Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beszélni szoktam a kutyámhoz....

Beszélni szoktam a kutyámhoz. Szerintetek zakkant vagyok?

Figyelt kérdés

Nyugi, nem szokott válaszolni! :D


Már kb 3 éve, kölyökkora óta megvan a kutyám, Melinda (nőstény németjuhász) és nagyon jó "barátnők" vagyunk. :)


Nem tudom megállni hogy ne beszéljek hozzá, néha csak úgy félszavakat, néha elmondom neki mi volt velem a suliba, ilyenek...

Mikor beszélek hozzá mindig rám néz, néha vakkant egyet kettőt. Nagyon jó hallgatóság. :)


Nem tartom magam antiszociálisnak, eljárok bulizni, jó a kapcsolatom a szüleimmel, pasimmal, barátnőimmel is mindent meg tudunk beszélni.


Mikor sétálni viszem Melindát látom az embereken hogy flúgosnak néznek, hogy beszélek hozzá, de legutóbb elkísért a barátom, az egyik barátnőm és az ő pasija, és hirtelen elfeledkeztem magamról mikor inni adtam Melindának, megkérdeztem szomjas e? meg "ugye milyen kur*a meleg van Melcsi?" meg ilyenek... totál zakkantnak néztek.


Szerintetek is le kéne szoknom róla hogy beszélek hozzá?


2011. jún. 3. 11:09
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Én is beszélek a mudimhoz, és komolyan megérti! Olyan kis okos pofival néz rám! Pl meleg volt, kinn állt a napon. mondom neki, hogy ne melegítsd magad, menj az árnyékba! Meg fogsz főni a napon! Erre felállt, és bement az árnyékba, ott lefeküdt. Most mondd azt, hogy nem érti! Dehogynem! 1.5 éves mudi.


más: egyszer régebben, mikor még a spánielem és a beaglem volt meg, hazaértünk apámmal. Én hamarabb értem hátra, köszöntem is a kutyiknak, hogy sziasztok. Apám hátraért, azt mondta: "azt hittem, van itt valaki"

Nekem a 2 kutya is "valaki" volt.

2011. jún. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
Előbb a férjem azt mondta viccből, hogy a Brútusz kutyánkat kellene beültetni a parlamentbe. Erre megkérdeztem Brútuszt, hogy milyen törvényjavaslatokat hozna, ha ő lenne a miniszterelnök? Nézett rám okosan, majd lehajtotta a fejét a mellső lábára, mint aki gondolkodik :-)))))
2011. jún. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Én is mindig beszéltem a kutyámhoz. Sétánál viccesen jött ki néha: "jmeleg van mi, tündérbogárkám? Na várjál, bevizezem a fejed, jó, muci?". Ő egy 60 kilós kau volt, az emberek meg csak néztek :).

Ha kinn ültünk a kertben és beszélgettünk, egy csomószor megkérdeztük a kutyát, hogy te mit gondolsz? (Mint a miniszterelnökös kommentelő.)

Szerintem ez nem flúgosság, ha nem is érti a szavakat, a hangsúlyt, a vele járó érzelmeket, kisugárzást, energiaszintet nagyon is. Ezenkívül a beszélgetés kommunikáció, interakció, foglalkozás - magyarán egy jó dolog. Sokkal jobb, mintha csóri jószág egész nap kinn bambulna a kertben egyedül.

2011. jún. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 Bagi Ágnes válasza:
Ha mi sètálunk Manóval, folyamatosan beszèlve van hozzá.... (Kellően zakkantnak is nèznek).... Pl.: "Erre megyünk!" "Autó, úttest, gyere vissza!" "Kerüld meg a fát!" "Szèp fiú, jó fiú, okos fiú!". Együtt sètálunk, nemcsak sètáltatva van..... Ès egy idő után megtanulta a jelentèseket..... Így ha azt hallja:"Erre megyünk!" tidja, hogy a másik irányba, mint amerre indult volna.... Az emberek beszèddel kommunikálnak legfőkèpp, a kutyuval is kell kommunikálni.... Ès ők megèrtik.... Amúgy, az egèsz csak annyit jelent, hogy szereted, ès ez jó.... :)
2014. ápr. 6. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!