Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek milyen fajtájú kutyák...

Ezek milyen fajtájú kutyák szerintetek? A szülőkre is kíváncsi lennék!?

Figyelt kérdés

[link]


Szép staffordshire terrierekről kerestem képet a googleban, és akkor találtam a hirdetést.


2011. máj. 1. 17:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Oda van írva. Bandog [link]
2011. máj. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Bocsánat, de angolul találtam egy jó szöveget róla:

"What is a bandog?


The Bandog is designed to be a close quarter combat dog. It excels in realistic protection and can be a wonderful companion/family dog for experienced dog owners. They are quite trainable and easy to maintain. It is mainly good natured, fond of children in general, extremely devoted to its owner and eager to work. Appearance is muscular, behaviour is self assured, steady and fearless. It is basically a calm dog that transforms when a bad situation arises.


Origin :

Non specific

Size :

Males: 55-70 kg. (121 - 154 lbs)

Females: 50-58 kg. (110 - 128 lbs)"


[link]

2011. máj. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Oda van írva,hogy bandog.


[link]


[link]

2011. máj. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

A BANDOG nevet a középkorban az őrkutyaként használt nagytestű és erőteljes felépítésű ebekre használták. Ezeket a félelmetes állatokat nappal megkötve tartották, és csak éjszakára engedték szabadon. A név az ősrégi szász „Banda" (lánc) szóból származik. A név jelentése „láncra kötött kutya".

Az elnevezés ekkoriban csupán a funkció megjelölésére, és nem a fajta meghatározására szolgált. Így gyakran egymástól nagyon is eltérő küllemű kutyákat illettek ezzel a névvel. Ami közös volt bennük, az az átlagosnál masszívabb felépítés, erősebb csontozat, és a vad, félelmet nem ismerő természet volt.

A Bandogok és elnevezésük - az élettér, vagyis a paraszti porták eltűnésével - az idők folyamán feledésbe merültek. A közös névvel illetett nagytestű kutyák fennmaradt képviselői az 1850-es években megkezdett tipizálás nyomán már fajtákba sorolva, más néven éltek tovább. Úgy tűnt, a kifejezés végképp kihalásra ítéltetett, ám a XX. század utolsó harmadában a tengerentúlon újra feltámadt az ősrégi szó.


Ez a fajta tehát nem más, mint céltudatosan létrehozott keverékek keveréke. Ez természetesen csak az első generáció, melyben egyik-másik ős tulajdonságai dominánsan jelentkezhetnek. Ennek kiküszöbölésére alkalmas a Bandogok egymással való párosítása, amely a homogenizációt segíti elő. Emellett a tenyésztők folyamatosan nyúlnak vissza az „ősfajtákhoz", különböző kívánatos tulajdonságok felerősítése céljából.


[link]

itt mindent megtalálsz ezen az oldalon, ebből a leírásból másoltam ki egy részt...

jó olvasgatást! :)

2011. máj. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Hívhatják bárminek, de ezek egyszerű keverék kutyák egy szaporítónál.

Az első kutya egy cane corso, a második egy kanári szigeteki kutyának tűnik, persze nem tudom, fajtatiszták-e.

Ne adj pénzt keverék kutyáért, mert ezek semmivel sem különbek, mint bármelyik menhelyi. Ha meg őrző-védőt szeretnél, akkor vegyél tenyésztőtől, fajtatisztát törzskönyvvel, ahol dolgoznak is a kutyákkal, nem csak rámondják, hogy jó őrző kutya.

2011. máj. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

sziasztok!


köszönöm, de azt tudom, hogy mi a bandog. Keverék. Én arra lettem volna kíváncsi, hogy milyen kutyákra hasonlítanak szerintetek, ami fajtatiszta. főleg a fekete fehér felnőtt kan kutya.

2011. máj. 2. 08:40
 7/17 anonim ***** válasza:

"Ne adj pénzt keverék kutyáért, mert ezek semmivel sem különbek, mint bármelyik menhelyi"


Miért, a keverék, vagy menhelyi tartása ingyen van?

Egy keveréknek nem ugyanúgy kell enni és oltásokat kapni és parazitamentesíteni? Mindezt ingyen akarod, csak mert keverék?

A keverék nem ér egy fillért sem?ú

Ja, gondolom, általában nincs bajod a keverékkel, de egy fillért sem ér számodra.

Szánalmas vagy!

Menhelynek is kell adni valamennyit és annak is, aki keverék kutyát nevelt fel és tartott.

Mert ugyanúgy kutya, mint a fajtatiszta.

2011. máj. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
A menhely is elkér valamennyi pénzt. Eddig is tudtam,hogy nem csíped a keverékeket, most már te is kimondtad.
2011. máj. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Oda van írva hogy Bandog!Nem lehetett nem észre venni!
2011. máj. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem a kan egy boxer. Lehet, hogy tévedek..
2011. máj. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!