Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ez állatkinzás?...

Szerintetek ez állatkinzás? (lent)

Figyelt kérdés

A napokban láttam egy dolgot, ami nagyon megviselt, még aludni sem tudtam napokig.

Mentünk kutyát venni, és a pasas mondta, hogy nézzük meg mit tud a pitbullja. Nekik ez volt a "kiképzés"!

Az egyik férfi tartotta pórázon a kutyát, a kapu nyitva volt, a másik férfi meg a kapun kivülről ütögette egy vastag csővel. Nagyon agressziv kutya volt, féltem tőle. Azt mondták ezt azért csinálják, hogy jó házőrző legyen. Viszont odavágott olyat szegény kutyusnak, hogy letérdelt, összeesett, és ömlött a vér az orrából.

Nagyon rosszul lettem, azóta is ha belegondolok. Ráadásul mi voltunk a hülyék, hogy nem értünk hozzá, mikor mondtuk, hogy ne csinálja!

Legszivesebben kiküldtem volna az állatvédőket, bánom, hogy nm tettem:((


2011. máj. 25. 10:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

egy feljelentést simán megér a rendőrségen. feltéve, hogy odaálltok tanuskodni.


az ilyen f.szok miatt lett kis hazánkban a pit bulloknak ilyen "jó híre"...

2011. máj. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez állatkínzás.
2011. máj. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ezt Magyarországon láttam, de én meg nem vagyok magyarországi. Ez nem baj? Elfogadnák a feljelentésemet?
2011. máj. 25. 10:15
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mo-n kellene elmenni egy rendőrőrsre és ott feljelentést tenni.

szerintem attól, hogy nem vagy magyar állampolgár, attól még ezt megteheted.

2011. máj. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Jó helyről veszel kutyát...

Mellesleg nem számít, hogy nem Magyarországon élsz, tehetsz feljelentést, akár telefonon is.

2011. máj. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A feljelentésből semmi se lesz, mint ahogy nem is szokott soha semmi történni állatkínzásos ügyekben, tök felesleges macera eljárni, tanuskodni, levelezni, stb.

Az egyetlen normális reakció az lett volna, hogy nem adsz az ilyennek egy árva fityinget se, hanem elhúzol onnan.

2011. máj. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem vettünk onnan kutyát, az interneten nem igy volt feltüntetve. Elmentünk, megnéztük, és hazajöttünk.

[link] Irtam ide e-mailt, hogy tudnak-e segiteni. Várom a választ.

2011. máj. 25. 10:28
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Írj pontos paramétereket (a pasas neve, címe, telefonszáma, meg hogy mikor történt a dolog) priviben, és megpróbálok utánajárni, vagy szólhatsz közvetlenül az Állatvédőrségnek, én is velük beszélnék. Ők általában feljelentést tesznek meg koboznak ilyen esetben a rendőrséggel karöltve.
2011. máj. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha Te nem mered rájuk küldeni a hatóságokat, akkor küldd el a címet pü-ben, és majd én megteszem.
2011. máj. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
És lehet szólni a radikális állatvédőknek,facebook-on fenn vannak.
2011. máj. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!