Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olyan helyet keresek Budapeste...

Olyan helyet keresek Budapesten ahol felnőtt korában az erdélyi kopóm találkozhat vaddal (pl vaddsiznóskert). Akinek vadászkutyája van hogy oldja meg azt hogy ki tudja élni az ösztöneit?

Figyelt kérdés
Nem fogok vele vadászni vagy bármi, csak szeretném elvinni, hogy hogyan reagálna, és kiélhesse az ösztöneit. Akinek vadászkutyája van, és nem dolgozik vele az hogyan oldja meg a fárasztást? 6 hónapos korától visszük suliba, de utána azért kéne vmi.
2011. máj. 16. 13:30
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

suliba juniustól viszem suliba, futtatóra járunk minden nap, meg séta is van reggel egy óra, este rövidebb.

csak aggaszt, hogy ez kevés lesz neki. hétköznap igy is este fél 11kor fejezzük be a párommal a kutyázást. mindenhol azt irák h nagyon nagy a mozgásigényp.

erdő sajna sehol nincs a közelünkben. kocsi nincs. bkvzni még nem szeret különösebben, mert nagyon fél. szoktatni fogjuk majd azért hozzá.

2011. máj. 16. 15:13
 12/23 anonim ***** válasza:
Ajánlom figyelmedbe a mantrailinget mint sportot. Vadászkutyáknak kiváló energia levezetés, ösztönkifárasztás. Népszigeten középfuk után tudsz járni mantrailing edzésre. De a nyomkövetés, szarvasgomba keresés is jó lehet vadászkutyának.
2011. máj. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

köszi az ötletet! meg fogom nézni!ez nagyon hasznos volt nekem!!:)

először engedelmességire viszem persze, aztán örző-védőzni szeretnék vele.

2011. máj. 16. 16:34
 14/23 anonim ***** válasza:

Arra figyelj, hogy azt hiszem mantrailing meg szarvasgomba hobbi szinten csak a Népszigeten van, az ő rendszerükben kell vizsgázni meg sulibajárni hozzá. Nyomkövetésre viszont azt hiszem minden suliban tudsz menni.


Addig is kerestess vele virslit, meg később majorannát, bazsalikomot, cipő párját, stb. A szimatmunka jól leszívja az biztos :)

2011. máj. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Köszi a jó tanácsokat! ki is nézem majd a neki való tanfolyamokat!:)
2011. máj. 16. 17:08
 16/23 anonim ***** válasza:

Nem javaslom, nyársalta már fel vaddisznó ismerősünk kutyáját, túlélte, de jó pár munkaóra volt az összevarrása. Elengedte erdőbe, össze-vissza koricált, megtalált egy dühös példányt, elől futott a kutya utána a vaddisznó..

hely: budai hegyek (XIIker.-budakeszi környéke)

2011. máj. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

már teljesen letettem róla, eddig sem repestem érte, de gondoltam ha nincs jobb hátha. de nagyon megtetszettek az előző 5letek, a mantrailing meg a nyomkövetés.

az izgalmas nekem is. nem nyársaltatnám fel semmiképp.

köszi a válasuokat!:)

2011. máj. 16. 17:19
 18/23 anonim ***** válasza:
A Netboardon olvasd és akár lépj is be az erdélyi kopó fórumra. Biztosan adnak jó tanácsokat.
2011. máj. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Én a nyomkövetést, műcsapa-követést javasolnám. Az lefársztja agyilag is.
2011. máj. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

majd keresek neki olyan sulit ahol ezeket lehet vele csinálni.

valakinek van velük tapasztalata hogy mennyire várlnak be örző-védőnek? azt olvstam h elvileg jók ebben is ,de kiváncsi lennék a személyes tapasztalatra.

2011. máj. 17. 12:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!