Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyat ajanlotok?

Milyen kutyat ajanlotok?

Figyelt kérdés
14/f vagyok es kertes hazban lakom.Az ezelotti kutyankat(nemetjuhasz) nagyon szerettuk , az az apume volt es most nekem szeretnenk egy kutyat venni. Nagy helye lenne a helytol ahova mevan kotve mindket fele eler a lanc vagy 6-7 metert. de ezen kivul sokat jatszanek vele es futtatnam. Az lenne a kerdesem,hogy milyen kutyat vegyunk ? A goldin es a nemetjuhaszon, esetleg kozepazsiain v moszkvai orkutyan gondolkodtam, de mondjatok velemenyt nyugodtan!(lehet mas kutyat ajanlani )
2011. jún. 2. 17:47
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%

Megkötve? Még plüsskutyát sem.

Kösd ki magadat, aztán örülj magadnak, hogy 7 méter.

2011. jún. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
SEMILYET!!! Egy kutyának sem kívánok olyan életet, h láncon éljen és néha elengedjék róla. Mondj le róla ha csak így vagytok képesek kutyát tartani. Ne legyél önző, hisz ez a tartási mód egy kutyának sem jó - pláne nem azoknak amiket felsoroltál (a goldi és németjuhász annyira szociálisak h megkattannak láncon, a moszkvai meg a káj meg akkora területigényüek h azok meg azért) FELEJTSD EL!!!
2011. jún. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:

ne hisztizzetek már, mondta, hogy foglalkoztatva lenne. És nem egy 1 méteres láncon. Ne ezen parázzatok már, inkább azokon a kutyákon, akiknek TÉNYLEG rossz sorsuk van


A kérdezőnek: hát amikor megláttam a kérdés én egyből valamilyen retrieverre gondoltam :D De muszáj fajtatisztának lennie? Rengeteg olyan kutyus van a menhelyen aki megfelelne az igényeidnek amiket leírtál

2011. jún. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
Ha csak lánccal tudod megoldani az állattartást, akkor TEGYÉL LE RÓLA. KIKÖTÖTT KUTYA SZOMORÚ LÁTVÁNY, NE TEDD.
2011. jún. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:

Inkább neveld meg a kutyát, minthogy láncon tartsd.... vagy max csináljatok neki egy nagyobb ólat, ha úgyis nagyobb a kert, de a kikötés tényleg durva..

pedig mondtam volna, hogy nagyon kedves, helyes középtermetű kutyáink vannak, akiknek gazdát keresünk... de láncra egyet sem kívánok...

2011. jún. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
Komondor
2011. jún. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
Semmilyet.Valaki azt írta hogy nem 1 méteres lenne a lánc.Én nem tudom eldönteni,melyik a rosszabb,az hogy egy méteres,nem tud mozogni a kutya vagy az hogy belecsavarodik és megfojtja magát...
2011. jún. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:

Úristen! Mindig azt hittem, hogy ez a megkötés dolog csak úgy alakul, mert a kedves "gazda" tehetetlenségében nem tud mit kitalálni, és végül így oldja meg a problémákat.

Álmomban nem gondoltam volna, hogy vannak emberek, akik eleve mikor kölyköt terveznek a lánccal számolnak.


Menj be a legközelebbi gyepmesteri telepre, és válassz magadnak egy pofás kis altatás előtt álló keveréket.

Neki tényleg még ez is jobb.

2011. jún. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:

Jah most még azt mondja a kis 14 éves h foglalkozna vele...mennyit? Most mit mondana? Mondjuk napi 2-3 órát. Jó higgyük el (bár a tapasztalat az h az emberek szeretnek fölfelé kerekíteni amikor a kutyájukkal eltöltött idő mennyiségét becsülik meg)... 4 év múlva a srác érettségizik, 5 év múlva lehet h már otthon se lakik mert elköltözik az egyetem, meló stb miatt... a kutya meg ott marad láncon.

Pont nincs szükség rá h még egy kutya láncon éljen, pláne úgy h már így indítja az életét.


Retriever??? Te normális vagy? Volt valaha retrievered? Mind a labrador mind a golden egy annyira családcentrikus kutyák h láncon tartva tuti megkattannának. Miért van erre szükség??


Aki szerint kutyát láncon tartani normális, annak baj van agyával és a kutyákhoz való hozzáállásával.... istenem, 21. század magyarország (csupa kisbetűvel).

2011. jún. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:

[link]

"Ez a kutya 2 hónapos kora óta láncon él. A gazdája végre megengedte h gazdit találjunk neki."

"Csodaszép" élet...mondhatom. Aki erre képes egy kutyával....hadd ne minősítsem...

2011. jún. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!