Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Na akkor már felteszem kérdést...

Na akkor már felteszem kérdést: Tenyésztőtől vagy szaporítótól vetted a kutyád? Meg vagy vele elégedve?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok, hogy itt a fórumon milyen arányban van tenyésztőtől ill. szaporítótól származó kutyus.
2011. máj. 14. 23:33
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
tenyésztőtől van két kutyám. az egyik allergiás és nem felel meg a sztenderdnek, a másik tökéletes. de mindkettőt imádom.
2011. máj. 15. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
77%

Szaporítótól egy rottweilert,gyönyörű,okos és egészséges. :)

Tenyésztőtől újfundlandit 6 hónaposan,szívbetegségben elpusztult a drágám. :(

2011. máj. 15. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
78%
Tenyésztőtől vettem, teljesen egészséges és nagyon meg vagyok vele elégedve:-)
2011. máj. 15. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
24%
Nem tenyésztőtől, nem is szaporítótól. Meg vagyok vele elégedve. A kutyák maguktól szaporodtak. szülei testvérek voltak, nagypapája ismeretlen.
2011. máj. 15. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

A német juhászomat tenyésztőtől vettük és nagyon elégedett vagyok vele. Egészséges és bár felszedett egy kicsit, jó kondiban van, pedig már 10 éves.

A skót juhászunkat úgy találtuk, és befogadtuk, mert le volt soványodva, és nagyon rossz bőrben volt, nem tudtuk ott hagyni az út szélén. Egyébként miután megszokta a helyet, nagyon aranyos lett, csak a hangjától tudok falra mászni. :)

A labrador-vizsla keverékünket úgy mentettük meg piciként a menhelytől, mert a lovardában ahol született, a tulaj azt mondta, hogy ha nem viszik el 3 hónapos korukig a kutyákat, akkor viszi is őket a menhelyre. Egészséges, eddig az oltásokon kívül 1x jártunk állatorvosnál, amikor ivartalaníttattuk. :)

2011. máj. 15. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
27%

Szaporítótól.

Viszont 2-3 generációra visszamenőleg ismerem az ősöket.

Velük maximálisan meg vagyok elégedve, és soha többet nem vennék tenyésztőtől. Egyszer már pórul jártam vele.

2011. máj. 15. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
82%
Tenyésztőtől, és teljesen elégedett vagyok. Soha nem vennék szaporítótól.
2011. máj. 15. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
33%
Az első németjuhászomat szaporítótól , de csak az oltások árát fizettem érte.A második kutyát se nem tenyásztőtől , se nem szaporítótól vettem.A nagy kutya 3 éves elmúlt és eddig semmilyen különösebb baja nem volt.
2011. máj. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
68%

Az egyik az utcáról lett befogadva, 11 éve soha semmi baja nem volt és még most is kicsattan az egészségtől.

A másik szaporítótól van. Úgy kaptuk egy jót akaró rokon jóvoltából. A kutya szinte folyamatosan beteg. Gyomor és bélrendszeri problémája van, gyakorlatilag folyamatosan gyógyszereztük/gyógyszerezzük. Jellemében egyáltalán nem fajtajellegű, harapós, bár az engedelmességgel nincs gond. Arra meg nem is térek ki, hogy szegényem eléggé csúnyácska. Mindezek ellenére imádom őt.

Kaptunk hozzá törzskönyvmásolatokat a szüleiről, mindkettőn kb 20 cm-es bélyegző van, hogy továbbtenyésztésre nem javasolt.

No comment.


Ezek után nekem senki sem fogja tudni megmagyarázni, hogy a szaporítók nem ártanak senkinek.

2011. máj. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
58%

Szaporítótól vettem az egyiket,többet soha!

3 éves,ideggyenge,emésztési problémás,rengeteg öröklött problémája volt.

Másikat szaporítótól mentettük,nem hozott pénzt,mennie kellett.Rettenetes állapotban volt,februárban jött,sokat javult.

Egy tanulságot leszűrtem egy életre:KUTYÁÉRT NEM ADOK KI PÉNZT soha többet!

Tenyésztőtől nem veszek,nincs szükségem drága díszkutyára.Szaporítótól pláne nem,csak a gond van velük.Marad a kedvenc fajtámból a bajba jutott ingyen kutya.

2011. máj. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!