalom. Nem vesztesz vele semmit, ha elolvasod (:.
2011. ápr. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A válasz írója 73%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 16:07


attól még élvezni fogja a sétát, de nem helyes ha előtted megy vagy húz. ő nem ugy gondolkodik mint te. Te is próbálj meg az ő fejével gondolkozni. Ha előtted megy akkor ő a vezér, mert a farkasfalka is ugy vándorol h elől a vezér, utána a többi. mi lenne ha élelemért mennének és minden falkatag megállni szaglászni...sosem jutnának kajához. ő ezt érti és nem veszi zokon, hogy ha vezeted. neki ez a munka, itt fegyelmet is tanulhat. helyesebb amit az utolsó hozzászóló irt. 20 perc séta aztáűn szaglászás, ami a helyes (melletted v mögötted) való séta jutalma.a helytelen viselkedést sosem jutalmazzuk. gondolj bele, h hagyod h előtted menjen aztán megérez egy tüzelő szukát, mivel ő a vezér ugy megindul h csak na. a helytelen viselkedést nem büntetjük csak korrigáljuk, ha eléd szalad közelebb huzud és mondod h lábhoz. ha odahuztad akkor dicsérd meg.

futtatni amugy sem az utcán kell!! a legfegyelmezettebb kutya is kirohanna a világból gazdáját hártahyagyva egy dekeftet hallva.a póráz a kutya védelmében is van, nem büntető eszköz.

2011. ápr. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

ma 12:10


Egy séta az SÉTA. Egy jól nevelt kutya azzal, hogy bóklászik a póráz végén, még nem fog kitörni akármilyen hatás éri . Tökéletesen tisztában van a póráz engedte távolsággal.

Egy kutya nem farkas.Az emberrel való együttélésének nagyon sok olyan momentuma van, aminek köze nincs a falkaélethez.

Azért sokkal élvezetesebb egy olyan páros látványa, ahol egymás mellett mennek,vagy laza pórázon élvezettel szagolgat a kutya, mint egy gazda mögött kullogó kutyás pár.

2011. ápr. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

nem,nincs igazad. a kutya őse a farkas és pont ugyanúgy kommunikéálnak és hiába házikedvenc nem tud mit kezdeni az emberi dolgokkal, nem érti amit magyarázol neki, csak megtanitható pár vezényszóra (ez nem degradáló!!), de inkább a viselkedésedből , mimikádból,hangsúlyodból mozdulataidból ért. igenis vannak olyan szabályok amikből ők értenek, saját nyelvük van és ezt kell megérteni, nem ráhúzni az emberi gondolkodást...nem feltétlenül jó kutyának , ami az embernek. nem vagyok radikális, őrült fegyelemben kutyát nevelő személy.de megértem h ők másképp kommunikálnak mint mi, és nem félek a feladattól h ezt megismerjem. sokmindenben tévedtem anno, és énis ugy sétáltattam a kutyám h póráz aztán mehet amerre lát, mert végülis azért sétálok h ő jólérezze magát. de megáldott a sors és 2 örömözgó, domináns kutyával és leshettem amikor a 70 kilom ellenére majdhogynem röpültem a tacskóm után.aztán elolvastam ceaser könyvét és megértettem h neki ha kicst is domináns, valamint a séták alkalméval vezethet engem az azt jelenti h mivel ő vezet és mondja meg h most megállunk, most futunk, most megyünk akkor ő a főnök.a kutyáim meg meg majd megvesztek ha nem rihanhattak át egy másik kutyához, vagy nem mehettek bele az ut széli szemét közepébe hisz minidg mehettek ahova akartak. majd megfulladtak ugy huztak. hát a tacsin meg a hám..azzal még korrigálni sem lehetett. amióta minden reggel gyakorolm velük rövid pórázon a sétát, és kezdik megérteni h mellettem egyenletes tempóban haladva messzebb jutnak jól vannak. szinte teljesen megnyugodtak, nem fulladoznak , nem rángatnak, egyszerűen csak boldogabbank tűnnek mert nem izgatják fel magukat tulságosan semmin, de vidámak mert megyünk sétálni. nekem reggel csak 1 óra fér bele a sétába igy 40 percet sétálunk, néha megállunk pár percre üritenek, szaglásznak, majd még 20 percig elengedem őket. ilyenkor egymással is szoktak futni egy nagyot. nekem a séta minőségi javítása egy csomó más pozitiv dolgot is hozott velük kapcsolatban. valamint a kutyát nem séta közben kell futtatni, futtatni nem pórázon szokás. arra ott van a futtató. a séta alatt nyugodtan, összhagban vándorolsz a kutyáddal, mert ez a fedata. neki kell feladat. a kutyák 95% a munkakutyának lett tenyésztve,ez benne van a vérükben. akarnak és van kedvük dolgozni.de hobbiállatként ez meg van tőlük vonva. ha nem sportolsz, vagy dolgozol vele, akkor a sétát kell adni feladatnak, muszáj szellemileg is lekötni a kutyát, hisz értelmes lény. a séta alatt , szorosan együttműködve vándoroltok pl az ételért. amit a helyes viselkedés jutalmának fog érezni a séta után.

általában olyan kommetelik h jajj nemszabad korlátokat szabni, meg korrigálni a kutyát akik még a kutyatartásról szóló alapműveke gyikét sem olvasták. vagy soha sem guglizták be hogy "hogyan legyek fakavezér".

2011. ápr. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!