Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek volt már álvemhes...

Akinek volt már álvemhes szukája és nem vitte orvoshoz lett vmi baja?

Figyelt kérdés
légyszi csak azok irjanak!!!!!!
2011. máj. 14. 18:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Az én kutyám szitne minden évben álvemhes sajnos.Nemvittük orvoshoz,inkább kielégítjük a kívánságait pl, eddig soha nemengedtük be a szekrénybe a tiszta ruhák közé de most kivételet tettünk vele és beengedtük.Sok szeretetre van ilyenkor szükségége és nagyon sokat kell dédelgetni.
2011. máj. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
én meg pont azt olvastam h nem szabad babusgatni mert felgyorsulnak a hormonok vagy mi..
2011. máj. 14. 19:01
 3/12 A kérdező kommentje:
hogy is mondjam izgatottá válik és begyulad a cicije:S
2011. máj. 14. 19:02
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Bizony.. nincs babusgatás, víz csökkentése, borogatás.

De az egészségének a legjobb megoldás az ivartalanítás.

2011. máj. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
és ha nem ivartalanítom?
2011. máj. 14. 19:04
 6/12 anonim ***** válasza:

néhány cikk az álvemhességről

[link]

Tudni kell, hogy bizonyos gyógyszerek kihatással lehetnek a szuka következő ciklusára, más gyógyszerek mellékhatásaként hányás jelentkezhet. Ami a legfontosabb, hogy összefüggés állhat fenn a gyakori álvemhesség, és az emlődaganatok, illetve a méhgyulladás kialakulása között, ezért (is), amennyiben nem szeretnének mindenáron kölyköket, megfontolandó, hogy ivartalaníttassuk kedvencünket.

[link]

[link]



Milyen betegségeket okozhat az álvemhesség?



A nagy mennyiségben termelődő, és az emlőkben pangó tej emlőgyulladást válthat ki. Ennek jele az emlők fájdalmassága, kemény csomók megjelenése és az emlők bőrének kipirulása. A folyamatot láz, bágyadtság is kísérheti. Ha ilyen tüneteket észlel, kérjük, azonnal keresse fel állatorvosát.



Egyes kutatások azt mutatták ki, hogy a gyakran álvemhes kutyákban gyakrabban alakul ki az emlők daganatos elváltozása, és a méhgyulladás is.

2011. máj. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Egyszer volt álvemhes a kutyám, utána azonnal vittem ivartalaníttatni. Az emlői tele voltak tejjel, és emiatt később nagyon könnyen elrákosodhat. Soha többé nem lesz ivaros kutyám, már csak az ivarszervi megbetegedések miatt sem.

Egyébként a doki nem tud mit csinálni, legfeljebb ad egy szteroid injekciót. Így az álvemhesség 4 hét helyett 3 hétig tart. Nagyjából ennyit tud tenni, mást nem.

Viszont a szteroid legyen az utolsó, amit kutyának beadatsz, bármiről is legyen szó.

Kevesebb folyadék, játékokat elvenni tőle, nincs simogatás, főleg nem a hasánál. Ne hagyd, hogy vackoljon a pokrócok közé, és ne nyomkodd az emlőit, mert annál nehezebben apad el a teje.


Attól nem lesz baja, ha nem viszed dokihoz. De a későbbiekre nézve igenis sok mindent befolyásol, és nem jó irányba.

2011. máj. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én már csak múltidőben beszélhetek a 11 éves kutyámról.

a több álvemhességtől emlődaganata lett.

azt megműtötték

de aztán át terjedt a méhére.


eleinte mindennel próbálkoztam én is.

szurikat is kapott

ivartalaníttatni is akartam, de a tetves doki lebeszélt róla,

akkor még nem volt internet, sajnos, amiből művelődhettem volna, vagy széles spektrumban tudtam volna tájékozódni.


szerintem ivartalaníttasd

egyből megoldódnak a bajok

2011. máj. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem is az volt a labradorom, elég öntörvényő kutya. Egyszerűen befeküdt egy fatuskó alá, összegyűjtötte a játékait, és senkit nem engedett oda. aztán kifigyeltem, elszedtem tőle mindent, utána kereste egy darabig, majd egyszer csak abbamaradt minden, és semmi nem lett.
2011. máj. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
hát köszi szépen...orvos lesz belőle:(
2011. máj. 15. 11:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!