Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a Palota...

Mi a véleményetek a Palota Pincsi kutyáról?

Figyelt kérdés

Mi az ami tetszik benne ?

És mi az ami nem ? :)

Csak Normális válaszokat várok !


2011. máj. 19. 19:45
1 2
 11/19 gfero ***** válasza:
olyan a palota kutya mint az útólsó link de az hol benyomott pofa bár ízlés kérdése az enyém törzskönyves nem tudom hogy az enyémre érteted a korcsot de mindegy is
2011. máj. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Szia az enyém nem olyan színü de olyan a foltozata .

Az az maxkos , zoknis , melényes . A szine sokkal villágosabb.

És nekem ne mond hogy az enyém nem Fajta tiszta mivel tenyésztjük Őket és Törzskönyvezettek az én kutyáim :)

Szóval nekem ne ezeket a nagyon szörös pincsiket mutasd mert azokat nem is magyarországon tartják illetve tenyésztik !

A pincsik ből is rengeteg féle van !

És az enyém Garantált Faj tiszta

2011. máj. 20. 17:34
 13/19 anonim ***** válasza:

Kérdező nem értem, miért kell hazudni. Au utolsó hosszászólásod egy nagy hazugság. Tudhatnád, hogy erre rögtön rá is jövünk, ugyanis állatok/kutya kategóriában azért 70-80 %-ban tényleg olyanok szoktak írogatni, akik valamennyire értenek a témához. És már a beszédstílusodból, a szóhasználatodból lehet tudni, hogy biztosan nem vagy tenyésztő.

Amit te linkeltél egy kutyusról képet, az köszönőviszonyban sincs a Pekingi Palotakutyával, maximum a Tibeti Spánielhez hasonlít... Mindegy, a te kutyád nem fajtatiszta és biztosan nem törzskönyves. Nem értem miért kell ezt hazudni, hiszen látszik a képen lévő kutyán, hogy nem Pekingi...

Mintha én kb azt akarnám bemagyarázni nektek, hogy ez a kutya egy törzskönyves Csivava:


[link]

2011. máj. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Ja, és hogy Mo.-on nem tenyésztenek törzskönyves Pekingit... Ezt mond a tenyésztőnek, akitől én vettem a valóban fajtatiszta Pekingimet 10 hónapja...
2011. máj. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Szép kis tenyésztő vagy ha még a faj és fajta között sem tudod a különbséget.

Persze, hogy faj tiszta mivel kutya. De amit Te mutattál képet annak nem sok köze van a pincsihez. És mi az, hogy több féle pekingi van? Könyörgöm olvasd már el a standardot... Vagy csak nézz meg egy pekingi kennelt, hogy milyennek kell lennie.

Egyébként: [link] Tessék magyarországi tenyésztők. Gyönyörű fajtatiszta pekingikkel. Hasonlítsd össze az általad linkelt kutyával. Köze nincs hozzá. Na ilyen egy rendes pincsi.

Vita lezárva (: Továbbá is tartom a véleményem ahhoz, hogy nem értesz a dolgokhoz és próbálsz okoskodni. Én szépen válaszoltam, Te meg lekorcsozol kutyákat, miközben ilyen alapon a Tiéd sem különb. Enyém sem fajtatiszta, hiszen nincs törzskönyve, de nem is több tízezerért vettem hanem befogadtam. A következő pincsim viszont már biztos, hogy törzskönyves lesz.

2011. máj. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

akkor kíváncsi lennék, hogy a tibeti spánielről ki mit mond:) [link] Nekem is ilyenem van, mint a kérdezőnek, illetve a linkelt oldalon az utolsó, barna kutyus. én is pekinginek vettem, de szerintem jobban hasonlít egy tibetire... akkor talán hagyjuk a témát, nem tudom, ki hogy tenyészt, vagy nem tenyészt, de érdekes a különbség: [link] ez a pekingi palotakutya

és most jöhet a lepontozás, de szerintem értelmetlen vita.

2011. máj. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Utolsó hozzá szólónak: Ez azért van mert mint szinte minden fajtát ezt a fajtát is szaporítják. Felhígították az állományt és gondolom keverve lett a tibeti spániellel is. Meg a sok hozzá nem értő is (mint például a kérdező is) úgy volt vele, hogy na nézd már két hasonló kutya pároztassuk össze és már kb totál nem is pekinginek néz ki. Vagy egy tibetit pároztatnak egy pincsi-tibeti keverékkel, mert hasonlóak és nem nézik, hogy nem ugyan az, vagy nem is tudják.

Az átlag pincsik amiket árulnak az bizony már kb úgy néz ki mint amit a kérdező is linkelt. A köztudatban is ez terjedt el és simán felismerik, hogy na igen ez palotapincsi. De lehet, ha egy tényleg fajtatiszta egyeddel végig sétálnék az utcán megkérdeznék, hogy ez mégis milyen fajta. Na meg aki komolyabban akar foglalkozni a fajtával, meg akinek kimondottan egy fajta tetszik, az nem 20-30ezer forintos hirdetések közt nézelődik...

2011. máj. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
05.20 20:20-as vagyok. Utolsónak! Teljesen igazad van! Én is pekinginek vettem, de utána néztem, és köze nincs a pekingihez. különböző oldalakon néztem a jellemzőit, és sehol sem hasonlított a pekingire, így persze kiderült, hogy nem pekingim van. engem személy szerint nem érdekel, mert én nem tenyésztem, hanem egyszerűen csak imádom, úgy ahogy van. Viszont utálom, ha egy hozzá nem értő hülyeségeket beszél. Én is azon kaptam fel a vizet, és azért írtam, mert azt mondta, hogy tenyészti... vicces, akkor tudnia kéne, hogy nem pekingije van. az igazság, hogy a kérdező kutyusa és az enyém is már csakhogy nem fajta tisztának mondható, mert nagyon sokat kitenyésztenek belőle. így már olyan, mint egy külön faj. az enyém is hasonló, mint amit linkeltem, csak egy kicsit nyomottabb a pofija. nos ez hibának minősül a tibetinél. de inkább tibeti, mint pekingi az enyém is. de gyűlölöm, ha lekorcsozzák őket, az ilyen kérdésektől meg falra mászom, mármint ha nem értenek hozzá, de ő tenyészt...
2011. máj. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Persze amint látod enyém sem mondható fajtatisztának (linkeltem róla képet). Ennek ellenére ha megkérdezik azt mondom, hogy pincsi, mert kinézetben és inkább jellemben egyértelműen a palotapincsi dominál benne. Ő egy "mai" palotapincsi. Amit ma a köztudatban ismernek. Nagyon kevés ember az, aki nem ismeri fel, hogy milyen fajtáról van szó. De én tisztában vagyok azzal, hogy törzskönyv nélkül alapból nem mondható rá, hogy fajtatiszta, hisz nem tudom igazolni a szüleit. Illetve kicsikét konyítok a fajtához és szemmelláthatóan nem úgy néz ki mint az eredeti pekingi palotakutya. Az meg egy oltári nagy baromság, hogy több féle pekingit tenyésztenek. A kérdező sem tenyésztő, az ilyenek miatt vállt ilyenné a fajta. Szinte már meg sem ismerik a rendes pincsit. Aki pincsit akar tartani azért akarja mert az tetszik neki amit a kérdező linkelt. Nem az amilyen valójában. Tisztelet a kivételnek természetesen.

Persze egy ilyen kutyának ára van, nem azt mondom, mert 100-150 ezer forint a Kismackó kennelben, de szerintem megéri. Hisz társat veszel magad mellé, kocsiban sem arra törekszel, hogy minél olcsóbbat aztán kitudja mikor esik szét alattad...

2011. máj. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!