Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Anyukámra hallgat a kutyám és...

Anyukámra hallgat a kutyám és nem rám. Mit tegyek, hogy forduljon a helyzet?

Figyelt kérdés
Két éves goldiem anyukámra hallgat és nem rám, folyton hozzá megy oda elsőnek, mindig neki hízeleg. Pedig kölyökkora óta én foglalkozom vele, tanítom, és tényleg igyekszem a legkövetkezetesebb lenni. Anyukám amit csak lehet minden szabályt áthág, felengedi az ágyra, engedi lopkodni, stiklibe falatkákat ad neki, és ha például nem jön neki els- szóra vissza, ráhagyja a kutyára. EZ miért van így? Én úgy tudtam, ha következetes maradok, és én foglalkozom vele-tanítom, játszok vele akkor én leszek a falkavezére. Ehelyett nem így van :S.
2011. máj. 17. 20:40
1 2
 11/13 Ninna ♥ ***** válasza:

A szüleim a kutyáikkal borzasztó sokat foglalkoznak, kutyaiskolába hordják stb, és amikor lemegyek hozzájuk (általában kéthetente, 2-3 napra) mindig kicsit elviszem a saját kutyáimmal is őket sétálni, szóval így négy kutyával megyek el, tök egyedül. És azon a 2-3 napon engem is úgy tűnik, mintha "jobban szeretne" az egyik kutyusuk, többet nyalogat, bújik, stb, folyton a nyomomban van. És a szüleim ezt már szóvá tették.. mondtam nekik, hogy ez azért van mert én vagyok a dominánsabb fél, és ő ezt rögtön el is fogadja. Azzal, hogy rám (aki nem a falka tagja vagyok, hisz nem állandóan vagyok ott) is hallgat első szóra, az egyértelműen azt mutatja hogy engem ismert el a dominánsabb, következetesebb félnek, ezzel nincs semmi baj.


A te problémád megoldására én csak azt tudnám orvoslásul mondani, hogy ezt nem a kutyával kéne lerendezned, hanem inkább az anyukáddal. Beszélj vele, hogy ez így nem megy. Nem kényeztetheti el a kutyát ennyire, nem szabad emberként kezelnie, mert abból más problémák is adódhatnak. Inkább avasd be őt is a Fennel-módszerekbe, vagy nem tudom, mit követsz, de mesélj neki a szabályokról, és próbáld meg vele megértetni, hogy csak úgy megy, ha ketten együtt összedolgoztok. Én nem feltétlenül arra törekednék, hogy engem szeressen jobban a kutya, hanem hogy mind a kettőtöknek is engedelmeskedjen, és szép életet élhessetek egymás mellett. Nem arra kell törekedni, hogy téged JOBBAN, hanem hogy együtt menjen JOBBAN.

2011. máj. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Anyukádnak kellene egy kicsit változtatnia. A kutyanevelési szokásain elsősorban. Nagyon szereti a kutyádat az biztos, de ha a Te kutyád, hagynia kellene, hogy neveld, már csak azért is, mert látnia kellene, hogy Téged mennyire elszomorít ez a helyzet. Talán beszélned kellene vele arról, hogy teljesen elkeserít Téged, Hogy "elveszi" a kutyádat. Szeret, hiszen az anyukád, meg fogja érteni és visszafogja majd magát. (Anya vagyok, ezt tenném.)
2011. máj. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindannyiotok válaszát. Nagyon jó volna változtatni a dolgoné kedves utolsó előtti igyekszem az együttre és nem csak a magamra jobban-t használni :).
2011. máj. 19. 22:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!