Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért olyan nehéz menhelyről...

Miért olyan nehéz menhelyről kutyát hozni?

Figyelt kérdés
Tudom,volt már sok hasonló kérdés,de akkor sem értem.Ha bemegy valaki,egyből elhozhatná a kiválasztott kutyát.A mostaninál sokszor több kutya kerülne gazdához,az állatvédők meg a felszabadult pénz egy részét,az ellenőrzésre költhetnék.A szerződés maradhatna,de pl nem csak lakásba,és nem csak a menhely 50km-es körzetében.Már a sokadik kutyát nézem ki,és egyiket se hozhatom el,mert nincs 50 km-en belül menhely a környéken.
2011. máj. 8. 15:33
 1/5 anonim ***** válasza:

adnak messzebre is,kérdezd meg.

Azért meg kell nézni,hogy kinek adják és melyik kutyát.

2011. máj. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért nehéz, mert az ottani kutyusok már nagyon sok rosszat éltek át. Nagyon megnézik kinek adják őket, hogy soha többé ne kelljen átélniük ugyanazt. És hiába nézel ki egy kutyát, ha az nem felel meg a körülményeidnek, vagy éppenséggel fél a gyerekektől, neked meg van. Az a lényeg, hogy gazdához kerüljenek, és ne okozz a lelküknek újabb törést azzal, hogy ha két hét múlva rájössz, hogy ő mégsem neked való. Nem minden menhelyen vannak ilyen "szigorú" követelmények, de oda a kutyák X %- át visszaviszik, mert rájönnek, hogy rossz döntést hoztak. Nekem is van egy kutyám menhelyről. Ráböktem, és simán kiadták. Én meg olyan izgatott voltam, hogy nem is kérdeztem a tulajdonságairól. Néhány nap után jött a sokk. Hiperaktív, mindent szétrág, mindenkitől fél, nem jó az étvágya, domináns...meg hasonló ínyencségek. Ők örültek, hogy megszabadultak tőle, én meg szívtam. Már nem én voltam az első gazdája (nem véletlenül), de tudtam nem a kutya tehet róla, így meg sem fordult a fejembe, hogy kicsesszek vele és visszavigyem. Tudtam, hogy ha én most feladom nem talál még egy olyan gazdát, aki ennyi mindent elnéz neki, és megpróbál inkább segíteni, mint lepasszolni. Mostanra, nem mondom, hogy egy angyal, de elfogadtuk, és megtanultuk kezelni.
2011. máj. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nekem,feltett szándékom volt mindig,ha menhelyről hozok ki kutyát,akkor azt aki senkinek se kell.Esetleg legrégebben van ott.Gyerekek miatt,viselkedésprobléma gond lehet,de régen kutyázom,úgyhogy agresszív nem jöhet,egyéb nevelhető hiba bármi lehet.Inkább a küllemben nem túl szerencsés kutyikat nézem.Azt a bizonyos sima fekete,közepes termet,semmi extra.Vagy loboncos,szeretek belőlük szépet csinálni.Arra is gondoltam,hogy nyugdíjas otthont nyitok,és mindig egy kis 10 év közeli,feletti kutyát hozok,utolsó éveire.Erre az egyik nemrég elpusztult kutyám indított.9 évesen került hozzám,sajnos csak egy évet élt itt,de a legmélyebb nyomot hagyta bennem.Úgy szeretett engem,mint soha egy kutyám se.Süket volt,meg már minden egyéb baja,is amiket ha időben kezelnek,még most is élne.De valamiért senki más nem kellett neki csak én.Rajtam kívül még 3 felnőtt kutyaszerető van a családban,és mégis.Meg is voltak sértődve a többiek:D
2011. máj. 8. 17:16
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez szép tőled, hogy azokat veszed magadhoz akik senkinek sem kellenek! Én is fogadtam már be, egyszer a meglévő kutyáim mellé egy idős kidobott kutyát, 3 évig élt velünk de annyi szeretetet és hálát mint tőle kaptam, még egy kutyától sem. Nagyon jó érzés, legalább az utolsó éveiket szebbé tenni... Szerintem biztos megoldható, hogy tudjál elhozni kutyát, érdeklődj szerintem odaadják. üdv.
2011. máj. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem is megoldható. Állatvédő egyesület önkéntese vagyok, már sok kutyust örökbe adtam, sokan 300 km-t utaztak a kiszemelt kutyusért, és én úgy gondoltam, hogy a drága benzin árak mellett, ennyit volt hajlandó áldozni a kutyusért+átutazta az országot, akkor csak nem lehet rossz gazdi. A nehézsége annyi, hogy nehéz utólag olyan önkéntest keresni, aki leellenőrzi.

Nem tudom honnan írsz, de szerintem az Illatosúton rengeteg az esélytelen, altatásra váró kutyus, és nem hinném, hogy kikötés az 50 km-es körzet.

2011. máj. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!