Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SÜRGŐS! Van még hozzá jogom?

SÜRGŐS! Van még hozzá jogom?

Figyelt kérdés
A kutyusom elszökött, és nem jött haza. Amúgy is hatalmas mozgásigényű, mivel vadászkutya. Kerestettem őt a neten, szóltam a barátaimnak, hogy ha látják fogják meg. Pár hónap múlva apukám észrevette őt egy udvarban (szintén a településen, ahol lakunk) és mondta, hogy ez a lányom kutyusa, mire a következő válasz érkezett: Tudom! Szóval csupán nem állt szándékukban visszaadni, és addigra bechipezték, így jogilag az övék lett. Oltási könyvvel, kölyökkori fényképekkel ill. akitől elhoztuk kölyökként, tudom bizonyítani, hogy az enyém. Sok idő eltelt, de én szeretném visszakapni. Lehetséges lenne, hogy elhozzam onnan, ill a chipet átirassam a nevemre? A válaszokaz előre is köszönöm.
2011. jún. 8. 10:02
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
Majd írd meg, hogy mit tudtál intézni. Mondjuk hangfelvételt készíthettél volna, hogy ha tudják, hogy a tiéd miért nem adták vissza stb... Ha meg nem akarják visszaadni jelentsd fel őket. Egyik ismerősömmel is hasonló történt, de ennek már jó pár éve és nála konkrétan kivágták a drótkerítést és ellopták a kutyát (törzskönyvezett). Bement a rendőrségre, de nem igazán történt semmi, aztán szólt neki egy ismerőse, hogy xy udvarában van a kutya, még ismerte is azt, aki ellopta. Odament, becsengetett és mondta, hogy jött a kutyáért, persze a srác nem is tudta, hogy miről van szó, nála nincs a kutya stb... Aztán végül mégis csak előkerült a kutya egy kis fenyegetés után.
2011. jún. 9. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő üziket, a kutyus ismét nálam van :) Tegnap megvizsgálta az állatorvos és kiderült, hogy nem is volt benne chip. Ezt is csak kamuzták.
2011. jún. 15. 11:38
 43/48 anonim ***** válasza:

Ez nagyon jó hír! Gratulálok!

A kutyus hogyan viselkedik? Tudja, hogy újra otthon van?

2011. jún. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 A kérdező kommentje:
igen, mindent látványosan felismer:) a viselkedése is a régi, és mindenkinek nagyon megörült:)
2011. jún. 15. 15:45
 45/48 anonim ***** válasza:
Happy End!:)
2011. jún. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
Örülök neki. Chipeztesd, hogy ne fordulhasson elő többet ilyen és vigyáz rá.
2011. jún. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
Hogy sikerült visszaszerezni? Fenyegetőztél?:)
2011. jún. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 A kérdező kommentje:
Nem...csak elhoztam. Megvizsgáltattuk az állatorvosunkkal, hogy minden rendben van e vele. Ő is emlékezett a kutyára és kb kiröhögte az "eltulajdonítókat". Úgyhogy ha nagyon pampognának (amit nem hiszek) akkor az állatorvos is a mi pártunkon van. Szerintem már tudják, hogy nálam van, mert sokat sétálunk a faluban. Ha ők nem is, de ismerősök láthattak már minket.
2011. jún. 19. 23:36
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!