Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ez a hiszti az etetés...

Miért ez a hiszti az etetés körül?

Figyelt kérdés

Újabban folyton megy a hiszti,hogyha valaki nem tudja megvenni a kutyájának a csillagászati árú kutyakaját,akkor felelőtlen,rossz gazdi,állatkínzó,stb. Régen is voltak kutyák, de nem voltak tápok. Amikor az első kutyusomat megkaptam,még budapesten sem voltak ismertek a tápok,komoly harc dúlt a kevés tenyésztő között,hogy azt a minimálisat megvegyék. Szóval az én kutyusom a fúj de rossz házikoszton élt, azt ette,amit én,és láss csodát, 16!!! évesen halt meg. A 16 év alatt 16szor látott állatorvost, a kötelező szurira.

Jelenleg 2 gyönyörű,egészséges kutyám van,akikre biztos bűn,de nem költök havi 50ezret. Főzök nekik külön,illetve kapják a maradékot,meg néha olcsó tápot is. Mégis egészséges,fénylő szőrű,csupa izom kutyák. Sőt, azt egyikük,amikor találtuk, csont,és bőr volt, ma szín izom.

Jó,a kenyérrel-vízzel etetést én is elítélem, de azért azt már nevetségesnek tartom,hogyha nem a 2000ft/ kg-os táppal etetek, akkor már állatkínzó vagyok...


2011. jún. 8. 10:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs kutyám, de én neked adok igazat. Több olyan ismerősöm van, akik otthon maguk főznek külön a kutyának is, cicának is megfelelő húsokat, és mindegyik állat egészséges
2011. jún. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! :)

Kár ezen bosszankodnod, és bizonygatnod, hogy házi koszton is elél a kutya; illetve olcsóbb tápon. Aki "megszállott", annak úgyis szúrni fogja a szemét, hogy te nem a fajtának megfelelő tápot adod az ebeidnek. :)

Az én kis barátom például hozzá sem nyúl a drága kajákhoz. Beleszimatol, leül és rám néz: -Nincs valami más? :DD Kiskorában a tenyésztő által javasolt, fajtájának megfelelő tápot vettük. Azt mondta ezt eheti egész életében. Aztán fogyni kezdett, hiába növeltem az adagot súlyához illően, kevertük konzervvel is. (Az ezresek meg csak repültek.) Aztán kapott az ebédünkből, nagyon olcsó tápot vettem és most teljesen rendben van. A súlya nem ingadozik. :))

Kinek a pap, kinek a paplan. A házi lekvár szerintem finomabb... :DD

2011. jún. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kimaradt: azt is mondta a tenyésztő, hogy ne nagyon adjak neki házi kosztot. Maradjak a tápnál, mert akkor egészséges marad... Nem azt kell nézni, hogy mennyit dicsekedhet a kedves gazdi mások előtt, hanem a kutya egészségét, hogy neki mi a jó.

Az első fajtiszta kutyám, és tényleg azt hittem kötelező a neki gyártott kaja... aztán rájöttem semmiben sem különbözik, a keverék ebeimtől. :)

2011. jún. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem sem kell őket drágábbnál drágább tápokkal tömni. Még a legjobb minőségű tápokban is max. 50% hús van, amit te otthon fűzöl neki, abban meg 100%. És amint mondtad az egyik kutyád csont soványan került hozzád, és most mégis csupa izom. Na a nagyokos házikosztellenesek erre varrjanak gombot. Állatkínzó lennél azért, mert egy csontsovány kutyából egészségeset "csináltál"?
2011. jún. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 compactegon ***** válasza:

akkor engem lehurrogtok most :)

nem kell méregdrága tépot venni a kutyának (bár sztem havi 15-20 még kibírható összeg egy prémium tápért). kölyökkorban viszont igenis fontos, hogy normális tápon nőjjön fel. a tkutyának egyébként nem csak 100% húst kell ennie, hanem vitaminokat és egyéb kiegészítőket, amik benne vannak a jó minőségű tápokban. ennek hiányában nagyobb eséllyel lesz pl. egy "szép izmos" diszpláziás kutyád.

2011. jún. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!