Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a teendő akkor, ha féltem...

Mi a teendő akkor, ha féltem a 16 hónapos kislányomat egy 12 éves elég kiszámíthatatlan kutyától?

Figyelt kérdés
Édesanyámnak van egy németjuhász kutyusa. Hozzánk nőtt, pici kora óta velünk van, de ahogy idősödik egyre kiszámíthatatlanabb. Ha ételről van szó, bármire képes ( egy kismacska megpróbált odamenni a tányérjához evés közben és elkapta a nyakát). Eddig soha nem morgott rám, de mostanában az is előfordult. A kislányom nagyon sokat van a nagymamánál, ő az egyetlen segítségünk. Megpróbáltuk a kutyát elzárni, de nagyon agresszív lett, megrágott mindent.
2011. máj. 27. 20:58
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Én biztosan nem vinném ezek után a nagymamához. Inkább megkérném anyukámat, hogy ő jöjjön hozzánk, ott legyen a kislánnyal. Szerintem édesanyád is nyugodtabb lenne, biztosan ő is ugyanúgy félti az unokáját a kutyától. A kutyák amúgy is hajlamosak féltékenykedni a kisgyerekekre, nem kell ahhoz még öregnek sem lenniük. Foglalkozzatok sokat a kutyussal, hogy ne érezze elhanyagoltnak magát, de a biztonság kedvéért a kicsit inkább tartsátok távol tőle!
2011. máj. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudjuk megoldani, hogy nem visszük hozzá. Mi egy 9. emeleti panelben lakunk, nála meg kialakított játszótér van az udvaron, elkerítve a kutyától, de így is találkozik vele, mert a kutya elöl van, az elkerített rész meg hátul. A kerítés elég ritka és akkor féltem igazán, amikor valami étel van a kezében és kínálgatná vele a kutyust.
2011. máj. 27. 21:32
 3/10 anonim ***** válasza:
Én imádom a kutyákat, nekem is van kettő - de ez életveszélyes. Amikor ott a gyerek, tessék elzárni - biztonságosan! a kutyát... Én a saját kutyáimat féltem a nagybátyám nagy és szocializálatlan kutyájától. Mindenki kiröhögött, meg mondta, hogy milyen hülye vagyok, hogy nem engedem vele össze az én kutyáimat és a házba bemenni is csak akkor vagyok hajlandó, amikor el van zárva. Aztán pár hónap múlva betévedt egy kisebb kutya és annak elroppantotta a nyakát. A nagybátyám meg csodálkozott, hogy jaj, hát nem is gondolta volna róla...
2011. máj. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha van lehetőség, és pénz, meg ember aki foglalkozzon a kutyával, akkor kutyaiskola, nevelés, szocializáció. Meg kellene értenetek, hogy miért viselkedik úgy a kutya ahogy, akkor már látnátok az okokat, és tudnátok mit kell tenni ellene. Persze ezt kinevelni egy 12 éves kutyából lehet h sok munka lesz, de ha nincs más lehetőség akkor muszáj.
2011. máj. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nem igazán tudsz mit csinálni, csak az elzárás. Amikor kicsi voltam utazott rám egy rokon rotija- sosem volt kicsik között és sztem prédának nézett. A család valamelyik tagja mindig a nyakában vitt be és azonnal elzárták a kutyát, mert acsarkodott rám, mikor megnőttem már nem. Fura, de mindenesetre a legbiztosabb az elzárás.
2011. máj. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egy betévedt kutya határsértő, aki ellen a területét őrző eb fellép. Néha sajnos így ér véget a dolog.

DE!! Egy olyan kutya, akit a gazdi beenged, az nem betolakodó, hiszen, ha a gazda a falkavezér, akkor ő dönti el, ki jöhet a területére és ki nem, a kutya számára a vendég tabu, nem bánthatja.

2011. máj. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezt mondd meg a kutyának is, hátha hallgat rád :D
2011. máj. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ma 22:21-nek: gondolod, hogy jól nevelt kutyáról van szó, aki tudja, ki a falkavezér?... A gazdája azt sem tudja, hogy ilyen fogalom létezik :(
2011. máj. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Téékáá ***** válasza:
0%
Hát ha én a helyedbe lennék kiiktatnám az öreg ordast az biztos!Megkötném vagy becsuknám...ha kezelhetetlen akkor pedig irány a vadász mezők, amugyse sok van már neki..a kislányod előtt ott az egész élet, nem játszanék ezzel!
2011. máj. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%
Utolsó: szégyelld magad!!! TÉGED kéne kiiktatni, paraszt!!
2011. máj. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!