Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SÜRGŐS! Van még hozzá jogom?

SÜRGŐS! Van még hozzá jogom?

Figyelt kérdés
A kutyusom elszökött, és nem jött haza. Amúgy is hatalmas mozgásigényű, mivel vadászkutya. Kerestettem őt a neten, szóltam a barátaimnak, hogy ha látják fogják meg. Pár hónap múlva apukám észrevette őt egy udvarban (szintén a településen, ahol lakunk) és mondta, hogy ez a lányom kutyusa, mire a következő válasz érkezett: Tudom! Szóval csupán nem állt szándékukban visszaadni, és addigra bechipezték, így jogilag az övék lett. Oltási könyvvel, kölyökkori fényképekkel ill. akitől elhoztuk kölyökként, tudom bizonyítani, hogy az enyém. Sok idő eltelt, de én szeretném visszakapni. Lehetséges lenne, hogy elhozzam onnan, ill a chipet átirassam a nevemre? A válaszokaz előre is köszönöm.
2011. jún. 8. 10:02
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:

Törzskönyve van?

Szerintem teljes mértékben van hozzá jogod.

2011. jún. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
Olyasmi mint a lopás!A te tulajdonod,csak nemte birtoklod.
2011. jún. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim válasza:
Szerintem igen, ha van elég bizonyítékod, hogy a tiéd volt és kerestétek mikor elveszett akkor minden további nélkül!
2011. jún. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 A kérdező kommentje:
Nincs, keverék kutyus, de igen mutatós, így megértem, hogy megtetszett nekik. Ha megkérdezték volna, honnan van szívesen elárultam volna, mert az ismerősöm rendszeresen elleti a szukáját és mindegyik kölyök ugyanúgy szokott kinézni:) és nem pofátlanul az enyémet kellett volna eltulajdonítaniuk...
2011. jún. 8. 10:09
 5/48 anonim ***** válasza:
14%

Hát jogilag még egy dolog...

De azért a kutyára is gondoljatok, ha hosszab idő eltelt, akkor már ott van a családja, elég rossz lenne neki teljesen új helyre kerülni.

Az árát követelhetitek, az teljesen jogos.

2011. jún. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
Ha sikerülne bizonyítanod,hogy erőszakkal vitte magához,akkor az rablási kategória,így csak lopás.
2011. jún. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:
A kutyával találkoztam azóta az utcán, és megismer, örül nekem és szeretne utánam jönni, de kénytelen voltam visszaküldeni őt, mert nem tudom megtehetem e h hazahozzam. Gondolhatjátok, zokogva hagytam ott...
2011. jún. 8. 10:12
 8/48 A kérdező kommentje:
... és én nem az árát akarom, hanem őt... :(
2011. jún. 8. 10:14
 9/48 anonim ***** válasza:

Mi a kerdes? Jelents fel, hogy ellopta. Az hogy bechipeztette, eppen annyira nem teszi az ove-e, mit ha lopok egy biciglit, es atfestem.

Ennyi a tortenet. Vagy mesz, es jogszerint eljarsz - feljelentes, vagy sirsz-risz.

2011. jún. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 Raffi ***** válasza:
Rendőrségre kell bemenni. Ha a kutyát a múlt évben kaptad, akkor még nem volt kötelező a chip, úgyhogy még erre sem hivatkozhatnak.
2011. jún. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!