Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komolyan megéri egy vagyont...

Komolyan megéri egy vagyont költeni egy kölyök kutyára?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kölyköt, és már évek óta ilyen fajtát szeretnék.

Menhelyről nem akarok kutyát.

Megkérdeztem több ismerősömet is, akik nagy kutyások, és azt mondták, Őkja helyemben nem vennének kutyát 100e alatt még hobby kutyának sem.

Elmondták, hogy ha rossz helyről olcsón veszek kölyköt akkor majd gondjai lehetnek, allergia, meg diszplázia, meg rossz fogak, gyenge csontozat, asztma stb.

Szóval azt mondják jól gondoljam meg, hogy megéri-e nekem hogy ha veszek egy kölyköt annyit áldozzak rá, hogy egészséges legyen.

De, a tenyésztőket amiket néztem, amik már minőségibb kölyköket adnának 80-100 ezer a minimum.

Komolyan megéri ennyit kifizetni egy kölyökért, és ez garantáltan egészséges lesz a kutyus, felnőtt korában is?

Van akinek tapasztalata van, hogy mennyire igaz ez?

Mert kicsit túlzásnak érzem azt, hogy egy kölyök kutya 100 ezer forint.


2011. jún. 14. 17:31
1 2 3 4
 1/32 lovelyne ***** válasza:
5%
Én biztos nem költenék egy kutyára ennyi pénzt teljesen felesleges...A mi kiskutyánk sima szőrű fekete tacsi lány!ingyen hoztuk a vásárból és semmi baja teljesen egészséges!Mindenki megcsodálja ha kimegyünk sétálni!:D
2011. jún. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
93%

ha fajtatiszta kutyát akarsz,akkor megéri. Az enyémek 200 ezer felett vannak. De tudom,hogy a felmenők szűrtek, nincsenek örökletes betegségeik. Garanciám van a kölykökre (amit ugyan még nem kellett érvényesíteni).

Mivel egy allergia, vagy egyéb betegség kezelése simán 2-300 ezer lehet, inkább kifizetem ezt a kutya árában.


Ha nem akarsz fajtatisztát,akkor fogadj örökbe

2011. jún. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim válasza:
13%
nem gondolom,hogy azért lenne egészségesebb,jobb kutya egy kutya mert 10 0000 Ft-ba került. Szerintem az számít sokat,hogy eleget mozogjon,szeressék stb. az én kutyám egy jack russel terrier kan. 30 000 vettem ami nem kis pénz bevallom de akkor még futotta rá ;) láttam máshol százezres nagyságban is árulják de én a legolcsóbb mellett döntöttem és nem bántam meg :) remélem te is jól fogsz dönteni:)
2011. jún. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
84%

pont azt fizeted meg a 100 ezerrel, hogy a kutya a legjobb alapokat (kaja, ellátás, oltások, féreghajtás, chip), és a lehető legjobb géneket (nincs beltenyészet) kapja. Innentől kezdve ugyanakkora az esélye annak, hogy elkap vmi betegséget, mint bármelyik egészséges állatnál, de az örökletes betegségek esélye minimalizálva van.

Míg ha megveszel 40 ezerért egy hasonló kutyát szaporítótól, valószínűleg törzskönyv nélkül, akkor a fent leírtakból jobb esetben megvalósul 2 (oltások, féreghajtás), de még ezek se mindig. Aztán előjön az, hogy nagyobb az esély az örökletes betegségekre, és a többi. megveszed a kutyát 40ért, aztán ha nincs szerencséd, akkor jöhetnek az életmentő műtétek 100 ezerért, amivel már túllépted a 80ezres kutya árát.

A tenyésztők pont azért adják ennyiért a kutyát, mert a lehető legjobban kizárják a szerencse szerepét ilyen dolgokban. Nem gazdagszanak meg egy almon, örülnek ha nem kell ráfizetniük.

Ha valóban egy hosszú távra szóló barátot akarsz venni, mindenképp tenyésztőtől vegyél. Ne sajnáld rá a pénzt. Én is hasonló helyzetben vagyok, de inkább megvárom, míg össze tudok szedni annyi pénzt (pontosabban legalább a kétszeresét, az ivartalanítás, a kaja, és a maradék oltás és az esetleges orvosi költségek miatt), mint hogy megszeressem a kicsit, aztán 2 évesen diszpláziában meghaljon. Én azt nem élném túl. És ezt beleszámítva jórészt magam miatt is a tenyésztőktől vett kutyát ajánlom.

(Azt nem is említve, hogy ha szaporítótól veszel, akkor azzal csak ösztönzöd, hogy még több selejtes almot hozzon le, amik tele vannak beteg, ideggyenge jószágokkal, rosszabb esetben persze,mert a szerencse az ő oldalukra is állhat ritkán.)

2011. jún. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
56%

Nem biztos hogy beteges kutyát veszel akkor ha nem tenyésztőtől veszed , de ha nincsenek meg a szűrései a szülőknek akkor sokkal nagyobb az esély rá.

Én pl nem teljesen értek egyet azzal ha egy családi vagy hobbikutyáért elkérnek 100-150e Ft-ot bár ez csak a saját véleményem.

Ha megteheted , akkor vegyél tenyésztőtől kutyát , ha nem akkor pedig ott vannak a menhelyek és a fajtamentők.Sztem ott is találnál a neked tetsző fajtából , csak ugye tk nélkülit.

2011. jún. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
39%

Nekünk a két öreg kutyánk (már meghalt mindkettő) mind "házi tenyésztés" volt, elviekben fajtiszta de törzskönyv nélküli (egy dobbermann és egy ír szetter). Mindkettő sokáig élt és sose voltak betegek, nem voltak gyenge csontozatúak és allergiásak sem.


Most egy westink van, 4 éves, erős mint a bivaly és stílusosan kutya baja. Ő is elvileg fajtiszta, de nincs papírja. Illetve egy yorkink van még szintén 4 éves, ő van egyedül tenyésztőtől törzskönyvezve, miegymás, de vele sincs semmi gond.


Nyilván a papír nélküli kutyusnál megvan a rizikója, hogy nem fajtiszta vagy valami gond lesz vele, de én úgy érzem a témában nagyobb a füst, mint a láng. Inkább a tenyésztők terjesztik ezt, hogy védjék az érdekeiket.

2011. jún. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem nem ér ennyit. Ezek már ilyen túltenyészett kutyák lehetnek, amik általában bolondak. Nekem van 3 kutyám, teljesen ingyen hoztuk el őket, és teljesen egészségesek, soha semmilyen bajuk nem volt. A vásárban elég olcsón lehet szép kutyát kapni.
2011. jún. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
93%

igen megéri. A tenyésztő sokszor garanciát is vállal a kicsikre, nem biztos, hogy egy tenyészetből vett kutya 100% ban egészséges lesz hisz állatokról beszélünk nem tárgyakról de jóval kevesebb esélye van arra, hogy idegbeteg vagy örökletes betegségek hordozója legyen a kutya. Szaporítótól is ki lehet fogni egészséges kutyát és a vásárból is de mennyi erre az esély? ha simán csak tárgyakat vesz az ember (mobiltelefon, mosógép stb) akkor is elvárja a garanciát, szerződést és az se piacon veszi. A kutyát egy életre választja az ember akár 15 vagy szerencsés esetben még több évre.

Mindig megdöbbent, hogy emberek több figyelmet fordítanak egyszerű tárgyak megvételére mint állatokéra.

2011. jún. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon sok olcsóbb kutyával sincs baj, de elég egyet kifognod, és a sokszorosád fizeted ki dokira annak, amit normális esetben egy tenyésztőnek fizettél volna... Szóval mindenképpen rizikós. El kell döntened, hogy bevállalod-e a kockázatát annak, hogy egy sokféle betegséggel terhelt kutyával éled le az életedet.

A 100ezer egyébként nem sok, ha megnézed, mennyi melója meg pénze van benne a tenyésztőnek. És akinek nincs, annak a kutyái is olyanok... Maga a tenyészállatok etetése is sok pénz, ha egészséges kölyköket akar az ember, a kicsik oltásai, féreghajtás, ők is megesznek rengeteg tápot, mire gazdához kerülnek, stb... Nem jön ki 20-30 ezerből sehogyan sem, márpedig nullára mindneki ki akarja hozni, akár díjnyertes törzskönyves kutyái vannak, akár csak egy mezei olcsó buksikutya. Szóval az olcsó kutyán a "tenyésztő" spórolt valamit. Ha mondjuk a tápot, az talán a legnagyobb baj, mert ha kicsi korában nem fejlődik jól a kutya, annak később lesznek következményei, 5-6-10 évesen, de akkor súlyosak.

No meg megnyugtatlak, egy egészséges - közepes termetű - kutyára is ráköltesz egy százast évente, kaja, oltások, betegségek, bolha-kullancs elleni védekezés, játékok, felszerelések... Úgyhogy szerintem jobban megéri spórolni egy kicsit, és nem szívással töltei 10-15 évet egy rossz döntés miatt.

Persze hozzá kell tenni, hogy egyes fajtákkal akkor is megvannak ezek a bajok (allergia, asztma stb.), ha "egészséges" szülőktől veszel drága kutyát, mert maga a fajta nem egészséges. Ilyenek pl. a nagyon divatos kutyák, főleg a nyomott orrúak.

2011. jún. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
5%
szerintem nem kell 100 ezrekért venned...vannak olyan emberek akiknek hobbikutyaként van tartva a törzskönyves kutya...és igaz a kicsi nincs törzskönyvezve de a felmenői így biztosítottak...és így nem kerül 100ezrekbe de a sokat emlegetett biztos génállomány megvan
2011. jún. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!