Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyus legyen?

Milyen kutyus legyen?

Figyelt kérdés
Légyszi ne csak a fajta nevét írjátok le, hanem azt is, hogy miért ajánlanátok!Csak a kérdésre szeretnék választ kapni , nem szeretnék hitetlenkedőket! na először is kistestű kutyus kéne (kb. westie méret) nem szeretnék nagyon ugatósat(tudom hogy egyénenként is függ)de persze olyan "átlag" ugatós jöhet.Társas házban lakunk de nagy a tér.Amikor elmennék suliba(vagy érettségire..stb. akkor a mamám a szomszédban lakik tud rá vigyázni(ő szokta az ablakon vasárnap átadni az ebédet, nyamm [a mi teraszunk pont az ő "kis szobája" mellet van]) .hétköznap napi hármat(kb egy óra de ha belefér akkor bármennyi [szeretek futni])hétvégén akár egész nap lenn tudok lenni vele,a kutyafutató pont a lakásunk mellet van és a dunában tud fürdeni ha tud úszni. a mamám az állatorvos jóbarátja :) szeretnék vele aggilityzni(nem tudom hogy jól írtam-e)legjobban a Bichon Havanese tetszik, és vele lehet "ugratni" mert utánajártam.és tényleg írjátok le miért ajánlanátok!
2011. máj. 24. 13:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hát ha agilityzni is szeretnél én valami pörgősebb, sportosabb kutyát választanék a helyedben. Pl. Jack Russel Terriert. Vagy beaglet. A bichonok nem igazán kifejezett sport kutyák.
2011. máj. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Akkor ő milyen fajta? [link]

szerintem Havanese , de nemtudom lehet igazatok van

2011. máj. 24. 14:10
 3/16 anonim ***** válasza:

Mennyire komolyan erdekel az agility? ha csak hobby szinten akkor barmilyten fajta johet. Ilyen korulmenyek koze mindenkeppen kisebb mozgasigenyu kutyat valassz es mivel meg nincs nagy tapasztalatod konnyen kezelhetod, tehat terrierek kizarva. Amiket en ajanlok: bichon, lhasa apso, torpe schnauzer esetleg palota pincsi. De a legokosabb az lenne ha elmennel egy menhelyre mert rengeteg kistestu kutyus keres gazdit es az ott dolgozok pontosan eltudjak mondani hogy valo-e nektek az adott kutya.


Nezd meg oket:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2011. máj. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Jó, persze, lehet bármilyen fajta kutyával, de ha versenyezni is akarsz, akkor egy bichontól ne várj sokat. Sokkal lassabb lesz, mint a vele egy szinten versenyzők.

De ha csak hobbi lesz, néha mentek edzeni és nem versenyeztek, akkor persze oké.

2011. máj. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ha versenyezni akarsz, akkor a Bichontől na várj sokat. Én a Jack Russel Terriert ajánlanám. A leírtak alapján neked az való.
2011. máj. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Német fürjészeb.
2011. máj. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Légyszi ne csak a fajta nevét írjátok le, hanem azt is, hogy miért ajánlanátok!Csak a kérdésre szeretnék választ kapni


ezt kértem vagy vagy nem jelenítette meg? és azt nem kérdeztem hogy a havanese mennyire jó aggilityre!

2011. máj. 28. 14:44
 8/16 anonim válasza:

Jack Russel Terrier!!

Nekem olyan kutyusom volt :)

Nagyon okos, volt! Tanulékony, és igényli a sok mozgást. Kitűnő társ :) Havanese nem hiszem, hogy a neked megfelelő kutyus :) Ismerősömnek Beagle kutyája van, hihetetlen okos, és ügyes { persze a mai napig rengeteget foglalkoznak vele:) }

Tapasztalat beszél belőlem, tehát a Jack Russel Terrier-t válaszd :))

2011. máj. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Hmm... terrierek. Aki kutyát szeretne tartani az lapa dolgokkal tisztában kéne lennie, ezért gondolom felesleges elmagyaráznom miért épp a terrierekre gondoltam.Pl. westie, cairn-, parson russel-, skót-,fox-, norwich terrier stb. De ez már tényleg csak rajtad és a kutyán függ, pl. az én wetiem nagyon lusta kutya pedig dogdancingezünk, és nem is bírja a hosszú sétákat pedig majd megőrül a póráz láttán, és valahogy jobb is hogy nem szeret hosszan sétálni, én se! :) A kutya olyan mint a gazdája! :)
2011. máj. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Na szóval. Akkor folytatom.. Én voltam az egyik aki a Jack Russelt írta. Azért javaslom neked, mert pici, és rendkívül hiperaktív kutya. DE.. a lakásban sem lenne gond vele, mert nagyon szeret pihizni is. De mai mégis a kedvence, az ugrabugrálás. Nálunk a szomszédban van egy, és miközben fut, ugrál is egyben. Ilyenkor nagyon cuki. Futásra is alkalmas lenne, dog dancingre, frisbeere, szinte minden kutyás sportra.

Én a leírtak alapján neked mindenképpen egy ilyen kutyát ajánlanék.

2011. máj. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!