Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tetves a kutyám? Mit tegyek?

Tetves a kutyám? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

azt hiszem tetvek vannak a kutyámban, kis barna bogarak sötétebb színű fejjel

a kutyus nagyopn gyakran vakarózik tőlük már sebesre vakarta magát egy két helyes de nem vészes

a neten találtam tetűirtót és melyik lenne jobb az állati vagy az emberi? első hallásra hülye kérdés lehet de az emberiben több van. vagy az nem használ? az állati 1 ml-es és a gerincénél kell vele bekenni

viszont a kutyában a hajlatokban a lábainál van nagyon sok

szóval én nagyon kevesellem az adagot és csak 28 napig ad védettséget viszont ha mi használunk fejtetűirtót akkor végleg megszűnik a tetvesség

szerintetek meliyk lenne a jobb? az állati felé hajlok de kevés ideig véd meg kis adag és nem is olyan olcsó olyan picikéért

ha az állatoknak valót veszem meg hány kezelés után jön helyre? milyen időközönként kell kezelni hogy végleg eltűnjön? le kell mosni mután rátettem az irtót? kérlek segítsetek! nagyon fontos mert rengeteg van szegényben és nem birom nézni ahogy vakarózik éjjel nappal, állatorvosra pedig nincs pénzem és befogadott kutyus, kidobták elénk és befogatuk


2011. máj. 23. 20:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
biztos, hogy tetű? nem inkább bolha?
2011. máj. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

szerintem teteű mert serkék is vannak a szőrében egy csomó ilyen döglött fehér szutyok :/

meg a bolha ugrálna ez meg mászik :/

nem?

2011. máj. 23. 20:21
 3/12 A kérdező kommentje:

[link]


ilyenek vannak a szőrében és ezek serkék ami meg tetű :/

2011. máj. 23. 20:26
 4/12 anonim ***** válasza:
szerintem is bolha és azok nem serkék hanem lárvák.. bolha lárva.. vidd el azonnal állatorvoshoz biztosan tudni fogja de ha bolha akkor a kutyának fürdő utánna nyakörv v. csepp vagy valami szer de addig ne csinálj semmit amig nem látta orvos!!!
2011. máj. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
a vizsgálat nem kerül pénzbe? sajnos nincs pénzem ilyesmire perzse szánok rá ha kell de nem olcsó az állatorvos...
2011. máj. 23. 20:29
 6/12 A kérdező kommentje:
de amúgy a képet tetű néven találtam, de ha ti mondjátok...
2011. máj. 23. 20:31
 7/12 anonim ***** válasza:
hát attól függ kihez mész valaki kér valaki nem valaki többet valaki kevesebbet de ugy nézd hogy ha fontos a kutyád és magadnak sem akarsz rosszat akkor vidd el .. mivel a bolha rád is veszélyes NAGYON! *2.*
2011. máj. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

[link]


csináltam róla képet ilyen fehér kis bogarak

2011. máj. 23. 20:59
 9/12 anonim ***** válasza:
hüh én innen nem igazán tudom megállapítani tényleg vidd el. :)
2011. máj. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy minél tovább vársz, annál jobban elszaporodnak, annál jobban fog vakarózni és egyre rosszabb állapotba kerül, így a kezelése is egyre drágább lesz. Az állatorvost előre is meg lehet kérdezni, hogy milyen összegre számíts.
2011. máj. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!