Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem szobatiszta a kutyám,...

Nem szobatiszta a kutyám, bármit csinálok. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
A kutya már 8 hónapos, 4-5 hónapja próbálom ránevelni. Próbálkoztam már mindennel. Ha kutyapelust rakok le neki, nem csinál rá, és azt darabokra szaggatja. Újságpapír ugyanez. Almot raktam le neki, nem megy rá, mintha nem is lenne lerakva. Befújtam odaszoktató spray-vel is, beleraktam pisijét/kakiját - semmi. Kihordom őt egy nap 4-szer (ez az alap, ennél csak többször viszem ki), csinálja kint ahogyan kell, de éjszaka + a séták között mindig bekakil és pisil. Hiába szidom le érte, az sem zavarja. Jutalomfalattal is próbáltam, hogy ha kint csinálja kap érte dicséretet és falatkát. Mit lehetne még tenni?
2011. máj. 2. 09:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát nehéz ügy. Szerintem két oka lehet: vagy problémás a záróizomzata (kérdezz rá állatorvostól!), vagy egyszerűen buta hozzá. Tudom, ezt nem jó hallani, de sajnos nekem is volt olyan kutyám, amelyik még 9 év után is bevizelt, hosszabb idő után pedig be is trottyantott a lakásba... pedig mindent megpróbáltunk mi is. Még azt tudom mondani, kérdezz rá kutyakiképzőtől, hátha van valami jó ötlete.
2011. máj. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Türelem! Így szokott ez menni. Van olyan kutya, akinél egyszerű a folyamat, a másiknál meg úgy érezni, hogy sosem lesz vége.

Viszont szerintem bent ne próbáld sehova szoktatni. Csak kint lehessen pisi/kaki. Különben összezavarodik.

Minden evés, alvás, játék után rögtön szaladj vele kifelé, aztán ha kint elvégzi, úgy dícsérd meg, mintha épp lediplomázott volna. Ujjongj meg ilyenek. Ha látod, hogy szaglászik bent, akkor is rohanj vele.

Ha már jól megy, és odamegy az ajtóhoz ha kell neki, és tudod, hogy kicsit bírja még, csinálj úgy, mintha nem vennéd észre, aztán ha elkezd nyüszíteni/ugatni/ajtót kaparni, rögtön vidd ki.

Ha bent csinálja, szólj rá hogy "nem", vagy hogy "fuj", és ha már elvégezte, akkor is rögtön vidd le.

2011. máj. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem kevés a napi 4 séta a szobatisztaságra szoktatáshoz. Én 2 óránként hordtam le a kutyámat, kb. egy - másfél hónap alatt teljesen szobatiszta lett, onnantól fokozatosan csökkentettem a séták számát. Most 1 éves és már csak napi 3szor sétálunk. Soha nem csinál be.
2011. máj. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ahoz,h rászoktasd nem kis idő. én minden órába vittem a kutyám hisz a kölyköknek gyakran kell wc-niük. ajánlom a jóval többszöri sétát.
2011. máj. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítségeteket, megpróbálok továbbra is mindent :)

Tegnap annyit vittem ki sétálni, hogy szinte egész nap kint voltunk. Végezte is a dolgát rendesen, ahogyan kell. Este 6kor adtam neki vacsit, kivittem egyből, majd 8kor és 10kor is. De ugyanúgy bepisilt/kakilt, mire reggel 6kor kivittem volna.. :(

2011. máj. 3. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!