Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fogyhatok - de ami fontosabb,...

Fogyhatok - de ami fontosabb, formálódhatok az "Első 5 km-em" segítségével + otthon torna? Www.Edzesonline.hu/edzesterv/5/elso_5_kilometerem

Figyelt kérdés

172 cm vagyok, decemberben leadtam 4 kilót, így most vagyok 64.5-65 kg, ami szerintem már tök jó.


Szeretném az egész testemet átmozgatni, és ugyan kifejezetten utálok futni, mindenképp úgy gondolom hasznos lenne és az állóképességemen is javítana. Régen sportoltam, és hiányzik, hogy már nem látszanak az izmaim....:(


Az otthoni "edzés" a futások közötti napokon lenne, napi 50-60 percet venne igénybe (+ előtte utána kb. 10 perc nyújtás) terveim szerint, ami tartalmazna:


- hasizomgyakorlatokat, felüléseket (oldalsó izmokat is megmozgató)

- lábemelés a popsi formásítására hangsúlyozva

- félidőben pihenő 10-15 perc hulahopp karikázás

- fekvőtámasz (túlzásba nem akarom vinni, csak 30 szabályosat az elején ami már most megy, későbbiekben max 50)

- hátizom gyakorlatok


Elképzelhető, hogy a munkám miatt nem tudok elmenni futni, helyette edzenék munka után, egyszóval felcserélném a pihenő és futó napokat.


Ha pedig szép az idő, akkor még kb. 1 órára bringázni is elmennék.


Kérdéseim:


Láberősítésre milyen gyakorlatokat ajánlanátok?


Elegendő-e a 6 hét, mint a programban, hogy fogyjak vagy formálódjak/izmosodjak, ha betartok mindent?


Szerintem emellé nem kell semmiféle fogyókúra vagy anyámkínja, rendesen eszem, egészségesen, mértékkel, de mindent, nem vonok meg magamtól semmit. Esetleg rosszul gondolom?


Köszönöm a válaszokat.


21/L


2011. febr. 12. 10:35
 1/1 anonim válasza:

Üdv, sajnos én nem tudok válaszolni a gyakorlati kérdéseidre, azonban nemrég kezdtem el én is az edzéstervet. Ma volt a 2.hét első edzése (5x2futás2séta). Én, aki a cooper tesztet nem bírja lefutni (a 12 perces futás suliban) valamint gyűlöltem eddig a tesit, azt veszem észre, hogy egyre inkább szeretem. Nem csak a futás miatt, de ma nagyon boldog voltam, mert míg a legutóbbi edzés végén majd meghaltam, mert beszorult a levegőm, most olyan könnyű volt, hogy az hihetetlen. Én biztos vagyok benne, hogyha figyelsz az étkezésedre, és kitartóan csinálod a programot, és utána sem hagyod abba, fogyni fogsz. DE ha valamiért mégsem, akkor is teszel valamit az egészségedért. Én mint hozzánemértő nem hittem volna, hogy 6 hét elég a 0-ról ilyen fejlődésre, de más példáján, és a magamon látszódó folyamatokból úgy látom, hogy lehetséges.


Sok sikert kívánok!



17F (és eddig 3 kiló tűnt el ^^)

2012. ápr. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!