Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beszélni szoktam a kutyámhoz....

Beszélni szoktam a kutyámhoz. Szerintetek zakkant vagyok?

Figyelt kérdés

Nyugi, nem szokott válaszolni! :D


Már kb 3 éve, kölyökkora óta megvan a kutyám, Melinda (nőstény németjuhász) és nagyon jó "barátnők" vagyunk. :)


Nem tudom megállni hogy ne beszéljek hozzá, néha csak úgy félszavakat, néha elmondom neki mi volt velem a suliba, ilyenek...

Mikor beszélek hozzá mindig rám néz, néha vakkant egyet kettőt. Nagyon jó hallgatóság. :)


Nem tartom magam antiszociálisnak, eljárok bulizni, jó a kapcsolatom a szüleimmel, pasimmal, barátnőimmel is mindent meg tudunk beszélni.


Mikor sétálni viszem Melindát látom az embereken hogy flúgosnak néznek, hogy beszélek hozzá, de legutóbb elkísért a barátom, az egyik barátnőm és az ő pasija, és hirtelen elfeledkeztem magamról mikor inni adtam Melindának, megkérdeztem szomjas e? meg "ugye milyen kur*a meleg van Melcsi?" meg ilyenek... totál zakkantnak néztek.


Szerintetek is le kéne szoknom róla hogy beszélek hozzá?


2011. jún. 3. 11:09
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
92%
Mégis jobb mintha magadban beszélnél, bár sztem azzal sincs semmi baj. :) 18/l
2011. jún. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ezzel semmi baj:) Én is szoktam hozzá beszélni, és még sokan mások.

Szerintem csak mégjobban mutatja, hogy mennyire szereted a kutyád! :)

2011. jún. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Ne szokj le erről, ne törődj mások véleményével. A kutyáddal való kommunikációd - ha szavak alapján nem is érthető a kutyádnak -, de az a tény, hogy szólsz hozzá, a hangsúlyod, beszéded megnyugató a számára. Egyébként kb. 200 szót értenek is a kutyák, de azok konkrétabb szavak, kifejezések :-)

Amikor nekem volt kutyám, ill. amikor összetalálkozok kutyával, nem törődöm a gazdijának reakciójával, én is beszélek az kutyához, megsimogatom, még olyat is mondtam és mondok, hogy "Édes vagy".

A Csodálatos Kutyadoki c. sorozatban Cesar Millan azt bizonyítja, hogy a kutyák elsősorban a feléjük irányuló energiákat érzékelik és ez teljesen lejön abból, hogy beszélsz a kutyádhoz. Csak ideges ne legyél és bizonytalan, mert arra ugyanígy reagálnak.

2011. jún. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Sokat vagy egyedül? Én itthon dolgozom, nap közben egyedül vagyok és az utóbbi időben én is rászoktam ,hogy beszélek a kutyához, macskához. Szerintem ezzel semmi gond, nekem jól esik, ők sem panaszkodtak még. Megnyugtat a jelenlétük és az is, hogy szólok hozzájuk. Kérdést fölösleges feltenni állatnak úgysem válaszol, mégis megteszem: Éhes vagy? meleged van? Pszichológiailag nem tudom milyen jelentősége van, de biztos van.
2011. jún. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem aki háziállatot tart az biztos hogy szokott beszélni hozzá :)

Én is szoktam :) Nem tartom furcsának.

2011. jún. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen természetes, csak azt bizonyítja, hogy nagyon szereted! Én is beszélek állandóan a kutyimhoz, sőt néha gügyögök is, becézgetem és megkérdezem tőle, hogy "mi van manókám, csak nézel a gyönyörű szemeiddel és nem érted, hogy mit gügyög ez az ember" :D :D Ő lassan 12 éves és viszem magammal mindenhová, ahová csak tudom, rengeteget kirándulunk.

Szerintem nagyon jó anyuka leszel.

2011. jún. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

vegyél 1 border collie-t az lehet válaszol :D


am éppen bele fér de az ilyeneket pl h : na gyere melcsi most haza megyünk és bla bla bla flúgos vénasszonyoknak sem áll jól :)


ha meg otthon vagy akkor miért ne ?:D


téma a nyárra : globális felmelegedés :D hátha válaszol

2011. jún. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem szokatlan, de valóban nem szoktak túl bonyolult mondatokban beszélni hozzájuk. Amit nemrég hallottam az kb. az volt, hogy ugye hogy te vagy az eddigi legjobb v aranyosabb (kutyánk)?!
2011. jún. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
De jó, hogy én is Melinad vagyok :D. Szerintem nincs gond veled :). Én is szoktam beszélni az állatkáimhoz, még a halaimhoz is. Igaz, nem mesélek nekik arról, milyen volt a napom meg ilyesmik, de szoktam nekik mondani pl hogy :"éhesek vagytok? Mindjárt jön a kaja!" vagy "Na most szépen csinálunk egy vízcserét". Van, aki meg a növényeihez beszél. Egy ember(nem ismerem személyesen) egyszer azt mondta, hogy kipróbálja igaz-e, hogy a növények "hallanak". Több növénye volt, már nem tudom milyen, de a lényeg az az, hogy az az egyed, amelyikhez beszélt, az volt a legszebb mind közül. Ki tudja, lehet benne valami.
2011. jún. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Én sem látok ebben semmi kivetni valót. Én is beszélek hozzájuk, kérdezek is. Eddig meg sem fordult a fejemben, hogy ebben lehet valami furcsa. Azon szoktam elmosolyodni, amikor egyedül sétáltatom, és sokan úgy köszönnek, hogy "sziasztok".
2011. jún. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!