Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire gyanakodnátok ilyen...

Mire gyanakodnátok ilyen tünetek alapján?

Figyelt kérdés

Tudom, orvos, csak a miénk háromtól rendel, egy másikhoz elmentem akinek nyitva kellett volna lennie a nyitvtartási idő szerint, de nem volt ott senki, aztán muszáj volt bejönnöm dolgozni, mert így is egy órát késtem az orvosos kavarás után.

Mentett kutya, rossz kondiban van, és az immunrendszere se okés még, oltásai viszont meg vannak.


Tegnap este óta kedvtelen, lassú, álldogál, nem akar leülni se lefeküdni. Este még volt kaki, vacsora, reggel már se kaki se reggeli. Jutalomfalatot elfogad, de tányérból nem kért enni. Inni iszik, és pisi is oké. Viszont áll, olyan fáradt, hogy majdnem összeesik, de csak álldogál, és púpozza kicsit a hátát. Hallgattam a hasát, valami bélhang félét hallok, mégis rettegek, hogy bélelzáródás/csavarodás lehet a háttérben :(

Ha erőszakkal lefektetem (mert falattal nem megy, pedig már egész jól haladtunk) akkor fekve marad, kicsit pihen, hívásra feláll, tehát fel tud állni, de nagyon elkeserít az állapota.



Gyógyszerész tanácsára adtam neki egy fél algoflexet, hátha görcsöl a hasa, vagy valami olyasmi fájdalma van, amin enyhít.

Háromra elviszem az orvoshoz, csak nagyon aggódom. Ti mire gondoltok ebből? Mi lehet bélelzáródáson kívül?


2011. máj. 17. 10:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Nem vagyok kutyatartó, de én is valamiféle fájdalomra tippelet abból, hogy nem hajlandó lefeküdni. Nekem a cicám csinált ilyet, gennyes méhgyulladása volt, mert mint kiderült, mikor találtuk (rémesen le volt fogyva, egy romos házba, volt beszorulva) valószínűleg pocakos volt, és az éhezéstől elvetélt. Vérzett is, de mi mensesre tippeltünk. Végül kiműtötték belőle, és még öt évet élt.

Ha megtapogatod a hasát, vagy az oldalát, nem nyüszít? Nincs valahol csomósodás?

2011. máj. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Szerintem bélféreg. Nemrég találtunk egy kutyust, aki állatmentőkhöz és orvoshoz kerül később. Az ő tünetei voltak hasonlóak, úgy állt és húzta a lábait, hogy azt hittük, minimum el van törve a gerince. De nem, csak csesztették azok a gusztustalan dögök. Már jól van:-) főleg akkor volt rosszul, amikor evett. Egyébként ő is csak pisilt, kaki nem volt.
2011. máj. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam a bélféregre, mert egy-kétszer volt, hogy húzta a fenekét, de aztán ezt kizártam, hiszen a menhelyen volt féreghajtva, és semmi féregszerű nem volt a kakijában. Bár még az lenne a legjobb, ha bélféreg lenne :(
2011. máj. 17. 10:36
 4/18 anonim ***** válasza:
kullancs
2011. máj. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Van rajta spot on, és nem volt benne kullancs az elmúlt három hétben legalábbis biztos nem. Meg sztem se a babéziának, s e alyme kórnak nem tipikus tünetei ezek.
2011. máj. 17. 11:53
 6/18 anonim ***** válasza:
Én vagyok a "bélférges". Nincs ötletem. Én is aggódok, írd majd meg, mi lett a kutyuskával. Drukkolok.
2011. máj. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszi! Teljen már el az a két és fél óra...
2011. máj. 17. 12:37
 8/18 anonim ***** válasza:
Ha volt már benne féreg, akkor lehet, hogy össze szedett megint. De majd az állatorvos többet mond. Szorítunk a kutyusért! Majd írj, hogy mi volt.
2011. máj. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Hát sajnos az előéletét nem tudjuk, de szerintem tuti volt már benne, nem úgy nézett ki, mint akit marha jól tartottak, csak elcsatangolt...

Reméljük tényleg csak valami apróság. Az bosszant, hogy konkrétan úgysem fogja tudni az orvos se. Majd kap egy kis hashajtót, meg egy kis féreghajtót, meg egy kis gyulladáscsökkentőt, meg még egy kis fájdalomcsillapítót. Reméljük bejön alapon. Olyan szar, hogy az állatorvosnak nem tudja senki elmondani a panaszokat.

2011. máj. 17. 13:25
 10/18 anonim ***** válasza:
Amikor az említett kutyusról kiderült, hogy bélférges, azt határozottan tudta a doki első megvizsgálásra, szóval szerintem biztos tudd majd valamit mondani! Ne aggódj, szívósak ezek a kis kutyusok ám!!!
2011. máj. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!