Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyat ajanlotok?

Milyen kutyat ajanlotok?

Figyelt kérdés
14/f vagyok es kertes hazban lakom.Az ezelotti kutyankat(nemetjuhasz) nagyon szerettuk , az az apume volt es most nekem szeretnenk egy kutyat venni. Nagy helye lenne a helytol ahova mevan kotve mindket fele eler a lanc vagy 6-7 metert. de ezen kivul sokat jatszanek vele es futtatnam. Az lenne a kerdesem,hogy milyen kutyat vegyunk ? A goldin es a nemetjuhaszon, esetleg kozepazsiain v moszkvai orkutyan gondolkodtam, de mondjatok velemenyt nyugodtan!(lehet mas kutyat ajanlani )
2011. jún. 2. 17:47
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
24%

basz ódjatok már meg, kutyát lehet láncon tartani, nem egy ember a kutya, még jó hogy ne azt ugatjátok hogy legyen külön szobája. Akkor enyi erővel kerítés se legyen mert korlátozza szegény kutyát


Fogadok, hogy akik itt ugatnak a láncról, még sose tartottak kutyát.

2011. jún. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
Mi már akkor kutyát tartottunk, mikor téged még anyádék csak tervezgettek...
2011. jún. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
aha
2011. jún. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:

Képzeld tartottam és tartok kutyát. Szeretetben, becsületben, kölcsönös tiszteletben, nem emberként, kutyaként nevelem és szeretem. Nem fekszik az ágyamban, nem megy ki előttem a kapun, a behívása 100%-os, tiszteletben tartja amikor eszünk. De soha nem volt megkötve. A kutya nem attól kutya, h megkötöd vagy belerúgsz vagy alsóbbrendű lényként kezeled. Mi alapján vindikálsz magadnak olyan jogot, h egy élőlény szabadságát ilyen mértékben korlátozd??


Ha a világ nem fejlődne folyamatosan akkor téged még kukoricán térdepeltetett volna anyád ... de az is lehet h ledobott volna a Taigetoszról...

2011. jún. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
A bandog nevet a középkorban az őrkutyaként használt nagytestű és erőteljes felépítésű ebekre használták. Ezeket a félelmetes állatokat nappal megkötve tartották, és csak éjszakára engedték szabadon. A név az ősrégi szász banda (lánc) szóból származik. A név jelentése láncra kötött kutya.
2011. jún. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
A tacskók jó fejek.
2011. jún. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
Hát láncon ne tartsd inkább kennelben vagy elkeritett részben semmiképp láncon.De ha nincs láncon bármelyik kutyát válaszhatod, ami tetszik..
2011. jún. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
És megadtad a választ: a KÖZÉPKORBAN. Fejlődik a világ ember! Egyre tudunk meg róla és a működéséről. Finomodnak a technikák, a kommunikáció és minden. Ha nem így lenne, az emberek még mindig bunkóval mennének egymásnak.... az meg valami még mindig létező dolog nem azt jelenti, h van létjogosultsága. Mert szerinted a nőkön önkényuralmat gyakorló és őket megcsonkító férfiak is jól teszik amit tesznek...vagy ha nem is, de elfogadható, mert létezik és mert anno is így csinálták? Kapj már magadhoz! Te lennél a legjobban felháborodva ha egy tanár akkora körmöst sózna a gyereked kezére h az bevérezne - pedig régen elfogadott nevelési módszer volt. A kutyákról is egyre többet tudunk meg. A működésükről, a szociális életükről, a lelki világukról, igényeikről, azok kezeléséről, levezetéséről és nevelésükről, úgy h beilleszkedve tudjanak élni a mi világunkba - láncok és egyéb kényszerek nélkül, saját akaratukból. De ehhez szükségük van a mi (szakszerű) segítségünkre - ami valljuk be időt és (szak)tudást igényel, amihez sajnos pénz is kell. A kutya túlságosan intelligens és érzékeny állat ahhoz h láncra verjük csak azért mert önzően szeretnénk h birtokoljunk egyet.... mert aki rendszeresen láncra teszi a kutyáját az nem azt szeretné h vele éljen egy kutya... az az ember szeretne egy kutyát tulajdonolni (még nem is feltétlen birtokolni). Ezért kár kutyát tartani. És nem is kötelező. És minden ellenkező híreszteléssel ellentétben a kertes házak nem kötelező tartozéka a kutya. És ha már kutyát tart valaki, akkor azt miért nem lehet kutyához méltóan, intelligens ember módjára, úgy tiszteli a kutya intelligenciáját és igényeit??
2011. jún. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
Képzeld az én kutyám akkor se megy ki, ha lyukas a kerítés, vagy nyitva van a kapu. Tudja, hogy hozzám tartozik, egy falkát alkotunk. Eszében nincs elmenni.
2011. jún. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim válasza:
Semmi képpen se foxit saját tapasztalatbol mondom az enyém áthozza a kacsákat a szomszédbol tehát ne foxit!Szerintem magyar vizslát vegyetek az nagyon cuki és abbol szerintem fiút!
2011. jún. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!