Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Na akkor már felteszem kérdést...

Na akkor már felteszem kérdést: Tenyésztőtől vagy szaporítótól vetted a kutyád? Meg vagy vele elégedve?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok, hogy itt a fórumon milyen arányban van tenyésztőtől ill. szaporítótól származó kutyus.
2011. máj. 14. 23:33
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
43%

Én a mudimat olyan embertől vettem, aki mudikkal foglalkozik,persze nem sokkal, csak egy-egy alom. Most nem írnám le, de szerintem nem igazán tenyésztő. Viszont: a mudi nem is egy túltenyésztett fajta, és ha az ember ott veszi meg,ahol állatok is vannak, netán a szülei terelnek is, akkor nem hiszem, hogy szaporítótól venné.

Okos, engedelmes, baja nincs, és imádom!

2011. máj. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
69%

Aki nem törzskönyvezett,szűrt egyedeket vesz tenyésztésbe és nem ad a kicsikhez papírt,mind szaporító.

Fentebb már el lett magyarázva párszor,miért.

2011. máj. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
12%
Mennyit fizet nektek Törzskönyv mániásoknak a MEOE a reklámért, mert már csak ezt tudnám feltételezni, az itt felszólalók esetében!/ A TK.nem más, mint származási igazolás!Semmi másra nem biztosíték.Se egészségre,se tenyészthetőségre,az égvilágon semmire. Nem értem, mért vagytok tőle úgy hasra esve!!!!!/
2011. máj. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
80%

Utálom a MEOE-t,nem tenyésztek,nem szaporítók,nem járok plecsnigyűjtögetésre,ivartalanított kutyáim vannak.Tehát semmilyen érdekem nem fűz a tenyésztők,kiállítók támogatásához.

Csak épp napi szinten látom a szaporítók tevékenységének eredményét,ide értve az ostobaságból szaporító egyszeri almokat is:beteg,ideggyenge kutyák,0 tudás,a végén a "tenyészkutyák"sorsa,el nem kelt utódok sorsa.

Van nálunk is egy szaporítótól roncs állapotban mentett "tenyészkutya",most rehaboljuk.Na ezt nem szabad támogatni azzal,hogy vásárolunk tőlük.Ha kereslet van,működni fog ez az "iparág"is,csak épp rengeteg szenvedés árán.Aki olcsó kutyát akar,elegánsan átnéz a tények felett,ezzel bűnrészessé válik állatkínzásban.Gyengébbek kedvéért:ha nincs vevő,nem folytatják a kölyökgyártók a tevékenységüket,megszűnik ez az állatkínzó kereseti mód.

2011. máj. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 panettone ***** válasza:
85%

Talán mert fontosnak tartjuk hogy tudjuk kik a kutyáink felmenői, illetve hogy tudjuk kinek köszönhetjük vagy éppen kitől kérhetünk tanácsot segítséget élete során. Esteleg azért mert ha kiderül hogy nem csak cuki kölykök de ígéretes jellemében és küllemében a fajta egy kiváló példánya és szeretnék utódot tőle akkor nem fedzetetm a testvérével vagy valamelyik felmenőjével.

Egy tkv 5500,- ft, nem hiszem hogy ez megfizethetetlen lenne.


Válasz a kérdésre:

Vacak cocker spániel 13 éves, hobbi szaporító Gyáli piac+ skizofrén, ideggyenge, epilepsziás. Az emésztése kicsi korától egy vicc, a legkisebb lehüléstől is képes megfázni...évente 2-3 torokgyulladás a minimum.

Bosco 5 éves cocker spániel, tenyésztőtől- de mentett mert a gazdi meghalt és az örökösöknek nem kellett, felvettük a kapcsolatot a tenyésztővel de addigra annyira megszerettem nem tudtam visszadni így maradhatott. Maximálisan mellénk állt, örült hogy jó kezekbe került. Egészséges, hihetlenül jó az idegrendszere.

Peppenke, 1év körüli cavalier king charles spániel szuka.

Szaporítótól évi egy alom születik, a kutyának nem fejlődött ki a mája, így élete végéig vega lesz mivel az állati eredetű fehérjék emésztése kómához vezet nále az állatorvosi számlái ott tartanak hogy vehettem volna két tkves kutyát rajta és örökbeadhatatlan így élete végéig az egyesület és az én kutyám marad....

www.cockerrocker.blog.hu itt olvashattok bővebben róluk.


Kb 450 örökbefogadási szerződésről le tudnám másolni nektek milyen arányban kerülnek utcára konkrétan a spánielek, hogy milyen arányban tkvesek és milyen arányban illetve milyen betegségekkel terheltek, de kérdezem én tényleg nem veszi észre senki hogy nem is annyira ez a lényeg???


Túl sok kutya születik és ebből iszonyat nagy az aránya azoknak akik semmiféle azonosítót nem kapnak, a szaporítók addig villognak az utódaikkal míg a honlapjukon jól mutat hogy mennyire elégedettek a gazdik a tőlük származó kutyákkal....de mi van az azonosíthatatlan utcára kerültekkel? Ők is csak világra jöttek valahol....

Ha egy kutya egy tenyésztőnél születik vagy kapott tetoválást vagy kap chipet és tkvet...ez alap hogy utánna beteg lesz-e hogy utánna a tenyésztő segíte-e hogy utánna mi lesz azzal ráérünk később foglalkozni. DE EZEK a kutyák beazonosíthatók, hazajuttathatók a gazdik a tenyésztők képesek gondokodni róluk történjen bármi. Mit lehet ezen nem érteni?

2011. máj. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 panettone ***** válasza:
100%

"Aki olcsó kutyát akar,elegánsan átnéz a tények felett,ezzel bűnrészessé válik állatkínzásban."


És a poén hogy valaki pénzt ad annak a kutyájáért akinek alatta vagy felette a fajtamentő ingyen kínálja a kölykét esetleg leseljtezett tenyész kutyáját...aki legalább túlélte a kölyök kort, oltott chipezett ivartalanított el tudjuk mondani milyen a jelleme.

ezzel szemben jobb a pénzért lutri kölyök....

2011. máj. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj . hogy sok az ellentmondás.Pl manapság divat kutyát tartani (ami nagyon nem jó) ellenben nem divat ivartalanítani , chipeztetni ( az állatorvosok kicsi része nézi meg a chipet mikor új kutya kerül a rendelőjébe , de akkor meg minek a chip ?!) nem divat a kutyát orvoshoz vinni legalább évente 1szer a kötelező oltásra és még sorolhatnám.És mivel divat a kutya , ezért kell mindenkinek de csak kevesen tehetik meg azt hogy tenyésztőtől 100-150e Ft-ért hozzanak el kutyát és ezért vannak a szaporítók.Na meg persze azért , mert nincs semmiféle törvényi szabályozás-ellenőrzés ezen e téren , egyszóval vicc ami manapság folyik.A MEOE is csak a pénzre hajt , az állatvédők meg vívhatják a reménytelen harcot az állatkínzók ellen ha a rendőrség és a bíróság meg nem foglalkozik ilyesmivel és nem születik szinte semmilyen büntetés ez ügyben (és 30e Ft az nem büntetés egy szaporítónak , 1 alommal visszahozza a pénzt).

Az hogy mi itt pár százan veszekedünk állandóan ezen a témán semmire sem vezet , mert attól még a többség ugyan-olyan tudatlan marad sajnos.Am meg lehet felhozni jó és rossz példát szaporítókról és tenyésztőkről is.

2011. máj. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%
Tenyésztőtől, és nagyon meg vagyok elégedve a kis drágával. Nagyon okos, tanulékony, és még egyszer sem volt vele semmi egészségügyi probléma. A másik kutyám menhelyi.
2011. máj. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem zavar, hogy lepontoztátok a válaszomat, de nem értem, hogy miért.

Leírtam, hogy szaporítótól vettem a kutyámat, aki bár makk egészséges, de a fajta standard-nek egyáltalán nem felel meg. Egy yorkshire terrierről van szó, és ennél a fajtánál a súlyhatár 3.5 kg, az enyém 5.5 kg. És imádom, hogy ekkora, ne értsétek félre! (és nagyon örülnék, ha a következő yorkim is ekkora lenne)

DE az is hozzá tartozik a tenyésztéshez, hogy a szülők a genetikai, küllemi elvárásoknak megfeleljenek. Erre való a tenyészszemle, ahová nyilván egy szaporító nem viszi a kutyáját.

Az én kutyám anyukája 4.5 kg volt, hivatalosan tenyésztésbe nem vonható. + tk nélküli kutyák, de akkoriban, amikor még semmit nem tudtam ezekről a dolgokról.

Ma már nem vennék szaporítótól, mert lutri.

2011. máj. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

Ismerőstől "mentettük" meg, de ő szaporítótól vette. Ha magam választottam volna, nem tenéysztőtől vettem volna 100 ezerért, hanem menhelyre mentem volna. De az expressen tuti nem keresgélnék.

Amúgy stafi, mindenki tk-snak nézi, még az állatorvos is elkérte :) de hál istennek kifogtuk, nyugodt, se emberrel, se állattal nem agresszív, nem ideggyenge, csak kicsit hiperaktív :)

2011. máj. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!