Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kajákat utálnak a kutyák?

Milyen kajákat utálnak a kutyák?

Figyelt kérdés
Szeretném megtanítani a kutyámnak, hogy ne egyen a földről. Tettem a húsba csípős paprikát és elszórtam a földön, de ízlett neki. Aztán keserű grapefruit kivonattal próbáltam, de azt is szerette. Mivel próbálkozzak még?
2009. dec. 13. 16:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
A kutyád nem hallgat a nem szabad vezényszóra? Ha mérges vagy rá nem ijed meg? Nekem sem használ egyik paprika meg rosszizű kaja. Ha felvette a földről akkor rászóltam, megrántottam a pórázt esetleg orrba pöcköltem, és kivettem a szájából. És lám megtanulta, sőt még a lelke sem tört össze. Amíg nem tanulja meg addig úgysem engedném el pórázról, meg felügyelet nélkül nincs olyan helyen ahol felszedhet valamit.
2009. dec. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Érti és megijed tőle, de ha egy pillanatra nem nézek oda, rögtön felveszi. Ha pórázon van, nem eszi meg, ha elengedem, néha akkor is engedelmeskedik, de ha teszek egy hirtelen mozdulatot, vagy későn veszem észre, akkor elszalad vele.
2009. dec. 13. 16:46
 3/20 anonim ***** válasza:
67%
Én ugy tanítottam meg a kutyáimat arra hogy ha valaki bedob valamit v ilyesmi magyarul hogy csak éntőlem fogadja el a kaját hogy: fogtam hus darabot egy tenyérnyit belevezttem kicsi áramot(amielött elkedzenétek oltani olyan erőségü mint az öngyujtonak a csattanos szikrás része,szval nem fájt neki) és felkértem eggyik ismerősőmet h öltözzön be és elment elöttünk bedobta neki a hust és ő oda rohant elkezdte enni megrázta és ezt kb 5 x megcsináltuk annyiszor se és senkitől sem fogad el kaját csak tőlem,szüleimtől. Szerintem ez jo nkem bejött... Jo probálkozást!! :D Ha érdekel valami irj
2009. dec. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszi! Hogy vezetted bele az áramot? Elemet kötöttél rá?
2009. dec. 13. 17:00
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, ha a kutyád ennyire nem tisztel téged, mint ahogy leírod és így garázdálkodik, akkor alapvetően a falkavezérséggel lehetnek problémák.

Rendezd újra a rangsort és meglátod, egyből másképp fog hozzáállni a dolgokhoz. Ahhoz is, hogy rászólsz és ahhoz is, hogy mit csinál a hátad mögött és ahhoz is, hogy önállóan "vadásszon".

Semmi szükség ilyen marhaságokra, hogy áramot vezess a kajába. Ha Te vagy a vezér és tisztel Téged a kutyád, akkor a rászólással is meg tudod tanítani, hogy mit szabad és mit nem.

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2009. dec. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Tisztel engem, minden másban engedelmeskedik. Bármikor visszajön stb. Terelőversenyekre járunk eredményesen. Ezt az egyet nem sikerült megtanítanom neki.
2009. dec. 13. 17:13
 7/20 anonim ***** válasza:
Szia, előző vagyok. Én úgy tudtam megtanítani, hogy ha láttam, hogy rosszalkodni készül, behívtam és adtam neki jutalomfalatot, ha inkább hozzám jött és nem a talált kajáért. Eltelt pár hét, de most már nem nagyon zabál fel semmit, na meg van nálam jutalomfalat, szemfüles vagyok és kínálok neki alternatívát a talált élelem helyett. Viszont ha mégis föleszik valamit nagy ritkán, akkor hatalmas szidás és egy erős pórázrántás.
2009. dec. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Próbáltam és néha be is válik, de ha pl. túl gyors vagyok, akkor megijed és elszalad.
2009. dec. 13. 17:17
 9/20 anonim ***** válasza:
Azért az még mindig jobb, mintha felzabálná. :D :D
2009. dec. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
De a kaját is magával viszi.:)
2009. dec. 13. 17:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!