Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan sikerült az első...

Hogyan sikerült az első nyomkövetésetek?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 28. 17:09
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
Hát mi így tanítjuk.Megcsinálom a katlant ahol felveszi a szagot , aztán 60-70 tyúklépés úgy , hogy a sarkamnál mélyebben taposom ki a földet és belerakok 1 jutfalatot.Aztán ha kész a nyom viszem a kutyát , leültetem a katlan elé majd felvetetem vele a szagot, és utánna mondom hogy "keresd" és mutatom neki merre van az első jutalom és elindítom a nyomon.Legelőször 3szor mutattam rá a jutfalatra aztán végigment , másodjára már mutatnom sem kellett mert elkezdett szagolni mgától.Majd ha jobban megy neki nem tyúklépésben rakjuk a nyomot hanem normál lépéssel.
2011. ápr. 29. 12:17
 12/40 anonim ***** válasza:

Ahány kiképző, annyi féle nyomtechnika tanítás.

De a vége úgyis az lesz, hogy a kutya megtanulja.

2011. ápr. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:
Ti milyen módszerrel tanítjátok a kutyákat ?
2011. ápr. 29. 12:47
 14/40 anonim ***** válasza:
27%
jobban
2011. ápr. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:

ma 17:17

üdv itt is. Itt talán elárulod a te módszered?

2011. ápr. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:

Hasonló.

A lényeg, a katlanból ne rohanjon ki. Valóban alaposan felvegye a szagot. Lábnyomokban kajánál nem engedni, hogy rohanjon és kihagyjon. Ezzel lehet rávezetni, hogy nincs kapkodás, légszimat, tárgy szaga kisasolás.

2011. ápr. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:

17:17-nek csak a szálya nagy de tudása 0 , nem kell vele foglalkozni :)


19:28 Igen mi is arra törekszünk hogy ne hagyjon ki kaját a kutya és hogy nem szemmel keressen hanem szimatoljon.

2011. ápr. 29. 20:28
 18/40 zsuzsabazsa ***** válasza:

Én tárgyat tettem le a kutyának és normál lépésben mentem.


És az nem gond későbbiekben, ha idegen nyomra megy a kutya és megszokja a jutalom falatokat. Mert idegen nyomra már nem lehet kitenni kaját, csak tárgyat.

2011. máj. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:

ma 11:24

A kaja szépen ritkul. Minden gyakorló nyomon van néhány. Időnként kell csinálni ellenőrző nyomot, ahol semmi falat. Ennél utána mindig kell egy rövidebb, amin viszont van kaja.

Az idegen nyomot is ugyanúgy kell tanítani, mint a sajátot. Tehát---sok kaja-aztán fokozatosan kevesebb.

2011. máj. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:
Még az alapozásnál tartok a kutyámmal , csak 15 hetes a kicsi.Aki már előrébb jár mint mi , használják természetesen a tárgyat , és csak minden 6. lépés után jön a jutalomfalat (normál lépesben) ha jól emlékszem, és ha jól megy a kutyának már csak pár darabot raknak le majda nyomon.
2011. máj. 3. 16:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!