Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SÜRGŐS! Van még hozzá jogom?

SÜRGŐS! Van még hozzá jogom?

Figyelt kérdés
A kutyusom elszökött, és nem jött haza. Amúgy is hatalmas mozgásigényű, mivel vadászkutya. Kerestettem őt a neten, szóltam a barátaimnak, hogy ha látják fogják meg. Pár hónap múlva apukám észrevette őt egy udvarban (szintén a településen, ahol lakunk) és mondta, hogy ez a lányom kutyusa, mire a következő válasz érkezett: Tudom! Szóval csupán nem állt szándékukban visszaadni, és addigra bechipezték, így jogilag az övék lett. Oltási könyvvel, kölyökkori fényképekkel ill. akitől elhoztuk kölyökként, tudom bizonyítani, hogy az enyém. Sok idő eltelt, de én szeretném visszakapni. Lehetséges lenne, hogy elhozzam onnan, ill a chipet átirassam a nevemre? A válaszokaz előre is köszönöm.
2011. jún. 8. 10:02
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
Persze hogy van jogod hozzá! Beszélj velük, ha nem adják önként, akkor simán fel lehet őket jelenteni a rendőrségen mert ez lopás! És ők fogják megszívni, nem te! Ha tudod bizonyítani a tulajdonjog valóságát, akkor nincs gond, és attól hogy bechipezték még nem lett az ő tulajdonuk.
2011. jún. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 A kérdező kommentje:
és ha csak úgy elhoznám ha legközelebb összetalálkozok vele az utcán? Az állatorvos a bizonyítékok miatt hajlandó lenne vajon a chipet átírni?
2011. jún. 8. 10:17
 13/48 anonim ***** válasza:

Nem, ennek nem ez a ide-oda lopkodosdi a modja. Te ellopod, atchipelteted, ok vissza, es igy megy, amig a vilag kerek...

Leirom megegyszer - feljenetes. Csak most lassabban, hogy megertsd.

2011. jún. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 A kérdező kommentje:
Eddig is értettem. De jó lenne ilyen cécók nélkül megoldani a dolgot. Mindegy, köszönöm a válaszokat, majd kiokoskodok valamit:)
2011. jún. 8. 10:33
 15/48 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ez nem "ceco" hanem az egyetlen mod arra, hogy minden rendben legyen. Ha csak ugy elviszitek a kutyat, hidd el az aki kepes "tudom"-ot mondani, siman feljelent - es biztos hogy neki is vannak fenykepei.
2011. jún. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 A kérdező kommentje:
az egy dolog, de nem kölyökkori, és nem tudja bizonyítani, hogy honnan van, ill. az oltási könyvben, ami az ő nevén van, nálam korábbi évszám szerepel. az egyetlen dolog, (sajnos jelentős) ami mellette szól az a rohadt chip...
2011. jún. 8. 10:40
 17/48 anonim ***** válasza:
92%
Én egész egyszerűen elhoznám a helyedben, és apukámat vagy valakit, aki tekintélyt parancsoló, megkérném, hogy menjen el hozzájuk, és fenyegesse meg őket, hogy az életben még a házatok közelébe se menjen. Le lehetek pontozva, de ez az, ami én, ha kell, erőszakkal oldanék meg - elég ha csak a kutyámra nézek. Hogy a p.csába gondolják, hogy más szeretett kutyáját eltulajdonítják??
2011. jún. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 A kérdező kommentje:
ellenkezőleg, köszönöm a felháborodásod:)
2011. jún. 8. 10:48
 19/48 anonim ***** válasza:
Mi csak jót akarunk.. Nehogy aztán a végén te járd meg ezzel a visszalopós dologgal, mert utána meg mondhatja hogy a ő kutyája te meg elloptad. Először beszélj vele, ha nem érti hívd ki a rendőrséget, vidd az oltási könyvet, fényképeket. Gondolom vannak szomszédaitok is akik tudják hogy valóban a te kutyád, vidd őket is így igazolhatod hogy a tiéd. Ha szerencséd van a rendőrség és a feljelentés szó után úgy is visszaadja.
2011. jún. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
De mi az, hogy azt mondhatja?? ELLOPTA, könyörgöm. Nem VISSZALOPJA, hanem hazaviszi a SAJÁT kutyáját. 2 perc alatt bebizonyítja, hogy az övé, de valószínűleg NEM fognak rendőrt hívni azért a tolvajok, hogy hazavitte a kutyáját - nyilván tudják, hogy nem járnának jól. Inkább valakivel nyomatékosan az értésükre kéne adatni, hogy ettől a fajta kutyaszerzési módtól tartózkodjanak (és ez nem a rendőr lesz..)a továbbiakban, vagy bajuk esik.. hogy gondolják??
2011. jún. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!