Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyiket válasszam? (többi lent)

Melyiket válasszam? (többi lent)

Figyelt kérdés
Szeretnék már évek óta saját kutyát.A vizslák nagy szerelmese vagyok, de most felmertült bennem a kérdés, hogy egy kis keverék is lehet megfelelő lenne számomra, mivel (nem vagyok olyan gazdag) az Ő etetése nem lenne olyan drága mint a vizsláké, meg úgy az egyéb dolgok sem.Ebet azért szeretnék, mert kellene egy örök hű társ a sétáimra, bicikli túráimra meg kirándulásokra, szeretném tanítani alap trükkökre, agilityre, és mint mondtam túra kutya lenne belőle.Mennyi az esélye hogy találok szép, energikus kis mixet magamnak? Vagy maradjak a vizslánál? Mennyi egy vizsla tartása? :) Köszönöm előre is válaszaitokat.
2011. máj. 25. 16:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Látszik h jó szándékú vagy, de azért nem kéne így gondolkdnod a keverékekről. nekik miért is nem kell jó táp?

ugyanolyan jó minőségű tápra van szükségük mint egy fajtakutyának. az etetés méret függő, nem fajta.

anyagilag ugyanaz, csak a menhelyi keverékkel megspórolod a kutya árát (és megmentesz 2 életet, tudod akit kihozol meg aki a helyére mehet).


én azt javalom hogy menj be egy menhelyre, mondd el az igényeidet és ők ajánlani fognak neked pár kutyát és tudsz választani.


[link]


[link]

2011. máj. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A mixre szavazok.A tartása annyiban olcsóbb,hogy választhatsz kisebb kutyát a vizslánál.De az oltások,bolha kullancs védelem ugyanannyi mint egy vizslánál.Talán még annyi,hogy egy keverék szívósabb,ellenállóbb a betegségekkel szemben.Ha menhelyről hozol ki,ott még javasolni is tudnak olyat ami a céljaidra megfelel.
2011. máj. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
csak azért gondoltam hogy olcsóbb, mert KIS TESŰ keveréket szeretnék nem vizsla méretűt. :) de azért köszönöm a válaszokat. :) de amúgy a szövegemben is benne van hogy KIS keveréket szeretnék. xD
2011. máj. 25. 16:58
 4/12 anonim ***** válasza:

persze :D nyugattan választhatsz keverék kutyust is..sokkal hűbb társ lesz és nem fog elkapni minden betegséget.

Ha a kiválasztott keverék kutyusnak tudod ki az apja meg anyja a méretükről tudsz következtetni :)

Nekem is keverék kutyusom van palota pincsi és törpe tacsi keverék..nagyon picike és inkább hasonlit a törpe tacsira ugyanolyan pici is rövid szörű.

2011. máj. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Én is a menhelyről elhozott kutyusra szavazok. Hidd el minden kutya hűséges, de a leges leghűségesebb a menhelyről elhozott eb. :)
2011. máj. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Most minden menhely tele van kölykökkel, biztosan találsz neked való keverék kölyköt! Nem tudom milyen típusú kutyák tetszenek, de nekem rögtön valami foxi-féle keverék ugrott be erre a célra, itt vannak jó páran: [link]


Nagyon aranyosak szerintem és ha kicsit idősebbet választasz, akkor már az oltások árát, és akár az ivartalanításét is megspórolod ;)

2011. máj. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

óóó hát nálam most született 8 kölyök közepes termetű, nagy mozgásigényű keverék anyától!!!:)

Ide nem írhatok semmi ilyesfélét, úgyhogy ha érdekel ajándékba, akkor írj!

2011. máj. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia, én a Noét ajánlom, teljesen biztos, haz igényeidnek maximálisan megfelelő kutyát fogják neked adni, és ingyen elviheted, ha megteheted kérik h hagyd ott az oltások meg az ivartalanítás árát, de ha nem teheted meg, akkor azt se kell.

[link]


Itt keresgélhetsz. Én is a keveréket javaslom :)

2011. máj. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat! :)
2011. máj. 25. 17:52
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem is keverék kutyusom van, mondjuk két érzékenyebb kutyafajta keveréke, de nagyon okos. Ha tényleg jó, akár egy kicsit drágább tápot veszel neki jobban jársz hosszú távon.Drágább valamennyivel,de tovább elég, mert kevesebb kell belőle. És mivel tartalmaz minden szükséges tápanyagot a megfelelő mennyiségben ezért egészségesebb lesz a kutyus,kevesebbet kell költeni állatorvosra.Nekem erre az a megoldás jutott eszembe,és sajna már kiderült hogy jól tettem, kötöttem betegbiztosítást a kutyusnak, így mikor kezelni kellett visszafizette a pénzt a biztosító. Én sem vagyok egyáltalán gazdag,ezért találtam ki ezt, hogy ha egyszerre nagyobb összeget kell kifizetnem a dokinak, akkor azt visszakapjam.Azt a havi 1000-1800 Ft-ot tudom nélkülözni amit ráköltök a biztire.
2011. máj. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!