Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez tenyésztő vagy szaporító?...

Ez tenyésztő vagy szaporító? (több lent)

Figyelt kérdés

Egy ilyen helyről vettem a Goldenemet, és szeretném kérdezni, hogy ez szaporító, vagy tenyésztő.

-30 éve tenyészti ezt a fajtát (ez nem tudom fontos-e, de azt igen hogy igaz)

-a kicsik nem a legnagyobb luxusban éltek két hónapos korukig(mert csak ilyenkor adta ki őket

-nem a legdrágább táppal voltak etetve

-szeretetben nevelkedtek, minden nap törődtek velük

-az anya saját tulajdon volt, az apa nem

-törzskönyv adását nem tette kötelezővé, annak adott aki kért érte


előre is köszönöm a válaszokat, kérlek minél hamarabb írjatok


2011. ápr. 29. 18:16
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
miért?
2011. ápr. 29. 19:55
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

akkor sajnos ő kiváltotta, de eladta szaporítónak 15 ezerért. egy tenyésztő se hagyja bent a törzskönyvet.

És az alombejelentőn már úgyis leadta, hogy hány kölyök született.......

2011. ápr. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Meg kéne tudni jártak e a szülőkkel tenyészszemlén, van e engedélyük, stb. Az én véleményem szerint, egy jó tenyésztő törzskönyv nélkül ki sem adja a kölyköket a kezei közül! Ha megvannak a kötelező szűrések, engedélyek, akkor nincs gond. Nálunk anno megmutattak mindent. Persze ez sem biztosíték arra, hogy nem örökölt valamit a kölyök. Nálunk az egyik kutyus tenyésztőtől van, a másik szaporítótól. Talán a tenyésztőnél kicsit "szakszerűbben" látták el a piciket, jobban képben voltak a fajtával, a kiskutya tartással, jellemző megbetegedésekkel kapcsolatban, de összességében elégedettek vagyunk, és mindkét kutyust egyformán szeretjük, akkor is ha egyikőjük nem "elit" champion családból származik! :)
2011. ápr. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!