Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A boxer és dobermann tartása...

A boxer és dobermann tartása hány éves kortól ajánlott (gyereknek)?

Figyelt kérdés
13éves lányom egy ideje beleszeretett ezekbe a fajtákba. Állandóan róluk mesél, és szeretné ha tartanánk valamelyiket. Felelősségteljes, eddig is volt kutyánk, egy skótjuhász, aki nemrég halt meg, jól gondját viselte, jártak kutyaiskolába is és nagyon jól hallgatott rá, imádta a lányomat. Csak a boxer és a dobermann már eléggé más kaliberű kutyák...
2011. máj. 7. 12:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

miért ne lehetne egy AKÁRMILYEN kutyát rábízni egy 13 éves lányra? Honnan tudjátok, hogy mennyire érett az illető?

Leírta a kérdező, hogy az előző kutyával is sokat foglalkozott, szót fogadott neki, gondolom az alapszabályokat betartotta, azért volt engedelmes a jószág.

Erős kéz kell hozzá ez tény, ismerni kell a fajtát, de ahogy olvasom, ha egész nap ezekről a fajtákról beszél, akkor gondolom alaposan utánanézett mindennek ami ezzel kapcsolatos.

Ha tudja h mitől függ a falkavezérség, és sokat fog foglalkozni vele, a dobermann is kezesbárány lesz a gazdával. Csak sosem szabad feladni az alapszabályokat. Az meg, hogy alapjában véve őrző-védő feladatokra lett tenyésztve nagy dolog. Egy skót juhász sem sokkal kisebb mint a dobermann, és a egy jó idegrendszerű dobi semmivel sem agresszívabb bármelyik kutyánál (a területvédés az más tészta).

Szerintem ha úgy látjátok, hogy a kislány képes következetesen nevelni nyugodtan rábízhatjátok, persze úgy h a fél szemetek rajta legyen (gondolom eddig is így volt).

Ha meg kölyökként veszitek, nincs baj, mert mire megnő a ti lányotok is érettebb lesz!

Sok sikert!

2011. máj. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Inkább boxer, mert az szelíd, a dobermann meg könnyen agresszívvá válhat. 13 éves vagyon, nagy kutyaimádó lány, 10 hetes boxim most is itt fekszik az ölemben és érdeklődik a laptop billentyűzete iránt. 2 hete van nálam, 3 éve várom, hogy megkapjam, de sokáig tartott, mire a boxer mellett döntöttem. Eredetileg kistestű kutyát akartam, de úgy tűnik, a boxer remek választás. Miért választottam: gyerekimádó, nagyon játékos, kedves, aranyos a pofája. Nem bánta meg, hogy a boxer mellett döntöttem: szobatiszta lett, kutyapelust használunk. Tanulákony, már hallgat az ül, fekszik és ugrik parancsszóra, meg persze a nevére. Gyönyörű kutya és imádom. Ha tényleg ért a lány a kutyákhoz és szereti őket, semmi akadálya a kutya és a lány boldog közös életéhez...
2012. máj. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

05-07. 13:39-es válaszolónak

13 vagyok, van egy boxerem, tud ülni, feküdni, ugrani parancsszóra, átugorja a rudat, remekül sétál pórázon, szobatiszta, és minderre én tanítottam. Ráadásul csak 2 hete az enyém és csak 10 hetes. Ennyit arról hogy 13 éves gyerek csak felügyelettel nevelhet kutyát. 13, nem 5!

2012. máj. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
13 vagyok és lány. 9 hónapos dobermannom van. Első kutyám és bár én nagyon határozott egyéniség vagyok, a dobi még néha nekem is fejtörés volt. De én imádom. Az az igazság hogy amennyiben valóban határozott és nála a NEM az NEM akkor szerintem semmi akadálya. Én úgy mozgatom hogy Reggel suli elött 1 órát futok vele, aztán hazamegyek , lecke aztán megint megyek sétálni. Ha izgatottabb edvében van akkor futunk egy háromnegyed órát. Ha nem, akkor egy nyugodt séta. Tavasszal, nyáron még este is elviszem egy fél óra frisslevegőre de akkor már csak max hagyom h szaglásszon. Egész nap egy 50x6 méteres helyen van. Tehát mozgatva van és így nagyon engedelmes. De még így is határozottnak kell lennie!
2013. jan. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!