Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vegyek golden retrievert 30....

Vegyek golden retrievert 30. 000-ért?

Figyelt kérdés

Azt írják, az anyja törzskönyves és igény szerint az apát is meg lehet tekinteni. A kicsit fajtiszták!


Szerintetek?


2011. jún. 11. 13:54
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:

De nem kell!

Vagy értsd meg amit mondani akarok, vagy ha nem ne válaszolj, ennyi!

Érdekes, mások tudnak normálisan válaszolni - KÖSZÖNÖM SZÉPEN NEKIK! - csak ti ketten nem!

Ez azt hiszem, nem az én intelligencia szintemet tükrözi.

2011. jún. 11. 14:27
 22/38 anonim válasza:
100%
Ha törzskönyvezett, akkor megéri.. meg kell kérdezni, hogy kapott-e oltást, és hogy féregtelenítve van-e..
2011. jún. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%

Fajtatiszta kutyát tenyésztőtől olyan 80 ezertől kapsz. Tuti, hogy lesz hozzá törzskönyved.

30 ezerért elég necces, nem csak a felmenőket, hanem a szűrési orvosi eredményeiket is érdemes megnézni. Ha nincsenek meg ezek, akkor nem egy felelős tenyésztővel, hanem egy szaporítóval van dolgod. Ahogy írták lelkiismeretes ember 8. hétre már beadatja a kötelező oltásokat, féreghajtásokat is megcsinálja, jó táppal etet és a törzskönyvet is kiváltja, ezért 80 ezer, ha nem drágább.

Inkább gyűjtögess még egy kicsit :)

2011. jún. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%

De drágaságom, a Te intelligenciaszinted tükrözi, hogy kekeckedésnek veszed, ha jóindulatúan kiigazítanak, és még egy egyszerű poént sem értesz.

Szóval: A barátnőmék is vettek törzskönyv nélkül "fajtiszta" (mindkét szülő kutya) g.retrievert, tehát nem fajtatiszta, csak f.jellegű keverék.

Hááááát, azon kívül, hogy ennek is 4 lába van, nem nagyon hasonlít egy retrieverhez...

(egyébként nem az 1. és 2. hozzászóló vagyok, de engem is beledorongolhatsz a földbe:) )

2011. jún. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:

Nem értem, hogy egy olyan embernek akinek semmi köze hozzá, miért kell belepofáznia, te csak tovább húztad a konfliktust!

Gratula!

Ott van a szabályzatban, hogy NE OFFOLJ!

A normálisaknak köszönöm!

2011. jún. 11. 14:41
 26/38 anonim ***** válasza:
100%
Valóban nem szabad OFF-olni, de ha tovább olvastál volna, akkor láttad volna, hogy válaszoltam is a kérdésedre...
2011. jún. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:
olvastam azt is
2011. jún. 11. 14:59
 28/38 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kutyának nincs törzskönyve, akkor nem fajtatiszta, ezt szögezzük le.

Én mondjuk SOHA nem hiszem el, amikor azt mondják, hogy az egyik, vagy esetleg mindkét szülő törzskönyves, de a kölyöknek nincs tk-e.

Tehát egy fajta jellegű keveréket fogsz venni 30 ezer forintért...ezt neked kell eldöntened.

De a fajtamentőktől, vagy menhelyről ingyen, vagy jelképes (pár ezer forint) összegért is lehetne golden retrievered. Oké, lehet, hogy nem kölyök, de legalább nem zsákbamacskát kapsz...30 ezres kutyának jó ha megvannak a kötelező oltásai, de hogy a szülőknek nem volt egészségügyi szűrésük, az biztos.

2011. jún. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
100%

Én ennyiért vettem az első goldenem, a másikat már 100 ezerért. Az elsőre kapásból 1 éves koráig 400 ezer forintot kellett költenem, mert diszpláziás volt a kutya E-s besorolású( a legsúlyosabb) és 8 hónaposan már majdnem, hogy nem tudott segítség nélkül járni. A másiknak csak egy fülgyulladása volt, arra a cseppek+ kölyökkori kiadásokon kívül nem kellett semmit fizetnem az egészsége megőrzése érdekében. Az első goldenem most volna 9 éves, de sajnos nem lehet, hiába a sok rehab, a műtétek, nem segítettek. 5 éves korára már nem bírta el magát, a lábai és izmai eldeformálódtak, nem tudták tartani a testét, el kellett altatni. A mostaninak egy lábtörésen kívül sosem volt semmi betegsége, főleg nem amit úgy örökölt volna genetikailag. Két ismerősömnek is ennyiért volt a goldenük, úgyszint mindkettµ diszpláziás, csak annyi, hogy nekik még tudott járni a kutyájuk. De a gyóygszer amit vásárolnak a kutyáiknak úgyszint nagyon nem olcsó. Megtehetnék, hogy nem adják nekik, de akkor a kutya szenved, mert fájna neki.

Tehát a kérdésedre válaszolva, nem szerintem nem érné meg. Tapasztalat beszél belőlem és nem a rosszindulat. A goldenek rendkívül beteges fajták, főleg mert nagyon sok van belőlük és minden jött-ment kölyköhet hoz le a kutyájától. És könnyen megesik, hogy beteges lesz. Én már találkoztam aggresszív goldennel, idegennek nem engedte, hogy hozzá érjen megharapta. Találkoztam már félénkkel is, farokbehúzva és lapítva-osonva került mindenkit. Ez nem fajtajelleg. És ezek is szaporítósak (ahol valakinek van TK-je a szülők közül.)

2011. jún. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
50%
Igen ha nem törzskönyves...
2011. jún. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!