Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Betiltják a fülvágást? :O

Betiltják a fülvágást? :O

Figyelt kérdés
2011. máj. 30. 18:14
1 2 3
 11/22 Tyler913 ***** válasza:
64%
Ne kezdjuk mar el ujra a vitat.Nem kegyetlen,nem barbarsag,annyi ertelme van,hogy van,akinek kupirozva tetszik jobban a kutyaja fule.Ha neked nem,hat a sajatodat nem kupiroztatod.Ennyi.
2011. máj. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
89%

egyáltalán nem volt betiltva...

most akarják majd.

2011. máj. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Ha pl a dobermann fülét szeretném vágatni,akkor megtehetem a fajtastand miatt??
2011. máj. 30. 18:32
 14/22 anonim ***** válasza:
34%
Nagyon helyes! A világon semmi értelme nincsen, egy kutyát nem az tesz értékessé. Meg keménnyé sem, ha meg igen az régen rossz...Nagyon menő gyerekek hiszik, hogy a felvágott fülű dobermannal milyen kemények...Vágassa fel a saját fülét, ha ennyire élvezi.
2011. máj. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
23%
Még megteheted, viszont ha elfogadják a már sokat említett javaslatot, azután már nem.
2011. máj. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Tyler913 ***** válasza:
83%

Ennek semmi koze a kemenykedeshez,sokkal tobb a szeperzekhez.Inkabb a valodi allatkinzasok izgassanak,ne az,hogy egy jolt tartott,szeretetben nevelt kutyanak lekapjak a fule hegyet,mert annak semmi koze az allatkinzashoz.

A kutyanak meg tokmindegy.Es nem,a sajat fulemet nem vagatom le,de nem is vagyok kutya.

2011. máj. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
37%
Miért kell naponta feltenni ezeket a kérdéseket???? Most komolyan egyesek ezt élvezik???,
2011. máj. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
39%
18:48-nak te csak egy laikus vagy... Mit értessz te a dobermann külleméhez.
2011. máj. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
64%

Nekem is dobim van , nem csinálják már meg mindenhol !

Van olyan ország , ahol nem engedik vágott felálló füllel kiállításra a kutyákat !

azt, hogy jó e vagy nem , kegyetlenség e vagy sem, lehet rajta vitatkozni, én is megcsináltattam mind három dobimnál, végig bent voltam minddel fülvágás alatt...

szerintem milliószor nagyobb kegyetlenség , akik kínozzák az állatokat és még örömüket is lelik ne adj isten benne, nem ezt kellene szigorítani, hanem az állatkínzásért behozni a halálbüntetést, mert kb megérdemelné mind aki bármilyen állatot kínoz !!!!!

2011. máj. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
80%

Sziasztok!


Nem hittem volna, hogy valaha is a vágás mellett érvelek.


Van 3 staffim, ebből kettő állandóan rivalizál egymással. Annyira durván megtépik egymást, hogy az egyiknek már hiányzik a füléből egy jó nagy darab. Vajon miért vágatják többek között a staffik fülét is? Hát ezért. Mert gyakori a verekedés egymás közt is, ilyen a vérmérsékletük, legalábbis az enyémeknek ilyen, pedig ugyanúgy nevelem őket, mint anno a boxeremet, spánielemet, akik halál nyugodt kutyusok voltak. Én nem vágattam le a staffik fülét, de már bánom. Akkor nem történt volna ilyen, mert nem talál fogást rajta a másik kutya.

Nemcsak esztétikai okokból vágatják le, hanem ilyen okból is, h. később ne járjon rosszabbul, hiszen sosem tudhatod, mikor keveredik összetűzésbe egy másik kutyával.


Maximálisan állatvédő vagyok, de ez egy szükséges rossz.

Nem a kinézete miatt, hanem az egészsége érdekében. Nem hiába vágatták már az ókori kutyák fülét is, főleg a harci ebekét.

2011. jún. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!