Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komolyan megéri egy vagyont...

Komolyan megéri egy vagyont költeni egy kölyök kutyára?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kölyköt, és már évek óta ilyen fajtát szeretnék.

Menhelyről nem akarok kutyát.

Megkérdeztem több ismerősömet is, akik nagy kutyások, és azt mondták, Őkja helyemben nem vennének kutyát 100e alatt még hobby kutyának sem.

Elmondták, hogy ha rossz helyről olcsón veszek kölyköt akkor majd gondjai lehetnek, allergia, meg diszplázia, meg rossz fogak, gyenge csontozat, asztma stb.

Szóval azt mondják jól gondoljam meg, hogy megéri-e nekem hogy ha veszek egy kölyköt annyit áldozzak rá, hogy egészséges legyen.

De, a tenyésztőket amiket néztem, amik már minőségibb kölyköket adnának 80-100 ezer a minimum.

Komolyan megéri ennyit kifizetni egy kölyökért, és ez garantáltan egészséges lesz a kutyus, felnőtt korában is?

Van akinek tapasztalata van, hogy mennyire igaz ez?

Mert kicsit túlzásnak érzem azt, hogy egy kölyök kutya 100 ezer forint.


2011. jún. 14. 17:31
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon utána kell nézni a tenyésztőnek is, mert sokan sajnos mismásolnak, és nem feltétlenül azt fizeted meg, amit szeretnél. Ami a legfontosabb: a szerződés és a benne foglalt garanciák! Persze, ismerek olyan kutyust, akinek minden garancia ellenére fejlődési rendellenessége van, a tenyésztő természetesen fel is ajánlotta az új kiskutyát, vagy annak az árát, dehát a gazdin ilyenkor már sem az új kiskutya, sem a pénz nem sokat segít, a kedvencét szeretné egészségesen látni. Szóval persze, becsúszhat ilyen is, de amelyik tenyésztő szerződésben garanciát vállal, annál biztos lehetsz abban, hogy mindent de mindent megtett annak érdekében, hogy a kölykök egészségesek legyenek.


Tehát szerintem egy lelkiismeretes, becsületes tenyésztőtől igenis megéri ilyen drága kutyát venni.

Én az enyémet szaporítótól vettem, 150 ezret költöttem az öröklött betegségeire az első évben. Persze, ha már így alakult nem sajnálom tőle, de ennyi pénzért bőven vehettem volna egészséges kölyköt is, és akkor nem izgulom betegre magam amíg őt műtik....

2011. jún. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

Az általad írt ár csak nekünk sok. A mai pénzünk értéke szinte a 0-val egyenlő. Annó, évtizedekkel ezelőtt már külföldön kb ilyen nagyságrendben voltak a kutyák árai.

Ma még többe kerülnek más országokban.

Ráadásul nem csak azt kell nézni, most ennyit kifizetsz egy kutyáért. Bármikor bejöhet egy betegség, sérülés és az orvosi költségek sokkal magasabbak.

Ha összegyűjtesz egy autóra valót, messze nem lehetsz elégedett, hogy na, van autóm. Sokszorosát fogod rákölteni a fenntartásánál.

Kb ilyesmi a kutya megvétele is.

Vannak tenyészetek, ahol éppen még csak most kezdenek a tenyésztésbe.Van, ahol árbeli különbségek vannak, milyen minőségű kiskutyát akar valaki.

Nem kötelező a legmenőbb tenyészetből vásárolni. Persze, ez nem azt jelenti, hogy náluk 20 ezerért fogsz kutyát kapni.

2011. jún. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
96%

az utolsónak igaza van ez az ár tiszta "vicc" külföldre adok kiskutyákat el 1000 euróért és én lepődtem meg legjobban mikor kiderült, hogy az a minőségű (vagy rosszabb) kölyök amit én eladok az 2000 - 1500 euró körül van máshol... kb külföldön kiröhögik a magyar tenyésztők árait...egy sheltie Magyarországon 70 ezer körül van külföldön 1000-1200 euró...és persze az ottani kanok ilyen áron fedeznek ide is...tehát simán elkérnek 1200 eurót csak a fedeztetési díjért

Bocs, tudom ez nem ide való téma volt de ez kicsit kikívánkozott belőlem... mikor az ember elmegy és befedezi a szukáját 1500 euróért (plusz benzin költség és vizsgálatok) majd a kedves Magyar vevő rácsapja a telefont sőt ordibál egy sort az emberrel, hogy miért kér ilyen árat... akkor elszakad egy cérna nálam is...és csodálkozik mindenki, hogy én már nem adok el egyáltalán kutyát itthonra bármennyit is fizetnének érte...


Még egy dolog: mindenki beszél itt a tenyésztő felelősségéről... és hol a gazda felelőssége? hol az állatorvos felelőssége? Senki nem felelős csak a tenyésztő... etetik szarral az eladott kutyát és jön reklamálni, hogy csípő Dp-s a kutya és közben kapja kölyökkortól a Chappit és a konzervet az orvos meg a tenyésztőre mutogat, hogy reklamáljon nála, a gazdi meg jön és követeli vissza a kutya árát. Ezerszer elmondja neki az ember mivel etesse, milyen vitamint kapjon de semmire se hallgatnak. (érdekes módon az alom többi tagja külföldön nem Dp-s pedig tenyésztőknél vannak és mindegyiket leszűrték)

Vagy mikor az ivartalanítási szerződéssel hobby kölyöktől hoznak le almot és hiába perel az ember a szerződéssel a kezében a bíróság magasról tesz rá.

Vagy mikor (egyik ismerősömmel történt)az állatorvos közli, hogy agyvérzése volt a kutyának és a gazdi felháborodva követeli vissza az árat de még arra se vette a fáradságot, hogy boncolást kérjen és mikor a tenyésztő kifizeti a boncolás árát derül ki, hogy hőguta volt és kinn hagyták víz/árnyék nélkül 30 fokban a kutyát a napon.

Vagy elüti a kocsi az eladott kicsit és a gazdik ahelyett, hogy kifizetnék a műtétet szó nélkül altatják el a kölyköt és a tenyésztő csak hónapokkal később tudja meg pedig szívesen kifizette volna a műtét árát. (én is fizettem már ki tőlem való kölyök műtétjét mikor a gazdinak éppen nem volt pénze)

1000 meg egy ilyen példát tudok és nem csak nálam de másoknál is 100 ilyen van. A tenyésztőnek meg nincsenek jogai, hiába megy a bíróságra, fizeti a perköltséget mindent, esélye sincs...Mi tartsuk be a szerződést de a gazdák nagyobbik része nem teszi ezt meg... 5 éve nem adtam el kutyát itthonra és végre nyugalmas az életem, rejtélyes módon egyik eladott kutyám se pusztul el/betegszik le, a gazdik nem tűnnek el úgy, hogy még a telefontszám se él amit adnak és az ivartalanításival eladott kutya is mind ivartalan...

tényleg bocs ezért de az ember mindent megtesz azért, hogy egészséges, boldog kutyát adjon el, a gazdikkal órákat beszélget legalább 20 at kiszűr mire 1 nek végre odameri adni a kutyát és akkor se lehet biztos semmiben.

Persze van felelőssége a tenyésztőnek de a gazdának ugyanúgy...100 forint aprópénz ahhoz képest amennyit a kutyára kell költeni az évek alatt.

2011. jún. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
56%
azért Magyarországon ne akarj már eurókról beszélni...ha itt is annyi lenne a minimálbér mint ahova eladod a kutyákat valószínű itt is annyiba kerülnének,de sajnos ez az ország se gazdaságilag se sehogyan sincs felkészülve ilyen árakra és nem is lesz a közeljövőben... naná, hogy sok 150ezer egy kutyáért otthon, az emberek háromnegyede nem is keres annyit egy hónapban...amúgy, igen tenyésztő mellett voksolok én is, de lehet ott kapni 80 körül is szűrtet egészségeset max a felmenői között nincs sok díjnyertes...
2011. jún. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
42%

szia!


Nekem egyedül a tenyésztőtől származó kutyám volt beteges! Szóval az sem minden.

Amelyeket meg csak úgy háztól vettünk, egészségesebbek voltak!

2011. jún. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
94%

annyira le tudok döbbenni az ilyesmin...


telefonra, meg tévére bezzeg simán perkálnak az emberek százezreket, sőt, garanciát kér és utánanéz a márkáknak, meg a teljesítménynek...

ha meg kutya kell, akkor fintorog az árán (pedig tovább él majd vele, mint egy átlag elektronikai cikk), eszébe se jut a garancia, és egyáltalában, fingja sincs a fajtáról - elég ha megnézzük hány ilyen jellegű kérdés van itt is... (írtam ezt most általánosságban)


igen, megér egy kutya százezret. főleg, ha tudod, hogy miért adod ki!


de ez nem úgy megy, hogy körbenézek hol mennyi, hanem úgy, hogy megismered a fajta tenyésztőit, az állományt, a vonalakat, kitalálod, hogy melyik típus tetszik, melyik nem, melyik szukától/kantól szeretnél majd kiskutyát, aztán amikor amikor összehozzák az almot, akkor lefoglalsz egy kölyköt és izgatottan vársz. addigra már rongyosra rágtad a tenyésztő fülét a kérdéseiddel, megismerted a leendő kutyád fajtájának főbb tulajdonságait, és a várakozás ideje alatt szépen összespóroltad rá a pénzt.

én legalábbis így csináltam, és nem bántam meg egyik kutyámnál sem!


a kartondobozból kiemelt és hazahozott kutyám viszont szegényke diszpláziás is volt (súlyos, kopott), és meg kellett műteni a szemét is, mert öröklött betegsége miatt befelé fordultak a szempillái... ezzel egyébként ráköltöttem egy törzskönyves kutya árát.

2011. jún. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

persze nem várok itthon 1000 eurót egy kutyáért de azt igen, hogy költsenek rá! etessék és oltsák, gondozzák normálisan, hogy amikor elmegyek látogatóba akkor az 1 éves kutya ne egy elhízott idegroncs legyen aki 2 x volt kinn az udvarból pedig a gazdik égre-földre esküdöztek, hogy kutyasuliba fog járni meg naponta sétáltatják...azt várom, hogy a gazdik ne tűnjenek el egy szó nélkül, ha gond van azonnal hívjanak fel. De ezt nem teszik meg szinte soha, a külföldi gazdik valami okból erre képesek, felhívnak, írnak meghívnak látogatóba, ha gond van értesítenek stb

Itthon és külföld között nem csak az ár a különbség...

2011. jún. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
57%

Hülyeség egy elektronikai cikkhez hasonlítani a kutyát , mivel mondjuk egy 300e Ft-os tévét sztem az emberek 80%-a részletekben fizet ki és nem egyszere (manapság pl sok a kamatmentes hitel) vagy hitelért veszi meg , míg a kutyáért egyszerre kell kifizetni azt a pénzt amennyibe kerül.

De lehet itt megpróbálni eladni 1-2000 euroért kutyát (tegyük fel hogy nem ritka fajta), bár nem hinném hogy akadna rá érdeklődő országon belül.

2011. jún. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
Természetesen megéri megfizetni egy fajtatiszta, egészséges, jó idegrendszerű kutyáért 100-200 ezret. Az egyik kutyám tenyésztőtől van, gyönyörű szép reprezentánsa a fajtának, egészséges, fantasztikus idegrendszerű (terápiázni fogok vele), hihetetlenül értelmes, okos kiskutya, percek alatt megtanul bármit. Soha nem volt vele semmi gond, mikor elhoztuk szinte rögtön szobatiszta lett, nem rombol, kutyával, emberrel jól kijön. Egy percig nem gondolkoztam rajta, hogy vajon megérte-e 50-70 ezer forinttal többet fizetni érte, mintha szaporítótól lenne egy ronda(bocsánat,a kifejezésért, de ebben a fajtában óriási különbség van a fajtatiszta és az annak mondott kutyák között), ideggyenge, beteg kutyám. A golden retriveremet szaporítótól vettem 7 éve, akkor még sok fogalmam nem volt a kutyázásról, de tanultam belőle. Attól függetlenül, hogy egy tündér, imádnivaló kutya, sokban nem hasonlít egy goldira. Lövésfélő (retteg a tüzijátéktól, vihartól), lábaival vannak/voltak kisebb gondok, szerencsére nem olyan súlyos. Szomszédban, szintén golden retriever, agresszív, rettentő domináns, hiperaktív, arról nem is beszélve, hogy nem tűnik fajtatisztának, sokkal, erősebb, nagyobb termetű. Persze a gazdik nem bírnak vele, mert ők egy kedves, nyugodt, barátságos kutyát vettek gyerek mellé, hát nem az lett belőle. Másik példa: egy másik ismerősöm goldenje nagyon súlyos diszpláziával küzd, fél óra séta is gondot okoz neki. Megérte megspórolni azt a pár tízezer forintot...
2011. jún. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
így van nem csak az ár a különbség, de ezt írtam is...a lényege az, hogy ne hasonlítsuk más országhoz...felesleges...a lemaradottság az lemaradottság és ez érezhető mindenben...jogos a felháborodásod persze, de ez azért van nem telik prémium tápra vagy egyebekre...én azt nem értem, hogy az olyanok miért vállalnak kutyák, ha tudják, hogy nem bírják megfelelően ellátni...(itt ne a prémiumtápot értsd mert lehet főzni a kutyának is, de sokan chappi és társait adnak ami semmire nem jó, sőt még káros is...és lusták utána nézni a dolgoknak, pedig elméletileg szeretik azt a kutyát...)
2011. jún. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!