Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vegyek golden retrievert 30....

Vegyek golden retrievert 30. 000-ért?

Figyelt kérdés

Azt írják, az anyja törzskönyves és igény szerint az apát is meg lehet tekinteni. A kicsit fajtiszták!


Szerintetek?


2011. jún. 11. 13:54
1 2 3 4
 31/38 xnorkax ***** válasza:
100%

Már leírták előttem is sokan, most én is megteszem. Ne! Tedd félre azt a 30.000 forintodat és spórolj meg még 2x vagy 3x ennyit és vegyél egy fajtatiszta, egészséges, szűrésekkel, oltásokat, féreghajtásokkal, törzskönyvvel rendelkező kutyát.

Ha nem akarsz várni annyit és nem fontos a törzskönyv, akkor fogadj örökbe menhelyről, mondjuk a Retriever fajtamentőktől (Googleban megtalálod a honlapjukat) vagy máshonnan. Szinte minden menhelyen megfordulnak goldenek vagy golden keverékek, mivel nagyon népszerű fajta.

2011. jún. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
Azt írtad, hogy nem akarsz szaporítótól venni, pedig ez a pont egy szaporított kutya lenne. Tehát te is megválaszoltad, hogy nem éri meg. Ha én goldent vennék, akkor minimum egy csípő, könyök és vállizületi szűréshez ragaszkodnék (de ilyen kutyát nem kapsz 100 ezer alatt)! A környezetemben 2 goldent is ismerek, akiknek szar a válluk, a doki szerint még műteni sem érdemes, úgyhogy gyulladáscsökkentő-fájdalomcsillapító gyógyszeren kell leélniük az életüket.
2011. jún. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy az anyjuk törzskönyves!
2011. jún. 11. 17:49
 34/38 anonim ***** válasza:
100%
És? Akkor mi van? Azzal nem vagy előrébb. Ha mindkét szülő törzskönyves, megvan a tenyészszemléjük, megvan az összes egészségügyi szűrésük és a kiskutyát is törzskönyveztetik, akkor már érdemes elgondolkodni a vásárláson, de ha ezek közül bármi is hiányzik, akkor az csak egy szaporító és nem érdemes tőle venni!
2011. jún. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%

A szaporítótól olcsón vásárolt kutyákra is igaz a mondás "Ami túl szép, hogy igaz legyen, az valószínűleg nem az!"

Ne várd, hogy előkerüljön 35 olyan ember, aki azt írja neked, hogy igenis érdemes szaporítótól kutyát venni, mert az fajtatiszta lesz stb stb.

NEM AZ ÁR A LÉNYEG. Hanem a már előttem 20szor leírt dolgok (szülők törzskönyvesek legyenek, legyen tenyésszemléjük, szűrve legyenek örökletes betegségekre, a kölyöknek is legyen törzskönyve, legyenek meg az oltásai, és a féreghajtása).

Ha ezek a dolgok megvannak, akkor lehet elgondolkodni rajta, hogy "mi éri meg".

80 ezer szerintem már egy átlagosan alacsony árnak mondható egy ilyen tulajdonságokkal rendelkező kutyáért.

Ha mondjuk vmilyen oknál fogva (költözés, anyagi körülmények), valaki ennél olcsóbban adna el egy kölyköt (amire megmondom őszintén nagyon kicsi esélyt látok), akkor te nagyon jól járnál vele.

De még egyszer mondom, nem az ár az elsődleges, mert kutya és kutya közt, azon az 50 ezer forinton kívül óriási különbségek lehetnek.

Tehát ha mindenképpen goldent akarsz, menj el egy menhelyre, vagy keresd meg a fajtamentőket, szerintem egy pár éves egyedet simán fogsz találni, akit még egész könnyen lehet olyan irányba formálni, amilyenre te akarod (bár valószínűleg a neveléshez nem sok közöd lehet, ha egy ilyen kérdés felmerült benned, a jellemed mutatott képéről ne is beszéljünk.)

Azért sok sikert!

2011. jún. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Milyen jó lenne ha az emberek tudnának normális válaszokat adni anélkül, hogy a végén zárójelezéssel pofáznának a kérdező jelleméről!

Neked is csak azt tudom javasolni, mint néhány előtted lévő okoskodónak, ott a felső sarokban az x jobbra, na arra kattintsál! Az összes ilyen bunkó válaszírót simán lepontozhatom!!!

2011. jún. 11. 19:54
 37/38 anonim ***** válasza:
pontozz nyugodtan, de amellett, hogy az enyémnél jóval bunkóbb stílusban reagálsz az utolsó két sorra, az első 25 sorra is reagálhatnál.
2011. jún. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
50%

Kérdező!


Ha az anya törzskönyves még nem jelent semmit. Ha a kedves "tenyésztő" fel tudja mutatni az apja törzskönyvét, a kiállítási eredményeket, szűrési papírokat, a kölykök oltási és törzskönyvét, akkor érné meg. Ha ezeket nem tudja bemutatni, akkor az illető szaporító. Szóval takarékoskodj még egy ideig és vegyél tenyésztőtől kutyát 100 ezerért.

Pl ők tuti nem szaporítók, de az is tuti, hogy nem 30 ezer egy kölyök. [link]

2011. jún. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!