Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam ketrecre?

Hogyan szoktassam ketrecre?

Figyelt kérdés

Van egy kiskutyám. 1hétig bent aludt velem, és már lassan ki szeretném tenni, mert kinti kutya lesz. Csak mikor elhoztam, nem akartam rögtön az elsö éjszakáján kitenni. Most ha bezárom, kiönti a vizet, szétrágja a pokrócokat tányérokat össze vissza dobálja.... De ha bent vagyok vele, akkor nyugodt.


Hogyan érjem el, hogy nincs semmi baj, menjek oda be hozzá, és legyek vele? Vagy éppen csak hadjam, hagy vonyitson?


De azt sem lehet, hogy ne zárjam be, mert nemszaladgálhat az udvaron felűgyelet nélkűl, és egyszerűen kell neki egy hely alvásra, ez nem is ketrecnek mondható, hanem olyan karán, ami fából van összerakva, és nemlehet kilátni sehol, csak egy lyukacska van ott. De az ajtaját megcsináljuk ketrec ajtónak. Van valami tapasztalat? Mert nekem semmi nem jut eszembe.


2011. máj. 25. 11:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Te olyan helyen akarod tartani ahonnan még ki sem lát ?
2011. máj. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
ööö izé, most komolyan az a szándékod fogod a kutyád és ketrecbe zárod??ha meg lesz egy fölös órád akkor kiengeded de a nap nagy részét egy sötét lyukban fogja tölteni??
2011. máj. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
én sem értem ezt a karám dolgot... nem lát ki belőle? ezt komolyan gondolod? Ismerem az amerikai módszert, hogy amíg dolgoznak, ketrecbe zárják a kisebb kutyákat, de egyrészt az lakáson belül van, másrészt minden oldalon kilát, harmadrészt max. 3-4 órára zárják be oda. Főleg a kertben, ezt te sem gondolhatod komolyan, hogy szegény kutya egész nap ott fog dekkolni. Nem disznó és nem is papagáj...
2011. máj. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Állatvédelmi törvény mond valamit? Ettől hangos most a sajtó...
2011. máj. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Gondolom, kennel szerű az a "ketrec".

Víz vödörbe, magasabbra felakasztva, akkor nem borítja ki. Tányérok nem kellenek, ha már evett. Sok-sok rágni való neki. Ha balhézik, nem mész oda. Csak, ha csendben van. Akkor kiengeded kicsit futkározni. Abba fogja hagyni. Kár volt bent tartani magadnál, ha csak ilyen rövid ideig akartad.

Azért még pár hónapig bent is aludhat veled.

2011. máj. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Miért nem lehet a kertben?

Az enyém most 8 hetes. Éjjel itt alszik az ágyam mellett még 1-2 hónapig,és csak aztán rakom ki. Nappal meg kint bóklászik.

Nálatok nem lehetne így?

Ha nem látnék ki,én is pipa lennék.

2011. máj. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Egy kölyök kutya , ha szabadon lehet kint, sok olyant megcsinálhat, amit később nem nagyon szeretnél, hogy megtegye. Egy kölyök még sokat alszik. Ha felügyelettel van kint, már első perctől tudod irányítani, mit szabad, mit nem. Ha felügyelet nélkül kedvére garázdálkodhat, aztán a gazdi ottlétekor meg jön a " nem szabad", lényegesen nehezebben fogja megtanulni , mi a tiltott.
2011. máj. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Kennel fele, csak fabol osszerakva, es az ajto pedig ketrec, amin kilat. Anyuek ithonnlennekl ha kell valami, vagy ilyenek, de nemlehet kint, mert tul sok a virag, cicak, es egyszeruen, mindent rag szejjel. Es ha megno, letori a viragokat. azert gondoltam, hogyha bezarom meg dolgozok, es hazajovok, kint lesz vegig, felugyelet alatt mert vele leszek. mindeg, ha alszok is, kint alszok vele.
2011. máj. 27. 17:29
 9/12 anonim ***** válasza:
A kint alvás nem igazán nyerő. Hozzá szokik és ,ha nem maradsz vele, jön a balhé. Mindig azt kell első perctől csinálni vele, amit elvársz majd felnőtt korában is. A virágokat érdemes lenne elkeríteni. Azt pedig meg lehet tanítani neki, hogy a kerítés tabu.
2011. máj. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

hát szerintem akkor is gáz ez a ketrec dolog, legalább akkorát kéne hogy kényelmesen felállhasson, megfordulhasson, mert ha nem tud akkor kénytelen lesz maga alá pisilni meg kakilni amiben feküdhet amig dolgozol...

az én kutyáim ki vannak zárva az előszobába amig nem vagyok otthon.,de tuti nem zárnám őket egy dobozba!

van annyi helyük is h játszani is tudnak (birkózni), meg van hol lefeküdniük, meg a kicsi még nemk szobatiszta ugyh megvan a járólapon a helye ahova ürit.

2011. máj. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!