Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem egyszeru a dolgom. Esetleg...

Nem egyszeru a dolgom. Esetleg van valami jo otlet? (reszletek lent)

Figyelt kérdés
Kulfoldon elunk es a kutyusunkat elhoztuk otthonrol. En itthon voltam vele (mas okbol kifolyolag) eddig de most haza kell mennem 1 honapra es napkozben egyedul lesz. A ferjem dolgozik es csak kora este er haza, viszont a kutyusunk nagyon ragaszkodo, ha elmegyunk egy fel orara olyan hisztit lerendez, mikor hazaerunk visitva ugat oromeben. Hozzateszem menhelyi kutyus es nagyon nagyon szeretetehes, amit meg is kap persze, mert mindig kenyesztetjuk. Mikor megszokta az itteni hazat akkor a ferjemmel elmentunk vasarolni es elkezdte kaparni az ajtot. Szerencsere csak a festeket kaparta le. Most viszont tobbet lesz egyedul es nagyon felek, hogy esetleg valami baja lesz, lehet hulyeseg de felek, hogy depresszios lesz vagy nem is tudom...Viszont az a masik teny ha en is elmennek napkozben dolgozni akkor is egyedul lenne. Ja es a kertbe nem tudom kiengedni mert otthon mar egyszer elszokott utanunk, ugy, hogy a keritest alatt kiasott egy reszt. Ezert inkabb bent hagynam a lakasban. Mit gondoltok? Lehet okom az aggodalomra?
2011. jún. 8. 11:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Hűha.

Ha 1-2 órára hagyjátok otthon akkor nagyon hisztizik, gondold el, ha te egy hónapig nem leszel otthon, a férjed meg csak kora este, ahogy írtad.

Nem is tudom, nincs esetleg olyan barátotok, ismerősötök, akik szívesen befogadják egy kis időre? Legalább más környezethez is megtanulna alkalmazkodni. Bár ez is veszélyes, mivel akkor megy egyikőtöket sem látja. De ki tudja? Egy próbát megér :)

2011. jún. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

rendbe kell tenni a falkasorrendet de sürgősen. ő nem ember. nem azért aggódik mert hiányzol neki, hanem mert úgy van vele h ő a főnök és ha elmész te mint falkatag nem tud megvédeni. ez szeparációs stressz. lehet orvosolni de hosszú idő, hamár 1-2 órától is kivan.

[link]

2011. jún. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nagyon jo ez az oldal amit ajanlottal en is nezegettem mar nem talatam hasonlot. Koszonom:) Van olyan akire rabizhatnank de gyakorlatilag mindegy mert o akkor is utanunk nyuszit es nem szeretnem vele a masik embert kellemetlen helyzetbe hozni, mert mondjak semmi baj tudjak kezelni, de egy ido utan mar kellemetlen. Ezert nem szeretnem masra bizni. Egyebkent mig otthon laktunk mindenki dolgozott napkozben es akkor egyedul volt azt viszonylag jol birta de 2 korul mar otthon volt vele edesanyam es igy masabb volt. Vegul is csak egy delelottrol volt szo.
2011. jún. 8. 12:07
 4/8 anonim ***** válasza:

Először kezdjétek rászoktatni arra, hogy nem mindig csak vele foglalkozzatok, amikor otthon is vagytok, egyre kevesebb időt foglalkozzatok vele. Persze itt nem arra gondolok, hogy nem ívből sz@rjátok le, de pl. amikor hazaértek nem vegyétek fel (ha felszoktátok) hanem várjatok és ha elkezd nyüszíteni, ne figyeljetek rá (nehéz lesz, de így a legjobb) és akkor cirógassátok, meg vegyétek fel, amikor már lenyugodott. Amíg otthon vagytok, többször is menjetek ki, és figyeljétek meg, hogy mikor hagyja abba a sírást egy kis időre és amikor abbahagyta menjetek be hozzá és adjatok neki valami jutalomfalatot. Továbbá tanítsátok meg neki azt, hogy csak parancsra ugasson, és utána azt is, hogy parancsra hallgasson el.


Gyakorlat az ugatás megelőzésére: "Csend legyen!"

Ahhoz, hogy e gyakorlat beváljon, sokat kell ismételni, ezért nagy türelemre van szükség.


"1. Mutassunk a kutyának egy játékot, de ne hagyjuk, hogy játsszon vele. Jutalmazzuk meg, ha ugat.


2. Tegyük a játékot a zsebünkbe, és szóban dicsérjük meg a kutyát, ha ugat, közben néha adjunk neki egy jutalomfalatot.


3. Figyeljük a kutyát, és adjuk ki az "Ugass!" parancsot, s jutalmazzuk meg, ha ugat.


4. Amikor a kutya megtanulta az "Ugass!" parancsot, mondjuk neki a "Csend legyen!" parancsot, és adjuk a kutyának a játékot, ha csendben marad. Tegyük el a játékot, ha megint elkezd ugatni.


5. Ismételjük meg a gyakorlatot, de ezúttal menjünk messzebb a kutyától."


Azt is kipróbálhatjátok, hogy nem igazán foglalkoztok vele (főleg amikor ő akarja) és rá fog jönni, hogy nem mindig vele fogtok foglalkozni. És amikor elmentek otthonról, mindig hagyjatok neki egy játékot amivel letudja kötni a figyelmét, és játszhat vele.

2011. jún. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Koszi utolso kiprobalom ezt is :) bar felemelni nem tudom mert 26 kg :) egyebkent meg van tanitva mert nagyon sokat foglalkoztunk vele. Szoval parancsra ugat ul all fekszik varakozik parancsszora. Ezt az egyet nehez neki megtanitani es otletem sincs oszintenszolva hogyan, hogy attol, hogy elmegyunk visszajovunk es nem hagyjuk ott..lehetseges, hogy ez a menhely miatt van??
2011. jún. 8. 13:43
 6/8 anonim ***** válasza:

Lehet az is, hogy azért van, mert fél egyedül, mert az előző helyén történt vele valami... Menhelyi kutyákkal azért nehezebb, mert nem lehet tudni, hogy mi történt vele eddig. Sok türelem kell hozzá az biztos... Az is lehet, hogy egy kicsit meg kéne önállósodnia.

[link]

Találtam ezt az oldalt, olvad el hátha neked segít.

És azt próbáltátok, hogy nagyon lefárasztjátok? Akkor is ugat? Lehet akár az is a baj.

2011. jún. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
igen, sokat jatszunk vele, labdazunk es akkor jol ki is farad, de mar nem nagyon merem futtatni, mert 9 eves.Talan igazad lehet, egy darabig biztos elvan ha itt hagyjuk mert el van faradva, log a nyelve:) de ez nem tart sajnos csak par orat...a menhelyrol kicsi koraban lett elhozva, kb 4 honaposan de elotte egy zacskoban dobtak be egy haz kapujan aztan az alatt a kis ido alatt "sok kezen ment at"szegeny. Ez annyira megmaradhatott benne??
2011. jún. 8. 14:45
 8/8 A kérdező kommentje:
jah es utolso nagyon halas vagyok, tok jok ezek az oldalak :))
2011. jún. 8. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!