Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék a kutyámmal?...

Mit tehetnék a kutyámmal? Mennyi ideig tart ebből kigyógyítani?

Figyelt kérdés
Pár hónapja befogadtam egy kutyát. Most lesz egy éves. Idő közben kiderült hogy elég erősen szeparációs szorongástól szenved. Legalábbis a tünetek alapján így vélem. Olvastam pár dolgot hogy erősíteni kell a falkavezéri pozíciómat, stb... Én nagyon következetesen nevelem. Ez biztos. Ha vele vagyok teljesen úgy néz ki hogy tudja hol a helye a falkában. Viszont ha elmegyünk itthonról... Mire hazajövök szétszedi a fél előszobát. Olyan dolgokban képes kárt tenni amire nem is gondoltam volna. Szeretnék rajta segíteni mert ez sem az ő egészségének sem a mi pénztárcánknak nem tesz jót. Valaki javasolta a ketrecet ha más nem segít. Nem tudom, nem bolondul meg attól?
2011. jún. 13. 14:42
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
kutyasulit próbáltátok? kertetek nincs?
2011. jún. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A kutyasulin már gondolkodtam, de annyi féle van, nem vagyok benne biztos melyik lenne a legjobb módszer neki. Nincsen kertünk, de ha ott szorongana szegény, az sem vigasztalna. Nagy teraszunk van, oda kitehetném, de számomra az a legfontosabb hogy ő ne érezze rosszul magát ha mi elmegyünk. Nem tudom van-e valami jelentősége, vagy hogy ez mit jelent, de csak akkor stresszel ennyire ha egyszerre megyünk el a párommal. Ha csak én megyek el és a párom otthon marad akkor semmi gond. De abban a pillanatban ha ő is kiteszi a lábát elszabadul a pokol. Ha viszont előbb megy el a párom, és én később, és úgy marad egyedül akkor nem történik semmi különös. De ez csak úgy működik ha több óra telik el a kettőnk távozása között. Márpedig ez sajnos nem mindig kivitelezhető. Nem értem mire ez a megkülönböztetés.
2011. jún. 13. 15:01
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Tegnap láttam a Tv-ben, hogy ilyenkor mit kell tenni. Először is egy nagy sétát tettek, amikor már a kutya elfáradt vissza mentek és bezárták oda ahol szokott lenni ( egy szobába) majd ott maradtak egy másik szobában és amikor a legkisebb hangot kiadta, tssst mondott Cesar Millan és a kutya elhallgatott.
2011. jún. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó kutyasulit akarsz, ahol az otthoni gondokon is segítenek, akkor Cerberos.

A szállítódoboz jó megoldás, ha már hozzá van szoktatva a kutya, illetve hát ha nem, akkor is megakadályozza a rongálást, de önmagában nem megoldás.

Ha a falkavezérségre odafigyeltek, akkor valószínű hogy tényleg csak fél egyedül maradni, szoktatni kell és kész. Hagyjátok ott néha a szomszéd szobában, eleinte pár percre, és csak akkor engedjétek ki vagy menjetek vissza, ha nyugton maradt. Szép lassan lehet növelni az időt, amit egyedül tölt, és meg fogja szokni. Természetesen semmi elköszönés meg visszajövéskor örülés, ugyanígy a munkába menésnél meg a többinél is, bár ha olvastatok a falkavezérségről, akkor gondolom ezt tudjátok.

Ha a szoktatás nem működik, akkor falkavezérségi gondok vannak mégis, és jobban rá kell feküdni a témára... De javaslom, hogy keressétek fel a Cerbiseket, ők nagyon vágják a témát :)

2011. jún. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az elég kell legyen hogy én odafigyelek a falkavezéri teendőkre? A páromra nem jellemző. Persze fel van háborodva amikor a kutya tiszteletlenül viselkedik vele. Próbálom neki megtanítani hogy másokra se ugráljon fel például, de ezt sokan hagyják neki, hiába mondom, hogy forduljanak el tőle és ne foglalkozzanak vele ilyenkor. Valaki ezt aranyosnak találja. Ez hátráltathatja a kutya fejlődését? Két hónapja van csak nálam, már sokat javult egyébként. Pedig nincs valami sok kutyás tapasztalatom. Az elképzelhető hogy ha más emberek a környezetemben együttműködőbbek lennének akkor könnyebb dolgom lenne?
2011. jún. 13. 15:20
 6/7 anonim ***** válasza:

A legjobb, ha mindenki betartja otthon a szabályokat, akár ott lakik, akár vendég, de ha egy ember a kutya fölött áll, már az is sokat segít. A szeparációs stresszen mondjuk pont nem, mert ha te fölötte vagy, párod meg alatta, akkor miatta még aggódhat, ha mondjuk te mész el előbb, mert azt értelmezheti úgy, hogy rá lett bízva a falka maradéka, tehát párod. Ha ő elmegy, és nem tudja felügyelni, akkor ugyanúgy rombolással vezetheti le a stresszt.

Egyébként a jelenlétedben ne ugráljon senkire; ha te vagy a főnök, akkor ezt el tudod érni nála. Ez még csak nem is tanítás, hanem nevelés kérdése, közlöd vele hogy "nem!", és leszeded a másik emberről. Ha már ismeri a tiltást, és tudatosítottad benne, hogy a felugrálást akarod vele abbahagyatni, akkor nyilván büntetéseket kell alkalmazni, ha felszólításra sem fejezi be. Persze az a legbiztosabb, ha azelőtt tiltod a viselkedést, mielőtt megcsinálta volna, pl. látod hogy már ágaskodna, és akkor gyorsan rászólsz és lerántod.

2011. jún. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek aki válaszolt. Tegnap már sokkal kisebb katyvaszra értem haza mint máskor:) Lehet hogy megjavul:)
2011. jún. 15. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!