Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyat ajanlotok?

Milyen kutyat ajanlotok?

Figyelt kérdés
14/f vagyok es kertes hazban lakom.Az ezelotti kutyankat(nemetjuhasz) nagyon szerettuk , az az apume volt es most nekem szeretnenk egy kutyat venni. Nagy helye lenne a helytol ahova mevan kotve mindket fele eler a lanc vagy 6-7 metert. de ezen kivul sokat jatszanek vele es futtatnam. Az lenne a kerdesem,hogy milyen kutyat vegyunk ? A goldin es a nemetjuhaszon, esetleg kozepazsiain v moszkvai orkutyan gondolkodtam, de mondjatok velemenyt nyugodtan!(lehet mas kutyat ajanlani )
2011. jún. 2. 17:47
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
A vizsla ugyanúgy nem való láncon tartásra mint a retriever. Még éjszakára sem.
2011. jún. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:

Semmilyen kutyát nem szabad láncon tartani!


Meg kell adni neki a megfelelő mozgást, a megfelelő ösztönkielégülést és a megfelelő nevelést és akkor nincs szükség láncra!

Ha erre nem vagytok képesek, akkor ne tartsatok kutyát!


Aki meg azt mondja, hogyha egyébként foglalkozva van vele, akkor miért nem lehet pár órát láncon, annak elmondom, hogy amelyik kutyával rendesen foglalkozva van, az képes kérésre is pár órát egy kis helyen maradni (akár egy kis boxban), mert érti, hogy most pihenőidő van, tehát annak nincs is szüksége láncra.

2011. jún. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat! olvasgattam a neten es kezdem megerteni ezt az eeszet.De aki nemhiszi hogy foglalkoznek vele az csak irogassa a kommjait , mert egy 14 eves is lehet muveltebb mint egy nagyobb es nem kezd el veszekedni na de mind1..
2011. jún. 3. 17:20
 34/36 A kérdező kommentje:
Maskepp a nemetjuhaszunkat is tiszteltuk es szerettuk,szinte mar emberszamba vettuk, es o is lancon volT,megsem lett agressziv3 eves kistestverem van es jatszott vele meg a hatara is felult stb.) amugy meg a nap folyaman sokat jatszodtunk vele es foglalkoztunk, tanitottuk.Persze nem o a vilag kozepe.Nem varhatjatok el hogy egesz nap vele foglalkozzam.Vegulis ugy dontottunk,hogy nemetjuhaszt vagy golden t veszunk es kennelben tartjuk.Es igen, tudom hogy egy kicsi helyen is megul a kutya,a mienk is megult,erre kulon tanitottuk.Ott maradt ahol mondtuk es addig ameddig nem szoltunk hogy gyere.Maskepp meg egy kutyanak(orzo vedo, munkakutya) nem biztos hogy a kenyesztetes (persze kell sok szeretet)es babusgatas a legjobb egy panelban,meg azsem hogy mindenfele tápos kajat adjunk neki.Mi a hazi maradekokat is odaadjuk,mellette persze neki valo jo minosegu kutyakajat.Es lehet hogy jobban erzi magat egy kutya zordabb korulmenyek kozott, ahol igaz szeretik, de megis a kutya szerepet tolti be.Bocsi a regenyert!
2011. jún. 3. 17:27
 35/36 anonim ***** válasza:
Azért azt tudd h egy golden sosem lesz házőrző...
2011. jún. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 A kérdező kommentje:
tudom persze..
2011. jún. 3. 20:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!