Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A boxer és dobermann tartása...

A boxer és dobermann tartása hány éves kortól ajánlott (gyereknek)?

Figyelt kérdés
13éves lányom egy ideje beleszeretett ezekbe a fajtákba. Állandóan róluk mesél, és szeretné ha tartanánk valamelyiket. Felelősségteljes, eddig is volt kutyánk, egy skótjuhász, aki nemrég halt meg, jól gondját viselte, jártak kutyaiskolába is és nagyon jól hallgatott rá, imádta a lányomat. Csak a boxer és a dobermann már eléggé más kaliberű kutyák...
2011. máj. 7. 12:42
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Szerintem ha a lányod tényleg felelősségteljes és megfelelően gondját viseli a kutyának akkor semmi akadálya. Lehet, hogy nem 13 évesnek való, de ha kellő tapasztalattal rendelkezik mint azt leírtad akkor nem lesz gond. Ezek a fajták hát igen eléggé más kaliberű kutyákról van szó mint a skótjuhász, de nagyon okosak és ha kellőképpen foglalkoznak velük igazán jó kutyák.
2011. máj. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
A boxer teljesen más mint a dobermann. Őt szerintem most is tarthatná a lányod. A dobermannt vistzont én nem adnám gyerek kezébe.
2011. máj. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy jó helyről vásárolt boxerrel már elbírna a kislány, de persze csak ha tudna vele következetesen, akár keményen is bánni néha, és minden nap eleget tudná mozgatni. A boxik imádnivaló szeretetéhes családi kutyák, nagyon jófejek, de nagyon tudnak pörögni, ezért fontos a sok mozgás számukra. Ha a kislány tényleg felelősségteljes, szerintem elbírna egy boxerrel.

A dobermannokról nincs sok tapasztalatom.

2011. máj. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, még jöhetnek válaszok! A dobermannoktól tartok is egy kicsit, a boxer mindíg is szimpatikus volt mert olyan kis kedves, bohóckodó kutyák. Egy dobermannal nem olyan szívesen hagynám egyedül...
2011. máj. 7. 12:55
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Egy 13 éves gyereknek, semmilyen állat nem való. de ha már így alakult, valami jámborabb típusú kutya kéne neki, na meg kistestű. A boxer még hagyján, de a dobbermannal biztos nem bírna.
2011. máj. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
Miért nem való 13 éves gyereknek kutya?Hogyan tanuljon meg kutyázni?A boxer szerintem is jó lenne neki.Vagy egy belga juhász.A bobi még sok lenne.
2011. máj. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a boxert választanám, mert a dobbermannal lehetnek problémák.
2011. máj. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%
A boxer egy örök játékos bohóc, ja sok energiával. Szerintem az a fajta jó volna, a doberman esetleg majd legközelebb, de most még kicsit korai. Ahhoz a kutyához tényleg egy erős, határozott vezér egyéniség kell, és akkor szuper kutya lesz belőle. De jobban jártok most szerintem is a boxerrel.
2011. máj. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Én mindkettőt tudom javasolni, de egy 13 éves gyerek mellé csak felügyelettel! Mert ennyi évesen, nem hiszem hogy szót fogadna neki, ha egyedül vinné sétálni például...Egyébként, mindkettő mozgékony játékos fajta, de ezek mellett jó őrkutyák is. Határozott nevelésre van szükségük. Kemény karakterek.
2011. máj. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%
a dobihoz erős kéz kell, ha már kölyökkorában jól neveli, megtanítja hogy ő a falkavezér, akkor talán.
2011. máj. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!