Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SÜRGŐS! Van még hozzá jogom?

SÜRGŐS! Van még hozzá jogom?

Figyelt kérdés
A kutyusom elszökött, és nem jött haza. Amúgy is hatalmas mozgásigényű, mivel vadászkutya. Kerestettem őt a neten, szóltam a barátaimnak, hogy ha látják fogják meg. Pár hónap múlva apukám észrevette őt egy udvarban (szintén a településen, ahol lakunk) és mondta, hogy ez a lányom kutyusa, mire a következő válasz érkezett: Tudom! Szóval csupán nem állt szándékukban visszaadni, és addigra bechipezték, így jogilag az övék lett. Oltási könyvvel, kölyökkori fényképekkel ill. akitől elhoztuk kölyökként, tudom bizonyítani, hogy az enyém. Sok idő eltelt, de én szeretném visszakapni. Lehetséges lenne, hogy elhozzam onnan, ill a chipet átirassam a nevemre? A válaszokaz előre is köszönöm.
2011. jún. 8. 10:02
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el ahhoz, aki ellopta és mondd neki, hogy ha nem adja vissza a kutyádat, akkor feljelented, mert vannak bizonyítékaid, hogy a te kutyád. Szerintem nem hiányzik neki a balhé, inkább visszaadná a kutyát. Mondd azt is neki, hogy tudnál számára kiskutyát onnan, ahonnan a tiéd származik.
2011. jún. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
43%

Jogilag 1 évig követelheted vissza a kutyádat: ha hitelt érdemlően igazolni tudod a tulajdonjogot, és az eddigi kiadásait megtéríted a befogadónak.


Ez csak magánvélemény: az új gazdiktól nem szökik a kutya, már chipeltették (amit neketek nem sikerült), nem lehet, hogy jobb dolga van ott a kutyának?

2011. jún. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
Ha nem adja vissza, fogd meg, vidd haza! Én ezt tenném!
2011. jún. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
100%

"nem lehet, hogy jobb dolga van ott a kutyának?"

Azért mert egyszer elszökött, nem kellene ilyen következtetéseket levonni. A kutya szeretete nem a chip-ből adódik.

Te még sosem hibáztál?

2011. jún. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:

Nem, Tőlem sose szökött meg a kutyám, mert foglalkozom vele.

Az én kutyámnak is nagy mozgásigénye van, de lefárasztom: naponta többször sétálok vele, kirándulni hordom, úszni. Ezen kívül ivartalanítva van, hogy ne menjen a tüzelő szuka/ ne menjen a tüzelő szukák után.

Iskolába hordom, mert szüksége van arra, hogy szellemileg is le legyen fárasztva.

És természetesen chipelve van, hogy tudjam igazolni a tulajdonjogot.

2011. jún. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 A kérdező kommentje:
Tőlük állandóan elszökik, szerinted hogy találkozok vele folyton az utcán? (és szeretne követni) Tőlem akkor egyszer szökött el. Azt felvállalom, hogy akkortájt nem volt elég időm foglalkozni vele, mert rengeteget kellett tanulnom, de ami tőlem telt azt megtettem...ne vádolj elhanyagolással, mikor nem ismersz... igaz nem volt chipezve, de a nyakörvébe bele volt írva a neve,és a tel számom.
2011. jún. 8. 11:57
 27/48 anonim ***** válasza:
A rendőrt nem fogja érdekelni hogy ő csak visszalopta! :) Ez önbíráskodás.
2011. jún. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
Jah és igen, sajnos a mostani eltartójának joga van elkérni tőled minden eltartási díjat, köztük a chip árát, az egyéb orvosi kezelésekét, kajáét stb.
2011. jún. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:

Ha onnan is szökik vidd haza mikor az utcán van!

Vagy fordítsd a saját javadra, hogy chipeltette: helyi önkormányzathoz jelentsd be, hogy a kutya folyamatosan az utcán van, ez szabálysértés, pénzbírsággal jár. Nem fog folyamatosan fizetni a kutya miatt, inkább önszántából lemond róla.


Viszont a kutya "problémája" nincs megoldva. Nem biztonságos egy állatnak az utca. Az okot kell megtalálni és megszüntetni, hogy miért szökik mindenhonnan. Vagy megkell erősíteni a kerítést, vagy elzárni napközben egy biztonságosabb helyre, ivartalanítani, lefárasztani stb.

2011. jún. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 kutyák és macskák ***** válasza:
Az önbíráskodásban van valami. És tényleg NE vádaskodj ő még csak "gyerek"! Nagyon remélem, hogy hivatalos úton szerzed vissza a kutyádat, és abban biztos vagyok, hogy legközelebb okosabb leszel, és jobban vigyázol rá.
2011. jún. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!