Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a Palota...

Mi a véleményetek a Palota Pincsi kutyáról?

Figyelt kérdés

Mi az ami tetszik benne ?

És mi az ami nem ? :)

Csak Normális válaszokat várok !


2011. máj. 19. 19:45
1 2
 1/19 xnorkax ***** válasza:

Először is a rendes neve pekingi palotakutya.

Nekem tetszik, hogy selymes a szőre és elég változatos színösszeállításai vannak.

Alapból nem tetszik, hogy a teste kissé aránytalan és nyomott a pofája.

Igazából vannak olyanok, akik egyenesen gyönyörűek, de olyanok is, akik nagyon kis félre sikerültek. :) De hát nem a külső a legelső szempont.

2011. máj. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Nekem nem tetszik benne semmi, de ez csak az én véleményem! Inkább a nagy kutyák híve vagyok.
2011. máj. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Nekem Pekingim van, a véleményem:


Színtől függően nagyon szép, nekem a fehér és krémszín a kedvencem a fajtán belül, de általában az emberek az ordas színűt szeretik a legjobban. Én imádom a Brachycephal (benyomott orrú) kutyafajtákat, pl.: Francia bulldog, Boston terrier, Mopsz, Pekingi...stb Ezek közül a Pekingi és a Mopsz a kedvencem. Van, aki szerint ronda a benyomott arc, szerintem vicces és aranyos.


Ahhoz képest, hogy interneten milyen sokat fikázzák a Pekingit, még soha nem tudtam elmenni sehova a kutyával anélkül, hogy ne szólítottak volna le vagy 20-30-szor, hogy megsimogathassák a kutyát, aki meg nem jön oda simizni, az messziről gügyög és vigyorog...


Egyébként nem egy okos fajta, sőtt, elég butácska, az enyém már 10 hónapos, de még csak az Ül, Fekszik, Marad, Ugat parancsokat ismeri, és így haladunk szépen lassan. A szabályokat sem nagyon akarja betartani, nagyon makacs, szóval kell hozzá türelem...



Aki meg szereti kozmetikázni a kutyáját és fésülgetni, annak tökéletes választás a Pekingi, mert jó hosszú, dús bundája van. (Egyébként én nyírom az enyém szőrét)


A jelleméről még annyit, hogy nagyon tapadós, én nem tudom lerázni az én kutyámat, egész nap a seg*gemben van. :)

2011. máj. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:

Nekem is pekingim van:)Fekete és csodaszép,bújós játékos lustácska kutyus

Csak ajánlani tudom,nagyon jó választás!

2011. máj. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

A legelsőnek csak annyit Hogy én is tudom hogy az a teljes neve .

DE ÉN ÍGY SZERETEM MONDANI !

Az utolsónak meg azt hogy tökre egyet értek vele mindenben :)

Nekem van egy 2-éves pincsim :)

Arany szine van fekete maszkos , fehér melényes , és fehér zoknis :)

Nagyon szép rajzos .

Ennyém nem az a benyomott oró és olyan hülye ki nézetű az enyém az a egészen szép :)

Amúgy kiváncsi vá tett hogy mennyien szeretik ezt a fajtát és ki mit tapasztalt nála :)

Amúgy enyém is egész nap a seggemben ül ^^

De én így szeretem .

Csak az a baj az én kutyámal hogy nem türi meg a vele egy nemüeket :/

2011. máj. 19. 20:21
 6/19 gfero ***** válasza:
szerintem okos kutyák és szépek is az enyém se benyomott orrú csak rengeteget kell fésülni
2011. máj. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Nem akarok szőrszálhasogató lenni, de (az leszek) a Pekingi Palotakutyának az a legfőbb jellemzője, hogy "igaziból" be van nyomva az arca. Latinul azt jelenti a neve, hogy benyomott arcú/ lapos arcú.

Ha egy Pekingi így, vagy ehhez hasonlóan néz ki:


[link]


Akkor az nem "iagzi" Pincsi, vagyis hibás, valószinüleg keverék.


Egy Pekingi Palotakutyának így kell kinézne: (az arc a lényeg, nem a szín)


[link]


(feketében):


[link]

2011. máj. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Bár én is "nagy kutyás" vagyok, (magyarán jobban szeretem a nagy kutyákat) ettől függetlenül van egy pekingi palotakutyám. Nekem ami tetszik benne az a jelleme. Illetve nekem a kinézete is tetszik, szerintem aranyosak. Az enyém is folyton a seggemben van. Most is :) Nagyon ragaszkodóak. Ez is tetszik benne.

Amit már kevésbé szeretek, az a szőre. Nagyon sokat vedlik. Télen-nyáron folyamatosan. Már most is durva. Napi fésüléssel is. És neki még nincs is olyan nagy szőre mint a "rendes" pekingiknek.


Utolsónak: Egyébként teljesen igazad van. Egy pincsinek úgy kell kinéznie. Csak hát már az átlag az amit először linkeltél. Láttam én már annál durvább pincsinek mondott kutyát is.


Ő pedig az én cseppem: [link] :)

2011. máj. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Nekem biztos hogy nem ilyen korcsom van mint amit küldtetek XD

Nekem kb-így néz ki az enyém ...

De az enyém még azért ennél is szebb

:))


[link]

2011. máj. 20. 07:41
 10/19 anonim ***** válasza:

Először is elég csúnya dolog más kutyáját lekorcsozni, mivel mi sem tettük.

Másodszor elmondanám, hogy az általad linkelt kutya sem fajtatiszta ha már itt járunk még akkor sem, ha a tiéd állítólag még annál is szebb. Tegyél fel róla képet kíváncsi vagyok... Nem tudom milyen alapon mondasz véleményt, mikor még a fajta nevét sem tudod :) Kíváncsi vagyok akkor mit tudsz a standardról, a tenyésztésről, a hazai állományról stb.

Illetve egy Pekingi palotakutya valóban így néz ki: [link] Ahogy az egyik válaszoló nagyon helyesen linkelte.

Amit Te mutattál az már szőr alapján is megbukott. Mert a pekingi szőre nem olyan.

Ennyit erről. Szerintem ne okoskodj és ne korcsozz le más kutyát nulla tudással...

2011. máj. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!