Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztőtöl hogy lehet...

Tenyésztőtöl hogy lehet kutyát venni? Tudom hülye a kérdés de már egyszer megszívtam szaporítós kutyával persze akkor még nem érdekelt a kettő közti külömbség

Figyelt kérdés
de ez hogy megy? oda megyek és meg is kapom vagy várni kell ?
2011. ápr. 27. 20:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen fajta és milyen célból szeretnéd. Van e alom a kennelben amit kinéztél, ha van akkor van e eladó és olyan ami megfelel az igényeidnek
2011. ápr. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nem, ez csak egy szaporítónál működik így. A tenyésztőnél telefonálsz vagy levelet írsz. Szépen bemutatkozol, hogy ki fia-borja vagy, leírod/elmondod, hogy miért éppen az ő kenneléből szeretnél kiskutyát és megkérdezed, hogy milyen feltételekkel adna el neked kölyköt. Alaposan ki fog kérdezni, valószínűleg egy személyes látogatásod alkalmával, majd ha szimpatikus vagy neki, akkor felvesz egy várólistára. Aztán pár hét vagy hónap múlva, ha türelmes vagy, akkor kaphatsz kölyköt.
2011. ápr. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nézelődj a tenyésztők honlapján, általában ki van írva hogy mikor várható alom. Írsz a tenyésztőnek, és érdeklődsz legközelebb várható alom felől, megmondod hogy szeretnél kiskutyát lefoglalózni/előjegyezni. Lefoglalja neked, és ha megszülettek a kölykök akkor kijöhetsz akár többször is látogatni az almot, de még nem viheted el 8hetes koráig minimum. Ha betöltötte a 8hetes kort (de a legjobb ha 10-11hétig az anyjával marad) akkor elmész érte, aláírjátok a papírokat,szerződést, kifizeted a pénzt és elviheted. Röviden ennyi.
2011. ápr. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

én fél és egy év közötti időket vártam a kutyáimra.

ha tudod,hogy melyik tenyésztőtőlszeretnél, akkor megkérdezed,hogy mikor lesz alma,és feliratkozol.

(van aki kér előleget,én nem szoktam,ha valaki visszalép van helyette más) megmondod, hogy kan vagy szukaés hogy milyen célra (hobby,tenyésztés,munka show..)

és ha megszülettek a kölykök,akkor kapsz értesítést, minden nap fotókat. ha 1 hónaposak már lehet jönni látogatni. (akkor még nem kapodkézbe, de megmondom,hogy melyiket szánom neked és dönthetsz, hogy oké-e. vagy egy másik jobban tetszik, akkor elmondom,hogy az milyen lesz nagy valószínüséggel.)

én szeretem,ha legalább 2 hetente eljönnek megnézni ismerkedni.

2011. ápr. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha megvan a fajta, akkor körülnézel a kennelek között. Hogy melyiknek a kutyái tetszenek, melyik szimpatikus, esetleg elmész kiállításokra, hogy élőben is megtekinthesd a kutyákat. A tenyésztők mindig közzéteszik a honlapjukon a leendő párosításaikat. És ha megvan az álompár, akiktől kölyköt szeretnél, akkor azt jelzed a tenyésztő felé, és ha neki is szimpatikus vagy (megvannak a megfelelő körülményeid a kutyatartáshoz) akkor előjegyez neked egy kölyköt. Általában ahányadikként foglalsz kölyköt, annyiadikként választhatsz majd a kicsit közül. Szóval lehet, hogy hónapokat is kell várni a kicsire, vagy ha egy különleges párosításból szeretnél, akár éveket. Aztán ha 8 hetes lesz a kutyus, akkor elhozhatod. Addig persze érdemes többször is elmenni meglátogatni.

Abban az esetben, ha olyan kennel lesz szimpatikus, ahol már megszülettek a kicsik, akkor is tudsz választani azok közül, amelyek még nincsenek lefoglalva.

Egy biztos, figyelj a szűrésekre és a törzskönyvre, nehogy átverjenek. Kérdezz rá többször, kérj papírokat.

A tenyésztő sokat fog érdeklődni rólad, hogy milyen helye lenne a kutyának, mennyi időd van rá, mire szeretnéd használni stb...ezekre csak az igazat válaszold, legyél szimpatikus :)

Sok sikert! Amúgy milyen fajta érdekel?

2011. ápr. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
nálunk úgy volt hogy felhívtuk mondott egy idő pontot és mi arra mentünk beengedet beszéltünk arról hogy kell tartani stb. kihozota a kiskutyákat választottunk aláirtuk a szerződést ami nagyon fontos fizettünk és mentünk
2011. ápr. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Még nem választottam fajtát de a német dog és az ír farkas között gondolkodom
2011. ápr. 27. 20:23
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég valaki ezt az oldalt tette fel és itt van egy kérdőív:

[link]

Általában az elbeszélgetésen a tenyésztővel is ezeket a kérdéseket szokták feltenni.

Keresd meg azt a kennelt ami tetszik neked, hívd fel őket vagy írj nekik, menj el látogatóba és ha minden szimpi akkor jegyezz elő kiskutyát vagy ha éppen van eladó kölyök lehet kapni is fogsz, persze akkor is az elbeszélgetés után.

2011. ápr. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ha sikerült kiválasztani a fajtát, keress egy kennelt és vedd fel a kapcsolatot. Érdeklődj a fajtáról, mondd el, pontosan mit szeretnél és mire szeretnéd a kutyát (kiállítás, hobby, stb).

Viszont az árra ne kérdezz rá rögtön.

Egyébként ha a német dog mellett döntesz, akkor a blue diablo kennelt tudom ajánlani :)

2011. ápr. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Persze, nehogy rákérdezz az árra, legyen meglepetés!!!
2011. ápr. 28. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!