Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a teendő, amikor látod,...

Mi a teendő, amikor látod, hogy egy nagytestű kutya rohan felétek és a te kutyád nem támad, viszont a másik a kutyád torkának esik?

Figyelt kérdés
Mit tudok ilyen helyzetben csinálni?
2011. máj. 3. 12:11
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Az oké, hogy elvileg nem szabad közbeavatkozni, mert bajom lehet, de én akkor is védeném a kutyámat.

Közepes méretű, egyenlőre csak yorkik és egy csivava támadta meg. Velük gyakran találkozunk sétánál, mindig kijöttek a nyitott kapun. Egyszerre 2-3 kutya próbálta széttépni az enyémet... Egyszer-kétszer rájuk ordítottam, az útjukba álltam, aztán amikor ez nem használtam, szépen belerúgtam az egyiket az árokba. Azóta nem jönnek ki miattunk a nyitott kapun sem.

Nagyobb kutyával 2szer verekedett össze az enyém (a másik 2 támadt neki), de őket ismertük, és csak a játék durvult el (azt hiszem boton vagy labdán vesztek össze), náluk az ordítás elég volt.

Volt már olyan is, hogy egy hatalmas kutya jött felénk morogva. Ez kétszer fordult elő, az egyik séta közben. Akkor nem nagyon tudtam, mit csináljak, mert a gazdája ráérősen hívogatta a kutyáját. Végül dobbantottam felé és elment. A másikkal viszont többször találkoztunk, ő a nyitott kapun jön ki és védi a területét. Őt ha meglátom messziről, gyorsan hátraarc és másfelé megyek.

Aztán volt a parkban olyan is, hogy 2 kutya összeverekedett. Az egyik új volt, a másik meg épp ivarérés körül volt, és a gazdája pont elment valahova (telefonálni vagy szemeteshez, már nem tudom...), a kutyája meg elkezdte tépni az újat. Gyorsan észbekaptam és a nyakörvénél fogva leszedtem a másikról, a másik kutya gazdája meg kiabált velük.

Egyébként nyílt utcán én sem tudom, mit csinálnék, ha egy hatalmas kutya jönne felénk morogva. Szerintem a kutyám elé állnék, nagynak mutatnám magam és ráordítanék, dobbantanék felé. Tudom, hogy ebből baj is lehet, de a kutyám élete nagyon fontos nekem.

2011. máj. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!