Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SÜRGŐS! Van még hozzá jogom?

SÜRGŐS! Van még hozzá jogom?

Figyelt kérdés
A kutyusom elszökött, és nem jött haza. Amúgy is hatalmas mozgásigényű, mivel vadászkutya. Kerestettem őt a neten, szóltam a barátaimnak, hogy ha látják fogják meg. Pár hónap múlva apukám észrevette őt egy udvarban (szintén a településen, ahol lakunk) és mondta, hogy ez a lányom kutyusa, mire a következő válasz érkezett: Tudom! Szóval csupán nem állt szándékukban visszaadni, és addigra bechipezték, így jogilag az övék lett. Oltási könyvvel, kölyökkori fényképekkel ill. akitől elhoztuk kölyökként, tudom bizonyítani, hogy az enyém. Sok idő eltelt, de én szeretném visszakapni. Lehetséges lenne, hogy elhozzam onnan, ill a chipet átirassam a nevemre? A válaszokaz előre is köszönöm.
2011. jún. 8. 10:02
1 2 3 4 5
 31/48 A kérdező kommentje:
Az okot tudom, van egy ismerősöm, aki kifejezetten vadászkutyákkal foglalkozik. Vagy civilizált vagy kevésbé civilizált módon, de úgyis visszahozom. Egyébként ennyi erővel én is követelhetném rajta azt a költséget, amit addig jelentett nekem a kutya, amíg nálam volt. A fő kérdésem még mindig az lenne, hogy létezik e chip átiratás, akkor is ha a kutya nem menhelyi, mert tudom, hogy ott megcsinálják azért, hogy gazdit keressenek az ebeknek.
2011. jún. 8. 12:26
 32/48 A kérdező kommentje:
20 éves vagyok. ki-ki döntse el, hogy az gyerek e. Én nem tartom azt lopásnak, ha összetalálkozok az utcán vele, hazáig követ, és befogadom, "mint ahogy azt ők is tették". Mivel ők is tisztában voltak vele, hogy kié a kutyus.
2011. jún. 8. 12:30
 33/48 anonim ***** válasza:
A fő kérdésre a válasz, nem irathatod át a chipet a mostani "tulaj" beleegyezése nélkül. Kell vinned a kutya új oltási könyvét és egy lemondó nyilatkozatot az új gazdától. Jogilag most a kutya az Ő tulajdona, hiszen ő tudja igazolni a tulajdonjogot, Te pedig nem.
2011. jún. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
Minden perc számít, amit a kutyus az utcán tölt, mert bármikor érheti baj. Jog ide vagy oda!
2011. jún. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 A kérdező kommentje:
köszönöm, csak ennyit akartam tudni... Akkor nincs mese, sajnos úgy néz ki, hogy nála marad a kutyi:( Ha feljelenteném se biztos, hogy visszaadnák... Azt meg nem szeretném, hogy neki legyen ebből az egészből baja...
2011. jún. 8. 13:12
 36/48 anonim ***** válasza:
Hát én biztos nem hagynám ezt, fogd meg és vidd haza!!! Akkor mivan ha chippet rakatott bele??? Attól még nem az övé! Én biztos hogy elhoznám azonnal de még be is vernék egyett annak a szemétnek.
2011. jún. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
Ennyi? Hamar feladtad. Biztos annyira hiányzik neked az a kutya?
2011. jún. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
mennyi idős ez a kutyus? és mennyi ideje van a másik helyen? én nem sokat szarakodnék, biztos, hogy már régen velem lenne....
2011. jún. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
Nincs mese??? Hát nem tudom, ha az én kutyámról lenne szó, minden követ megmozgatnék, hogy visszakaphassam! Te meg lemondasz róla, csak mert igényelne némi intézkedést, hogy visszakerülhessen hozzád? Megírták, hogy visszakövetelheted! Nem értelek, komolyan...
2011. jún. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 A kérdező kommentje:
Hidd el meg fogok mozgatni minden követ, csak gondoltam ennyivel lezárom ezt a témát mert nem vagyok kíváncsi olyanok véleményére, akik nem ismernek... tanácsot kértem, nem kiosztást, olyanról amit nem meséltem csak úgy kitalálták... egyeseknek elég élénk itt a fantáziája... Ma már léptem is az ügyben. Egyébként 2,5 éves a kutya...és sajnos régóta nincs velem...túl régóta. DE!!! emlékszik a nevére, jobban hallgat rá, mint arra amit ők adtak neki... és mindenkit felismer.
2011. jún. 8. 18:33
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!