Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyat ajanlotok?

Milyen kutyat ajanlotok?

Figyelt kérdés
14/f vagyok es kertes hazban lakom.Az ezelotti kutyankat(nemetjuhasz) nagyon szerettuk , az az apume volt es most nekem szeretnenk egy kutyat venni. Nagy helye lenne a helytol ahova mevan kotve mindket fele eler a lanc vagy 6-7 metert. de ezen kivul sokat jatszanek vele es futtatnam. Az lenne a kerdesem,hogy milyen kutyat vegyunk ? A goldin es a nemetjuhaszon, esetleg kozepazsiain v moszkvai orkutyan gondolkodtam, de mondjatok velemenyt nyugodtan!(lehet mas kutyat ajanlani )
2011. jún. 2. 17:47
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat mindenkitol . De csak ejjelre lenne megkotve , a masik is ugy volt , este 11 tol reggel fel 7 ig
2011. jún. 2. 18:27
 12/36 anonim ***** válasza:
Megkötve???? Ember, 2011-et írunk, megállt veled az idő? Erről már lassan falun is leszoknak, hogy a kutyát láncon tartják!!! SEMMILYEN kutyát nem ajánlok, vegyél egy plüss kutyát, kösd ki az ágyad mellé, neked az való! De próbáld ki, kösd ki magadat egy 6 m-es láncra, mondjuk úgy pár évre, aztán írd meg hogy tetszett...
2011. jún. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
38%

én vagyok az aki azt írta hogy nem kell hisztizni a láncon.


És : igen volt retrieverem, 15 éves vagyok , ÉN is éretségizni fogok ettől még úgyanúgy foglalkozom a kutyáimmal. A kérdező, akárhányszor írjátok le neki hogy állatkínzó úgyis olyan kutyát vezs és úgy tartja, ahogy akarja.


Nem értem, ha tényleg elkötelezett, és annyit foglalkozna a kutyával amennyit kell, akkor miért gond az, hogyha utána megköti? És lehet hogy nem is kell majd, mert rendesen megtanítja, hogy ne menjen ki, vagy nem tudom miért kell megkötni.


És mindebben az a szép, hogy azok pampognak az állatvédelemről, akik egy panellaskásban tartják a kutyájukat, ahol még annyit sem tud mászkálni, mint a kutya a 6 méteres láncon.


Ja és vannak ettől sokkal rosszabb sorsú kutyák, nemtudom miért pont ezen kell parázni, ahelyett hogy elmennének egy menhelyre segíteni.... Le lehet oltani, de ez a véleményem

2011. jún. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
Akkor kösd ki magad, próbáld ki milyen...
2011. jún. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
30%
nemáár, azért a kutyának van alkalmazkodó képessége... nem azt mondom hogy mindig láncon kell legyen de estére azért kibírja...
2011. jún. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
A nagy különbség a láncon tartás és a panel között h ott a gazdival van a kutya. Az meg vannak rosszabb sorsú kutyák nem azt jelenti h jó az amit tesz. Ha már éjszakára valami "kényszert" kell alkalmazni akkor legyen az kennel és ne lánc.
2011. jún. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
43%

Kutyát igenis lehet láncon tartani. Mióta kutya az emberrel van, azóta élnek láncon. Ez nem számít kínzásnak.


Közép-Ázsiait és Moszkvait nem ajánlom, NAGYON NAGY és erős kutyát. És önfejűek is.


Golden Retvriver: A világ egyik legszeretőbb kutyája. Ha egy goldit veszel, vele nem lesz semmi baj, őt meg sem kell kötni.


Németjuhász: Egy gyerek és családszerető kutya, amely ha baj vagy veszély van, akkor harapni is tud, és idegent sem enged be az udvarra, ha ti nem akarjátok. Ő sokat ugatna, szaladgálna.

2011. jún. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
Kutyát nem lehet láncon tartani, csak élnek még barbár emberek, akik a civilizáció ezen szintjén leragadtak. Lánc, kenyérhaj és kész a kutya...Utána meg csodálkozunk, hogy széttépi a gyereket, vagy a családból valakit mert bekattan, elvadul. Ezért vannak előítéletek sok kutyával szemben, így agresszív-úgy agresszív...pedig csak az elb@szott tartás, ennyi! Kutyáknak szüksége van a gazdájuk közelségére, foglalkozására. Nem a kert végéből figyelni egy láncon.
2011. jún. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 gfero ***** válasza:
100%

akkor ha 7 méteres láncot adsz neki akkor már el is kerítheted azt a rész és szegény kutya nem lesz megkötve.

komondort láncon nem semmi?na azt megnézném egy pár év múlva mi lenne belőle.

2011. jún. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 xnorkax ***** válasza:
100%
Úgy, ahogy az utolsó mondja, ezt a részt egyszerűen elkeríthetnétek és mindjárt jobb lenne neki. Bár, hogy őszinte legyek én semmilyen kutyát sem adnék neked. Kösd ki magad a láncra aztán gondolj bele milyen érzés. -.-"
2011. jún. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!