Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam össze a...

Hogyan szoktassam össze a stafford kiskutyáimat? SÜRGŐS-FONTOS!

Figyelt kérdés

Van két 3 hónapos staffordom. 2 hete volt kupírozva a fülük, ígyhát elcsuktuk őket egymástól, nehogy a nagy játszásban szétszedjék a varratokat egymásnak. Ámde már egy ideje ha összevannak engedve brutálisan verekednek, a farkukat sem csóválják, rendesen bunyóznak. Valaki legyenszives irja le mit tegyek hogy újra összeszokjanak! :(

+infó róluk ha fontos lenne: testvérek, az egyik kan, a másik nőstény, minden nap kilett cserélve melyik-melyik helyen lesz. (egyik teraszon, másik az udvaron), játékokbol ugyanolyat és ugyanannyit kaptak, evés idő pedig egyszerre van mindig! HELP!!! :(


2011. jún. 3. 21:24
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
0%

Ezt tudod csak, pattogni és szitkozódni.Pont az ilyenek szokták ezt csinálni mint te.

Én nem a tv-ből tanultam a kutya nevelést.Érdekes módon az én kutyáimat is együtt lehetett/lehet tartani.

2011. jún. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
53%
Képzeld én sem!:) Nekem is van 3 kutyám és nem kell őket különszeparálni! Igaz ők játszanak, nincs bennük az a vágy, hogy megöljék egymást, pedig 40 kg-nál több mindegyik!
2011. jún. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
53%
Bocs! Most olvasom alaposabban, nem is nekem szólt!:)
2011. jún. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
53%
Gondoltam,hogy nem nekem szántad :)
2011. jún. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
0%
Nem azt mondtam, hogy tőle kell megtanulni könyörgöm! Hanem azt, hogy ott az élő példa, hogy tudnak ilyen kutyák együtt élni. Pedig ahogy írták már korábban, azokban is ugyanúgy megvannak az ösztönök.
2011. jún. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
53%

neveltem már fel pit bullt, köszönöm, és bizony volt hasonló problémánk is. két kis szuka kölyök, és négy hónaposan kezdtek komolyra fordulni a játékok. konkrétan le kellett feszíteni őket egymásról... a nagyobb kutyáinkkal elvolt mindegyik, csak egymással szemben veszett el a türelem. azóta külön vannak tartva, sétálni elvisszük őket közösen, nincs balhé, de nem kockáztatunk meg egy balesetet, úgyhogy nem hagyjuk őket együtt. egyébként bármikor el tudunk menni velük kutyatársaságba is, nincs balhézás.


csoportos súlyhúzásról meg mutassál már légyszives valami információt, mert súlyhúzó versenyekre járunk már egy ideje, de ilyenről még nem hallottam...


Ceasar Millan "pit bull" falkájáról meg annyit, hogy az USA-ban szeretik a staffot is pitnek hívni, arról nem beszélve, hogy ott a hobbi pit tartás már hosszú évtizedek óta dívik, a kutyák elpuhultak, úgyhogy nem olyan nagy kunszt neki falkában tartani őket. de megnézném, hogy ha eljönne ide, a 2-3. generációban (vagy még közelebbről) még meccses ősöktől származó magyar kutyákkal mit kezdene...


egyébként pedig a magyar staff állomány is erősen keveredett a harci pit vérrel, és keveredik mind a mai napig is - kivéve a felelős tenyésztőket. ugyanis az expresszes kutyák egy része jó eséllyel pit keverék (kisebb részben tiszta vérű pit), de legalábbis az volt egészen a tilalmi törvény eltörléséig. én konkrétan a vásárban találkoztam olyan taggal, aki staff kiskutyákat árult, aztán mikor odamentünk rákérdezni a vérre (ugyanis ránézésre sejtettük, hogy légy van a levesben), akkor mondta is, hogy melyik vérű PIT BULL az apjuk... de szemrebbenés nélkül eladta őket staffordnak! úgyhogy a magyar állomány az keveredett szépen, és hacsak nincs megbízhatóan tiszta papíros staffod, akkor nem lehetsz biztos benne, hogy valóban száz évnyire van tőle a harci vér... (amúgy meg a harmincas években kezdtek szétválni, úgyhogy nincs az száz se)

2011. jún. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
35%

egyébként pedig ki állította be idegbeteg kezelhetetlen harci kutyának a staffordokat?


én itt nem olvastam ilyet. a kutyázósság az tény, vannak ilyen kutyák, tudomásul kell venni, és tudni kell együtt élni vele. ettől még kezelhető a kutya, csak megfelelően kell tartani.

2011. jún. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 A kérdező kommentje:

Drágaság, honnan veszed, hogy magyarországi vagyok? Nemvagyok! :)


Informáljalak mikor ásom el az egyiket? Hosszú időbe fog az még telni, szal lehet hamarabb leszel te elásva. Nemkéne butaságokat írni.


A csoportos teherhúzásról sokat énsem tudok, aztsem tudom hogyan nevezik ezt rendesen. Viszont olvastam róla (nem az újságban és nemis a neten... Egy csomó staff-pit fajról szóló könyvem van, melyet tapasztalt 'tenyésztők' írtak), láttam képeket. Igaz nem elterjedt, de létezik ilyen is! De tudod mit? Annyira érdekel nézz utána! Engem aztán nemizgat hiszel-e nekem :DDD


Nah igazán kösz a semmi válaszokat, ne irjatok ide többet, hacsak nem valami értelmes dolgot írtok. CSŐ.

2011. jún. 5. 00:41
 39/42 anonim ***** válasza:
Én dettó igy jártam mint te.Tenyésztőtől elhoztam egy kan stafit,és egy szukát.Brutálisan játszottak..énis azthittem,hogy bunyó,de később rájöttem,hogy csak felfújtam.A szukám többször rárontott a kanra,volt,hogy a nyakánál fogva cibálta és nem engedte el..szegény kiskutyán már nyomai is voltak a játéknak..a nyaka egyszer felszakadt..utána különtettem őket..most már mindkettő elmúlt 2 éves,és imádják egymást..szóval nyugi:)bármennyire is brutálnak látszik,ez csak játék.Előfordulhat a későbbiekben,hogy a szukád majd rámorog a kanra..de a kanok roppant udvariasak,nem bántják a szukákat,és egy morrrantás után odébbálnak:)
2011. jún. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)

Én tegnap elvittem őket egy közös kirándulásra egy nyugodt parkféleségbe, ahol tavacska is van, úgy gondoltam ha ilyen helyen vannak, akkor nem arra fognak koncentrálni hogy egymást nyúzzák. Minden a terveim szerint haladt. Együtt mentek "felfedezni a nagyvilágot" még a tóba is bele tappogtak a kis drágák :D Szépen játszottak egymással, gondolom így hogy idegen helyen voltak kénytelenek voltak " összetartani". Mikor hazamentünk ugyanígy viselkedtek, szépen megvacsoráztak, játszottak otthon. A kan beadta a derekát és hagyta hogy a nőstény legyen a főnök :) Összebújva aludtak, nyalogassák egymást, egész nap sülve főve együtt vannak. Vannak kisebb verekedések, de csak játékosak. :) A füleiknek semmi bajuk nem esett, rájöttek hogy butaság egymásnak fájdalmat okozni. A biztonság kedvéért még figyelem őket, de ez a közös kirándulás nagyon jót tett nekik, töbször elviszem őket idegen helyre, ahol majd ismét egymásra lesznek szorulva. Ennyit a fenyítéseitekről és a különválasztásaitokról...!

2011. jún. 5. 19:58
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!