Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megérné innen kiskutyát venni?

Megérné innen kiskutyát venni?

Figyelt kérdés

[link]

Egészségesnek tűnnek, de félek, ez nem elég. :S


2011. máj. 11. 22:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
MI is expresszen keresgéltünk, és meg is találtuk a fajtiszta bichon havanese kutyát :) már kettőnk van egyik keverék másik fajtiszta ( nem rokonok) és azóta tartjuk a kapcsit a volt gazdival :) és ez sincs kichippeltetve :)
2011. máj. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
mért ne lehetne expresszről kutyát venni? elmész. megnézed. ha nem korcs akkor jó. gondolom nem szépségversenyre akarod vinni mert ahoz tényleg nem itt kell nézni.
2011. máj. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Igy keprol egesz helyes kevereknek tunnek, elmehetsz megnezni oket, de sem azt nem fogod tudni megallapitani, hogy keverekek vagy fajtatisztak (mivel ha nincs torzskonyvuk, automatikusan kevereknek szamitanak), es azt sem, hogy egeszsegesek-e (ahhoz allatorvos kell), igy szerintem nincs ertelme kockaztatni. Szerintem keverekert kicsit sokat kernek ertuk, kicsivel tobbert mar fajtatisztat is kapsz, egeszsegugyi garanciaval.
2011. máj. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
62%
miért számítana automatikusan keveréknek a nem törzskönyves kiskutya? ha a szüleik azok, akkor ő is. persze, vegyél törzskönyvvel és fizess rá +30e, mert a tenyésztők ennyit tesznek rá, nem csak azt az 5500.
2011. máj. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Tegnap 22.17-esnek:minden kutya FAJtiszta,ha ennyit se tudsz,nem csoda,ha átvernek.

Az expresszen vett olcsó kutyánál később is kijöhetnek ám az öröklött betegségek,nem tudom,hallottál-e már erről?

És a vásárlásoddal a szaporítást,egy fajta tönkretételét támogattad.

2011. máj. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem!Hogy-hogy "minden kutya FAJtiszta"??? Ja és ha már kioktatsz másokat legalább helyesen írd le! Ugyanis nem faj hanem fajtatiszta!
2011. máj. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Minden kutya FAJtiszta,hiszen maga a kutya FAJ,ugyanúgy,mint a ló,elefánt stb.

Hogy értsed:fajtiszta,mert kutya és kutya ivadéka,nem volt az egyik szülője mondjuk farkas.

Különböző fajok keresztezésével fajhibrid(bastard) jön létre,pl.ló+szamár=öszvér.

FAJTAtiszta:ha mondjuk mopsz és mopsz ivadéka.A FAJTA a fajon belüli kisebb egység,ami emberi beavatkozással,tenyésztéssel alakult ki,pl.német juhászkutya,angol telivér ló,charolais szarvasmarha stb.

2011. máj. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Ohh értem köszi!

Csak nem sikerült összeraknom a mondatot XD

2011. máj. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
15:51-nek, azert szamit a torzskonyv nelkuli kiskutya kevereknek, mert nem minosul fajtatisztanak. Torzskonyv es egyedi azonositas nelkul honnan tudod megallapitani, hogy valoban azok a szulei, akikre ramondjak? Sok fajtatisztanak latszo kolyokrol derul ki, hogy keverek, mire felno. Tehat amig nem tudod bizonyitani a fajtatisztasagat, addig keverek! De hajra, adjatok tizezreket keverek kiskutyakert, okos gondolatmenet.... Bezzeg ha kocsit vesztek, rogton kell a torzskonyv, forgalmi (anelkul meg ugye lopottnak minosul az auto, es hiaba olcsobb, megse venned meg)!
2011. máj. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!