Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? A kutyám agressziv...

Mit tegyek? A kutyám agressziv idegenekre.

Figyelt kérdés

A szüleim nem engedik, hogy kutyaiskolába vigyem. És ők kötték meg mikor játszott és bejött egy néni ráugrott és véletlenül a körmével elhasitotta a bőrt.

Kérlek, ha tudtok segítsetek! Én csak Bodrinak akarom a jót

Már 100 szor is elmondtam nekik, hogy Bodrit kutyaiskolába kellene vinni de nem engedik meg. És nem akarok a kutyusra szálykosarat se tenni mert az telyesen kikésziti.

Nagyon kérlek segítsetek! Segitsetek, hogy ne harapjon meg senkit és tudjam emberek között is elengedni.


2011. máj. 30. 15:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen fajta? Mennyi idős? Mert ha kimaradt a szocializálás az életéből eddig, akkor ezt pótolnod kell! Tanítani sosem késő...Ok nélkül nem haraphatnak, még az őrző védő kutyáimnak is meg van tiltva, ha én ott vagyok és úgy támadjanak...Csak kifejezetten éjjel, ha valaki bemászik azt feltartóztatják. Kétség kívül a suli lenne a legkézenfekvőbb, de ha szüleid nem engedik, sajnos nem tudsz mit tenni. Otthon kell kezelésbe venned a kutyusodat. Alap dolgok megtanítása, emberekkel, állatokkal való normális viselkedés megtanítása...stb.
2011. máj. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azért, mert ráugrott a nénire, nem biztos, hogy agresszív a kutyád. Ha nem tanítottad meg neki, hogy ne ugráljon az emberekre, simán csak játszani akart. Kezd azzal, hogy sem rád, sem senkire nem ugrálhat fel. Ha jön valaki, tanítsd meg, hogy elvonuljon a helyére, vagy lefeküdjön távolabb.
2011. máj. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem agresszív a kutyád. Vidd kutyaiskolába. Ha a szüleid ezt nem engedik, akkor nincs valami sok eszük, remélem neked több van. Ha semmiképpen nem tudod megoldani a kutyasulit, akkor szerezz kutyakiképzési kézikönyvet, mondjuk könyvtárból.

Jan Fennel: Kutyapszichológia, nagyon jó könyv.

2011. máj. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az, hogy ráugrott a nénire, nem jelent agressziót. A maga módján üdvözölte az új jövevényt.

Mit gondolsz, miért agresszív? Szerinted ez miben nyilvánul meg?

2011. máj. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!